Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

tannoo,ei bravos...felicitari!!! o sa va priasca plimbarea. maria,draga mea,intre Fiv-uri iau Vittex,Coenzima Q10,L-arginina,Acifol si Aspenter la 2 zile. asta-i tot ce iau in momentul asta. am incercat sa iau si Spirulina da imi da senzatie de voma si am renuntat la ea. ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu s-a asternut tannoo eu sunt putin mai aglomerata in perioada asta la munci insa o astept pe aristica sa-mi spuna cum a fost la histeroscopie. voi ce mai faceti???? cum va acomodati??? ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a facut deja histero, aristica? noi ne acomodam, incet, incet... are mici reprize in care e mai agitat si parca intram in panica, ne temem de ceva, desi nu avem motiv... are gaze la stomac si de ieri ii dam infacol; speram sa-i treaca si sa nu-l mai supere burtica... in rest, pana acum, e cumintel, papa, doarme... plimbarile de seara ii plac la maxim; se vede ca e facut in deplasare [:D] eu am capatat experienta in ale baitzei, iar bebe sta din ce in ce mai atent la miscarile mele si la cum ii descriu intreg "procesul" [:)] suntem baietzel mare deja; ieri am facut 14 zile de viata [olala] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

14 zile? iti dai seama ca-n fix 582 de zile iti va spune de ce plange?[:D] sa va traiasca minunea! ma bucur c-ai mai scris cate ceva despre prunc. salutari lui betty! samiruta am avut o sclipire de geniu exact cand am dat datele pentru anestezie (alea cand te intreaba la ce esti alergica, etc.) si am optat pentru anestezia locala. Sa vezi si de ce, ca nimeni nu mi-a zis inainte: Albinosu iti da doua pastile: pe una o infigi bine unde sti tu mai bine, seara, inaintea interventiei. Pe ailalta, o inghiti cu 2 ore inaintea interventiei. Ei bine, nimeni n-a zis ca cea infipta dilata uterul si unele vase de sange se rup si apare sangerarea - asa ca eu am zis ca mi-a aparut ciclosul la 11 zile si ma intrebam cum mama ma-sii e posibil asa ceva? Si-au inceput durerile, soro, d-am stat in cada 1 or[ si m-am drogat cu piafen. Cand am ajuns la Albinos eram deja in lumea mea de zane. Cica sangerarile si durerile sunt normale...dar la mine erau puternice. Am ajuns pe masa si-a inceput Jack Spintecatorul interventia: na ca nu prinsese anestezia! Cred ca mi-a facut vreo 4 (de fapt pe la 4 cred ca n-am mai numarat eu). Si am simtit tot, de parca ma taia pe viu, ma tot intreba daca se opreste, dar i-am zis sa continue, ca nu ma mai prinde cracanata prea curand. Si uite asa mai ziceam o perla de radeam tuti patru, dar eu radeam cu lacrimi - imi curgeau lacrimile de durere. Uterul era inflamat tot, rosu complet, dar n-a stiut sa-mi spuna care-ar fi cauza, sinechii - ohooo, cu duiumul! Multe si mici! Astea m-au rupt, ca le taia cu o foarfeca, apoi cred ca decupa interiorul uterului si am simtit tot. Noroc cu asistenta de langa mine, careia i-am invinetit umarul, de plangea sarmana femeie mai rau ca mine. Cealalta asistenta imi spunea: ce curajoasa sunteti, vai dar ce curajoasa!...eu spuneam ca-s barbato-femeia si voiam sa-i arunc o foarfeca-n moalele capului, doar sa taca odata. Nu m-am uitat la inflamatie, n-am vrut cd acasa, am vrut doar sa picteze o Alba ca Zapada pe tavanul ala alb! Si a durat chestia asta mult rau. Cred ca aproape o ora. Am 14 zile de antibiotic. Am si 15 zile de AC-uri, ca eram in ziua 11 de CM. Am schema de fiv. De fapt, de aseara am inceput AC-urile. Cu schema in mana, nu puteam spune decat: "Si muntele meu?"...iar intre craci aveam mare pamatuf de tifon, de zici ca eram in Evul Mediu, cand s-a inventat tiparul....zici ca n-au evoluat astia sub nicio forma, de ne baga mare coada intre picioare. Sa-ti mai spun ca iar am interdictie la fizicul dezordonat al sotului? 14 zile si 14 nopti! IN-CRE-DI-BIL! PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo aristica, ai fost barbata[pk]. Deci ai schema, 15 zile AC si apoi....suprefact, merional...., pregnil, punctie , ET si .... 14 zile si vine [bibe] IUPIII[olala] Tanoo, bety felecitari pt bebel, chiar daca n-am scris la subiectul asta, v-am urmarir evolutia...[:D]sunteti campioni[pk] in cursa asta nebuna cu infertilitatea[bang], dar pana la urma... taras, grapis.. ajungem toti la linia de sosire[pk] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...