Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-


Recommended Posts

aristico sar'mana. eu luam Q10 a mai mica concentratie (de 10) pt ca dr U nu mi-a zis de care si atunci am zis sa nu sar calul. acum tocmai ce am inceput o cutie noua, dar urmatoarea upgradez si eu la 60. la Omega 369 te-ai uitat cata monstrul de pastila e ? ditamai submarinul galben ! Bine, nici submarinul negru de Folowise nu e mai breaz. cum au putut sa faca o pastila neagra ?!? ca ma deprima cand o vad, daraminte sa o mai si inghit. mi-a placut bonusul ! [:D] ce acid folic cu multe B-uri iei ? poate il iau si eu in locul lui MagneB6 pe care l-am renegat cam de 2-3 luni. si inlocuiesc cu ocazia asta si Folowise iar cu Omega 3-6-9 daca bag acid folic din alta parte. sa mai variez si eu ca altfel ma ucide monotonia [:D] [pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

qiao asta e acidul folic: "DOPPELHERZ AKTIV Acid Folic + Complex de Vitamine B, vitamine retard, 30 tablete" si costa 13 lei cutia. 1 bomboana contine: 600 #956;g acid folic, 4,2 mg vitamina B1,4,8 mg vitamina B2, 6,0 mg vitamina B6 , 3,0 #956;g vitamina B12, 18,0 mg acid pantotenic, 21,6 mg niacina, 150 #956;g biotina. Cutia e foarte colorata, deci iti va sari in ochi. accumaria eu nu fac histeroscopia la dorinta mea, ci pentru ca am niste nereusite din fiv-uri in spate, ma pregatesc pentru al treilea fiv si domn' doctor mi-a recomandat-o inaintea acestui fiv, spunand ca, desi nu crede c-ar fi ceva in neregula, e bine sa vada uterul pe interior, sa nu am vreo inflamatie a endometrului, vreo sinechie, vreun polip sau alta cotomarla ascunsa p-acolo. Nu stiu daca te poti programa asa, la cerere, cred c-ar trebui sa iti faci o programare la el pentru un consult, sa-i prezinti dosarul cu analizele tale de pana acum si sa discutati despre asta. Oricm, daca vei face histero, trebuie sa iti faci analizele de secretie vaginala si culturi din col, sa n-ai vreo infectie. Apoi sa astepti ciclosul, ca asta se face, cel mai devreme, in ziua 7,8 a ciclului menstrual. Eu o fac in ziua 11, dar doar pentru ca in ziua 10 nu voi fi in tara, altfel m-ar fi programat in ziua 10. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta am citit acelasi lucru despre omega asta si ma speriasem putin din cauza endometriozei mele. de fapt, dr. Albu imi trecuse si vitex-ul pe reteta, dar mi l-a taiat din cauza endometriozei. Cu omega cica n-ar fi acelasi lucru acum, legat de endometrioza, mai ales ca-l voi lua 3 luni. El zice ca avem calitate scazuta la productia de embrioni din ambele parti si incearca sa mai regleze ceva si pe la mine. Tu ce faci? S-au reglat valorile la tine? mai stai un ciclu sau faci histero acum?[pup] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica[pup], E2ul pacatos in fac la inceputul lunii Sept cand vine CM. Histero cred ca o repet oricum in Sept, fiindca dr cu care am facut histero in Mai m-a dezamagit crunt luna asta si acuma am indoilei ca mi-a facut bine interventia [bang]. Cred ca o fac cu dr cu care am facut histero la finele lui 2009. Oricum, eu estimez ca pana la iarna nu am cum sa fac FIVul. Insa pana fac eu, reusesti tu si ma tragi dupa tine [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

accumaria nici eu nu am facut histeroscopia ca am vrut eu neaparat. am fost la consult si i-am am zis ca mie dupa IA mi s-a scurtat ciclul la 2 zile si mi-e frica sa nu fie vreo sinechie. dr a zis insa ca el vrea sa vada de ce nu imi creste endometrul ... si uite asa am ajus la histero. aristica poate ma agat si eu de voi, astea mai tinerele [:D] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc aristica si iti doresc relaxare pe cinste, soare si barbati frumosi in jur[:D] Sa ne auzim cu bine, eu cred ca am luat-o cu capul deja[:D][:D] azi dimineata i-am spus sotului ca daca mor...stiu ...is paranoiaaaa dar imi revin eu imediat dupa ce-mi vad feciorul[olala] Pupici[pup] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani. Acum sarcina in evolutie 38 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...