Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D][:D][:D] adica pana acum ai scapat de napraznic? Toti sotii nostri au luat intre 1 si 6 pastile/zi. Cred ca si tano a trecut prin faza napraznicului. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaaa, aristico, am trecut prin faza napraznicului [:D]; cate 6/zi [alcool]; dar a meritat [olala]; asa ca, bog, ataca napraznicul [:)]; poti lua si laptisor de matca, ginseng, forever multimaca [:-@] d'astea am luat eu si daca au avut efect, le tot recomand [:-@] polenul, sub limba 15 min, mi s-a parut oribil ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

l-am atacat! 6/zi. acum daca-ar fi sa ma iau dupa cat de mult imi doresc un bebe, as inghiti tot galantarul de la plafar. dar ma gandesc totusi sa nici nu exagerez pentru inceput. asa ca pentru urmatoarele 3 luni ma rezum la omega 3, polen, napraznic si profertil. Sa aveti o saptamana usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, Vreau sa va spun ca in ultimile doua saptamanii am tot citit subiectul asta, deoarece am fost impresionata de reusita voastra, in special a lui Tano. De aproape 2 ani de zile ''ne luptam'' cu infertilitatea, acum un an am aflat si rezultatul spermogramei sotului ''OLIGOASTENOSPERMIE MARCATA'', de atunci am sperat ca a fost o greseala de laborator si am hotarat sa nu ne stresam prea tare cu asta(cerusem parerea profesorului Ancar si rasp lui a fost FIV), mai ales ca nu aveam cum sa facem rost de bani pentru FIV. Eu am fost la controale, ovulatie ok, analize uzuale si hormonale OK, o sarcina in trecut (nu cu sotul), nu mi sa mai recomandat nimic. Acum dupa un an, am refacut analizele, totul ok din toate punctele de vededere si sotul a fost la Mihalca astazi, se pare ca la controlul amanuntit facut de dansul toate ar fii ok, i-a dat niste analize uzuale si hormonale de facut + spermograma si ne-a chemat pe amandoi peste doua saptamani la dansul. Spermograma sotului de acum un an arata cam asa: A - 10% B - 15% C - 15% D - 60% In rest totul ok, forme normale 98 %. Spermograma a fost facuta la Medlife, din cate am citit aici trebuia sa cerem un altfel de analiza, una care sa coste 110 ron(atunci, ca acum am inteles ca s-au schimbat preturile), noi am facut-o pe aceea de 80 ron. Va rog sa imi spuneti unde ar putea sa repete spermograma? Va multumesc si sper ca nu m-am lungit prea mult. PS: Eu am 25 de ani si el are 33 de ani. D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa, si eu tot la Medlife am facut spermograma, insa varianta scumpa. pentru asta trebuie facuta programare la receptia de la sectia materno-fetala. din punct de vedere al informatiilor, spermograma nu a fost prea detaliata (volum, concentratie, motilitate generala, motilitate a+b, morfologie). Totodata, din ce am vazut pe buletinul de analize, nu au actualizat cu criteriile din 2010.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, alexa eu am facut spermogramele la IDS, la dr matei; sau la clinica lui tutunaru, la aceeasi dr biolog, matei; acum, daca ma intrebi nu stiu daca ti-as recomanda echipa asta cu inima deschisa [:-@], desi rezultatul de aici a fost asemanator cu cel din ungaria; sami, ce mai faceti voi? n-am retinut (ma scuzi), pe cand histero? aristico, tu ce mai faci? noi ne-am facut un program dupa un alt fus orar [bang]; adormim de la 24-01 pana pe la 06; dimineata ne trezim la 06, papam, dormim pana la 10, iar papam, stam de vb cam o ora, iesim afara, dormim pana la 14-15; ne trezim la papa si iar somnic pana pe la 18-19; facem baitza pe la 21-21.30 s, papam si nu este chip sa adormim pana la miezul noptii [bang] news de ultima ora [:D]: asta seara am facut o baitza cu apa din ce in ce mai fierbinte; apoi un masaj strong si pe fata si pe spate, urmat de papa si surpriza, acum [bibe] doarme; sa vedem cat il tine [:)] [flo][flo][flo] pentru fete si un salut ptr bog
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...