Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

Nu rezist, tannoo, nu rezist, ca-s piaza rea! tinuta am si puregon. E o schema mai puternica de data asta. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristico[doh][doh][doh] m-ai spart. cand am vazut diatmai postarea...mi-am zis:stai ca ma duc sa-mi iau un sanvic si ma asez la lecturat....si mi s-a oprit dumicatu in gat[:D] maine ma duc la Albisor si e clar...il pun sa-mi jure pe rosu ca nu se atinge de mine cineva pana nu adorm. fata draga,te felicit...eu in locul tau urlam,trageam de toate alea pe acolo,injuram,ma faceam de basme...nu ar fi fost prima data oricum[:I] ca de asta insist eu pentru generala ca stiu ca ma port suburban din cauza fricii si nu vreau sa oripilez chiar pe toata lumea. bine ca a trecut la tine [flo] tannoo,ma bucur pentru voi si va doresc sa stapaniti la perfectie,in scurt timp ,meseria asta minunata,solicitanta si definitiva de parinte. ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78 Tanoo, bety felecitari pt bebel, chiar daca n-am scris la subiectul asta, v-am urmarir evolutia...[:D]sunteti campioni[pk] in cursa asta nebuna cu infertilitatea[bang], dar pana la urma... taras, grapis.. ajungem toti la linia de sosire[pk] [pup]
merci, [flo] cu siguranta, toti cei care lupta cu infertilitatea vor ajunge la linia de sosire invingatori...tre' doar sa vina momentul fiecaruia... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristico pai se poate soro, sa ma iei la nr de doze ? la mine parca s-a oprit la 4 [:D] ar trebui sa ne dea la sfarsit o acadea, ceva, pt ca suntem atat de ... rabdatoare si nu ii tragem un picior in cap cand isi mai infige cate o scula prin cotloane. dupa asa aventuri nu se poate sa nu vii cu vesti bune in octombrie. tannoo mai, mai dar ce flacau mare aveti ! maine-poimaine te bad alergand dupa el prin casa ca nu o sa stea locului sa il bagi la baita. [pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristico esti mai ceva ca Creanga tu...[:D] zau. E o placere sa iti citesc postarile, desi de data asta ma duru si pe mine citind[bang] dar bine ca trecu tot si esti pe val [pk] si pe mine ma tenteaza o histero curand[bang] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Tanno, nu am apucat sa te felicit pentru ca ai devenit tata! Sa va traiasca, sa fie sanatos si sa aibe o viata frumoasa! Aristica, m-am crucit cand am citit experienta ta si mi-am adus aminte de o fata, colega de salon cu mine in ianuarie cand am facut instilatii la Giulesti, care trecuse prin ceva asemanator (pacienta d-lui profesor); nu i-a facut anstezie, i-a facut histero investigativa si cand a observat ca trebuie sa devina operatorie, a intrebat-o daca e de acord sa ii lucreze asa iar ea, nestiind ce o asteapta, a spus "da"... Adriana, multa bafta la histero! Si eu voi face una in septembrie, la Polizu. Bafta tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamna draga tu ai vazut ca nu mai am timp de mess? Ma controleaza cei de la munca (dar parca ti-am mai zis). Dar pot posta aici. Hai sa-ti zic de unde am ramas: Eu - iau pastile cu pumnul (in mare, cele de care vorbisem noi, doar omega e fara peste pe cutie), am lasat tigarile si colegii mei s-au impartit in doua tabere: prima imi pune tigari pe biou, ca-mi spun ca-s oarecum isterica, cea de-a doua aduna tigarile de pe birou, ca cica-i mai bine asa pentru sanatatea mea. Acum imi dau si eu seama cui ii pasa de mine, deci e bine sa fumezi, sa vezi care-ti sunt adevaratii prieteni[:D][:D][:D] Tu - Albu n-am vazut sa aiba reusite pe ciclu natural, deci ar trebui sa te mai gandesti. Cel putin uita-te la preturi, ca s-ar putea sa fie mai convenabil sa faci un fiv normal, cu stimulare din care sa obtii o punga d-un leu de foliculi, decat 2 foliculi amarati si-un beta negativ si rata la casa pe un an mancata. De ce faci histero daca nu faci fiv? Te lovi masochismul? Lasa uterul ala in pace, ca eu, acum, dupa ce m-a decupat pe interior am 14 zile de antibiotic si doua doze de nusce crema, sa nu dau in candida, deci 2 saptamani no alchool & no love...te tacanasi? Qiao - daca e sa fie rezultat pozitiv, musai sa fie fata, ca la rezultat negativ stiu cum e, dar asa, sa ma gandesc cate gauri in plus am din ultimii 4 ani si sa raman gravida dupa sufletul sotului?! "Bunul" de sus, chiar s-ar tine de glume[:)] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...