Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

aristico cum iti doreste inimioara, si eu tot de o fetita negociez, mai ales ca ultima data o nimerisem. azi dau o fuga la maternitatea de la medlife (uite asa o si vad cum e) ca imi nascu o colega. era saraca cu fibroame, noduli la san, se chinuia cu astea si hodoronc-tronc s-a trezit ca unul mic intre fibroame, ieri a nascut o fetita, abia astept sa o vad. am si dat iama aseara ca nebuna pin magazine sa ii iau ceva printesitei, de eram sa ii las fara marfa. asa imi frigea buza de o fetita, ca numai baietei am in jur (nepot, fini, copchii colegelor) si tanjeam si eu dupa o rochita, o fundita ... din astea [:D] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zapacenie mica [pup] ti-as zice eu cite ceva, doar ca suntem pe un forum public si nu stiu ce ar zice fetele [:D] As face si maine fiv la greci daca as avea bani [olala] doar ca nu ii am. Un fiv pe natural ar fi 40 mil, pe mine unul normal m-a dus 200 mil [q] si nu am avut decit 2 embrioni , unul bun si unul mai amarat. Asa ca la o simpla matematica este mai rentabil sa fac un fiv pe natural mai ales ca eu ovulez in mod natural. Oricum planul este pe termen mediu, intai sa imi fac timp si chef sa mai fac o vizita pe la doctori, inca ma consider in perioada de concedii, vacanta, plimbari si relaxari [:D] Si tu sa pui mana si sa asculti de indicatiile date, lasa prostiile [:D] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ohohoooo, dar ce-a recuperat piticot pe ultima suta de metri! Felicitari! insa eu nu cred ca doar doarme si mananca...eu cred ca mai si umple scutecul si, ca bonus pentru noptile in care nu va lasa sa dormiti, va umple inimile de bucurie![pup] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

racheel,felicitari!!! sa va traiasca bebelina. aristico,sa-ti povestesc despre dr.Ruxandra Dumitrescu: clinica asta noua se numeste Fertilia si e pe strada Gabroveni-pe o strada cu multe cafenele din Centru Vechi. ea sustine ca face IMSI si PGD si are medii de cultura belea pentru blasto. o are ca embrioloaga pe Andreea Mustata. face punctii si ET inclusiv in we si nu lucreaza pe loturi. asta e ce zice ea...realitatea nu stiu care e. are o parere proasta despre dr.U...ca sa o citez:"v-a inebunit pe toate cu Clexanele,Magne B6,Followise,Aspenter si tot tacamu' pe care il da la toata lumea fara exceptie"[:D] mi-a zis ca are ea o hematoloaga supersmechera in clinica si ma trimite la ea sa ma lamureasca daca am ceva de lamurit. mi-a luat lamele chiar ea si pot sa spun ca are o mana super usoara. mi s-a parut comunicativa si am vorbit aceeasi limba. sustine ca imi face histero gratuit doar cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat pentru ca au contract cu Casa de Asigurari...mi-a zis ca stabilim detaliile Joi cand ne vedem cu rezultatele lamelor. mi-a zis ca nu-mi face histero fara sa aibe rezultatele lamelor ca vrea sa fie 100% sigura ca nu am ceva balarii pe acolo...nu de alta da imi face rau daca lucreaza cu cine-stie ce pe acolo nedepistat. mi s-a parut logica explicatia asta si am gandit ca Albisorul nu cere culturile de col inainte de jistero pentru ca da antibiotic preventiv. de Arthrotec nu mi-a zis inca...probabil Joi. i-am zis ca vreau cu anestezie generala si a zis :cu siguranta cu anestezie generala.Absolut orice interventie mi-as face mie cu anestezie generala o fac si pacientelor mele.Consider ca e traumatizanta interventia doar cu anestezie locala si e anormal sa mai experimentam durere fizica in sec.XXI. asta mi-a placut maxim...recunosc cinstit[:D] una peste alta mi-a placut...e deschisa tipa...mi-a parut foarte riguroasa asa...cand i-am pus dosarele in fata a zis:Budapesta,bineinteles!!![:D]...si-a notat tot-tot de prin dosarele mele,inclusiv scheme...a vrut neaprat sa ma vada si pe masa...mi s-a parut profi...chiar mi-a acordat atentie...am stat mai bine de o ora in cabinet. mi-a zis ca ea cere in lista de analize obligatorii profilul de trombo...acu daca asa o fi...n-am de unde sa stiu. dupa prima consultatie ...m-as mai duce la ea ca mi-a placut. ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristico,uite ca nu ne tinem de mana la FIV. eu mai aman o luna pentru ca exact cand ar fi punctia si ET e plecat doctorasul cu ochi albastri in State la Congresul American de FIV...si pe mana altcuiva nu ma dau asa ca-l astept. am sa fiu in urma ta sa-ti tin pumnii stransi insa [flo] ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...