Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

Tano felicitari Bine ai venit pe lume bebe Bogdan Nicolae sa fii sanatos, voios si mancacios. Noi joi mergem pt. eco morfo. de trimestru I si vineri fac dry testul sunt tare agitata si stresata , sper ca rezultatele sa fie ok ca si pana acum, in rest toate analizele ok, dr mea a spus ca sunt singura graviduta sanatoasa pe care a intalint-o pana acum si sper pana la sf sa fie ok. o zi frumoasa. 10 sapt. si 5 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristico,zici tu sa nu mai facem Beta??? cu 38 de lei mancam 2 ditamai profiteroalele in locuri de fitze...asadar,pastram banii pentru inghetata???[:D] ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da samiruto. Pai nu sti cum arata beta negativ? de fapt, tu ai fost mai incercata si sti cum arata si ala pozitiv, dar tot degeaba. Uite, cand eram in luna de miere, vorbeam la tel. cu adrianady si-o tot intrebam de tine. Si ea imi spunea ca nu iti iesise beta, dar ca iti iesise rezultatul la progesteron si ca era bun. Deci in momentele alea tu deja te gandeaice culoare vor avea costumele pentru copchii, nu? de fapt, si eu ma gandeam la asta. Deci ajungem tot p-acolo: inainte de belelele astea, dadeam bani pe anticonceptionale si ne duceam la ginecologi, sa nu ramanem gravide. Acum dam banii ca sa ramanem gravide, dar mai dam si bani ca se ne treaca tot felul de ganduri prin cap, legate de beta si progesteroane si tot noi nu dormim noaptea si ramanem si cu banutii dati. nu mai bine tinem banutii doar pentru antifxa ca sa stim ca-i corect raportul dintre progesteronul injectabil 9si ala varat peste tot) si anticoagulant? ca oricum restul tratamentului il ti la fel pana vezi bataile inimii si chiar mult dupa. iar de banutii aia nu mai bine ne satisfacem noi niste mofturi? Eu chiar vorbesc serios cand spun ca nu mai testez nimic in afara de antifxa-ul asta. Oricum, sti ca sansele mari sunt sa iasa un beta negativ, si in cazul asta, doar bocim si ne reluam vietile. Bonus ingehtata. Si gata. ne apucam iar sa citim, sa ne intalnim, sa strangem bani de alta incercare.[pup] tanno abia astept sa ne povestesi cum a fost primul tau gand/sentiment cand ti-ai vazut baiatul. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristico,ramane stabilit...ne vedem la inghetata din cauza de pofte de gravida!!! fata draga...io am luat la primu Beta negativ asa o tranta ca abia m-am adunat de pe jos...imi facusem si agenda-ca io asa imi fac agenda pentru fiecare eveniment important pe care urmeaza sa-l pregatesc...deci imi facusem agenda pentru botez [:D]stiam toate detaliile botezului pe care urma sa-l fac[:D] si de atunci mi-am jurat ca nu ma mai gandesc,nu-mi mai fac planuri etc...ca daca mai iau o tranta ca aia...nu ma mai ridic de jos si nu vreau sa se intample asta pentru ca totusi viata poate fi frumoasa si doar in 2 sau si cu copilasi adoptati...asa ca mai vreau sa fac umbra pamantulu ceva vreme de acum incolo. sa stii ca vreau sa ma duc la consultatie la dr.Avram ca as vrea sa maresc doza de Clexane...am eu asa un instinct...0,4 asta contracareaza FVL,insa cand incep sa bag si PRG zilnic parca as zice ca nu mai e suficient 0,4 si as mai baga un 0,2 dimineata. iar la Uscateasca nu-mi mai calca piciorul ca din punctul meu de vedere...femeia are ceva tigle lipsa pe casa. ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, zici c-a scris Albu, nu tu. Sti ca mie-mi daduse Albu pentru mutatiile din semnatura (care, serios acum, nu-s groaznice) fragmin de 5000, zicand ca ar fi echivalentul clexanului de 0,4. Apoi, cand i-am zis ca am in frigider progesteron injectabil de 100, mi-a zis ca musai crestem doza fragminului la 10000. Eu l-am intrebat daca asta inseamna echivalentul clexanului de 0,8, dar el a zis ca ar fi echivalentul celui de 0.6. Deci, gandesti la fel ca el. Nu mi-a marit doza din cauza mutatiilor, ci din cauza progesteronului. Apoi am continuat discutia. Concluzia lui a fost asa: anticoagulantul il incep la doza asta, cand incep stimularea, il opresc cand fac pregnylul si-l reiau in seara din ziua punctiei, dar tarziu, spre ora 22.00, deoarece si progesteronul injectabil il fac tot la ora asta, ca cica mai ales noaptea avem nevoie de progesteron, ca incetineste nustiuce prin organism. Dar, tot noaptea, sangele ar putea forma niste guguloaie, deci aici intervine anticoagulantul. Tot acum, dupa punctie, vine si climenul, deoarece scazi brusc estradiolul cand punctionezi foliculii. Ei bine, abia acum, cand organismul are in el si progesteron injectabil si anticoagulant si climen, fuguta la fundeni pentru recoltat antifxa-ul. Ca la synevo vine rezultatul in 14 zile si nu te mai intereseaza. La fundeni, vine in cateva ore si-l poate interpreta si el. Credeam ca doar eu eram sarita cand imi facusem rezervare pentru revelion la 2 zile de la transferul embrionilor si-i spuneam la telefon celui de la hotel, ca-s gravida si e neaparata nevoie de mult suc de portocale si lapte[:-@] Deci puteam sa ma gandesc pana la botez?[:D] Ne re-vedem/citim pe miercurea viitoare[pup] Bye-bye now P.S - o da Domnu' sa citesc povestiri scrise de tannoo?! PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca de la Fiv-ul trecut am avut ideea asta in creiere dar nu o procesasem suficient. si daca si Albisorul gandeste tot asa...apai inseamna ca nu am citit chiar degeaba tot ce am citit pana acum despre infertilitate,probleme de trombo si FIV. hai,sa ai vacanta faina doamna frumoasa. [flo] ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

samiruta si aristica[pup] ce mult imi place mie de voi veti fi primele pe care le voi suna at cand s-o intampla minunea, pt a-mi stabiliti doza de anticoagulant, ca eu de anul trecut de la fiv am facut pauza de la tot si vad ca am cam ramas in urma cu noutatile samira spune-mi si mie te rog intre fiv-uri mai iei ceva vitamine sau aspenter pt trombofilie? ca eu nu prea am mai luat nimic vb aristicai m-am saturat de atatea pastilute si pastiloaie[alcool] [pup] Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, fetele, aseara l-am cantarit pe bebe; a iesit din maternitate cu 3300 g si a asimilat in 8 zile (ieri) 400 g; deci avem 3700 g; e un baietzel cuminte, mananca la 4-5 ore, doarme; a inceput sa caute cu privirea, mai ales cand ne aude vocea [:)]; la baitza e foarte atent la tot ce se intampla cu el [:)]; azi am fost cu betty la spital sa scoata dr firele; pe zi ce trece, ne cunoastem cu bebe din ce in ce mai bine [:)] ce sa mai...e minunat sa avem un bebe in casa; cred ca deseara vom face si prima plimbare in aer liber [olala] revin cu alte povestiri, [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...