Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-


Recommended Posts

Ileana, eu de muuuult fac numai pe solduri, nu mai fac in jurul buricului pt ca si mie mi-a fost frica,[:D] deci e ok sa faci asa. te pup

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 38 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

revin ileana cu o corectura[:D], impropriu spus in solduri, sa nu crezi ca le-am facut in locul unde le faci pe cele intramuscular, de fapt eu le-am facut cat mai pe laterala burtii , dar sigur intelegi tu[:D]. deci vreo trei luni numai in zona aia am bagat ca slava Domnului s-a adunat putina grasimica acolo pe timpul sarcinii si am avut in ce baga acul[:D]

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 39 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

 

Ileana cat timp poti prinde pliul e ok, insa o data cu cresterea burticii vei vedea ca nu mai poti prinde pliu si atunci te vei tot indeparta de buric inspre lateral.

 

Legat de administrarea Clexane (sau altor tipuri de heparina in sarcina) sunt foarte elocvente urmatoarele 2 video, postate de una din mamicile care are printre cei mai mari copii nascuti datorita Clexane, are 2 copii amandoi cu tratament.

Video 1 - sarcina in luna mica sau preconceptie:

Video 2 - sarcina in luna mare

http://www.youtube.com/watch?v=GoJdofjXQZ4&feature=mfu_in_order&list=UL

 

Gliana nastere usoara

 

O zi frumoasa tuturor

 


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mareid="Tahoma">id="size1">id="teal">


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paulici multumesc[olala]

Diana, eu am facut din saptamana 7 de 0.6 dar impartit, dimineata 0.4 si seara 0.2. Mai am doua zileeeeee, azi si maine si vineri naaaassccccc[pk]

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 39 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gliana, Paulici, multumesc, inca mai pot prinde pliul, dar in curand cred ca nu. Problema e ca pe lateral nu s-a acumulat nimic, parca chiar s-a subtiat :(. Credeti ca 3 kile pana in sapt. 20 e prea putin?

 

Gliana, nastere usoara, mult curaj si felicitari de pe-acum.

 

[pup]

 

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

INNOHEP 0.35 ml

 

insarcinata in 19 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana

nu au legatura kg acumulate de tine cu greutatea lui bebe. Atata timp cat el se dezvolta normal, e ok [bibe]

Paulici, ma bucur sa mai aud de tine. Cum esti, esti bine?

 

iar pt mamaica noastra de vineri ... MULTAAAA BAFTAA!!!!

te pupam si ne vom canaliza toate gandurile noastre pozitive catre tine si bebe [pup]

 

MTHFR C677 Homozigot

[gravired] in 15+

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc fetelor dragi[pup][pup][pup]

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 39 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe[:D]

[pup][pup]

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 39 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...