Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui tonirro
danezza am inteles ca si tie ti s-a propus aceeasi solutie. Eu sunt mai linistita acum. Probabil ma agit si cand trece mult timp intre ecografii. Acum ca am vazut ca e acolo si ii bate inimioara...am sa fiu mai linistita. Saptamana asta [:D]. Nu stiu cum trebuie sa simti cand simti ca misca [hop] am tot citit diverse descrieri....ma sperie gandul ca am sa astept sa simt si n-am sa simt; sau ca am sa simt, si apoi voi fi innebunita sa simt intr-una. Mai am putin si dau in balbaiala dar ai inteles tu ideea [:D]. Ai grija de voi!
align="right" id="quote2">

mie nici macar nu mi-a zis nimic de amnio .. chiar a zis cand am intrebat eu ca in niciun caz .. erao pasarica a mea
Te inteleg cu nelinistea dintre eco .. si eu sunt la fel [alcool]
ai sa simti si cand misca in curand
primele miscari sunt ca niste fluturasi ... ca si cum ai vea un pestisor in burta [:D] ..dupa care devin ca niste zvacniri ale burticii dar deja atunci vei sti exact ce este!
Tre sa ne ajute Doamne Doamne sa ajungem cu bine la final (eu asa sper) ... uite cate mamici happy avem aici! [pup]
Gliana, ne gandim la voi si asteptam vesti cand poti tu!

MTHFR C677 Homozigot
[gravired] in 15+
Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gliana, azi e ziua cea mare ...Doamne ajuta , o sa fie totul bine .. ce m-am nimerit mai activa cand e petrecere[:D]

 

am fost la dr U si mi-a iesit a-FXa=0.20 ..e ok ?

nu mi-a zis ca vreuna din analize nu ar fi buna ..si , grija mea cea mare , ramanem pe clexane de 0.4 pana peste 2 sapt la eco sa vedem ce si cum (acum ma gandesc sa nu fie de la altceva problemuta lui bb[bang])

 

 


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim

Albert Einstein


 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta]

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

HAI GLIANAAAAA !!!

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

[majoreta][majoreta][majoreta]

 

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

IA mai 2011 Medlife - nereusita

id="blue">

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran) id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glianaid="green">, te pup! Curaj, nastere usoara si recuperare rapida!

[pup]id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor

 

Gliana posibil ca la ora asta ti-ai cunoscut puiul, multa sanatate, recuperare rapida, mult laptic, si bebe mic sa va aduca numai bucurii.

 

In final mi-am facut si eu analizele pt PAI si Factor XIII, ieri am primit rezultatul si ma "laud" cu PAI heterozigot.

 


MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT

Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare

O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doiid="size1">id="Tahoma">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...