Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Loredana felicitari pentru reusita nasterii naturale!Multa sanatate si refacere rapida!Mie mi s-a parut scenariul perfect, cu participarea lui tati pana la un anumit moment, dureri mari si totusi suportabile...si ma mai bucur ca nasterea la Arcadia ti s-a parut o experienta buna.[flo][flo][flo] Clauditza ce fata bebe?s-a stabilizat? sper ca nu e nimic grav Ionela felicitari pentru hotararea luata! E minunat ca vrei sa impartasesti si altor persoane din cunostintele tale, mai ales ca te si pricepi la asta. Fetele cu cezariana si pe mine m-a intepat operatia in coltul stang mai ales( nu puteam sta prea mult sa alaptez bebe in pozitie culcat pe stanga); apasand in coltul respectiv eu simteam si firele de pe dedesupt, asrfel incat la controlul de la o luna al fetei s-a intamplat sa-l zaresc pe dl dr si i-am zis. El a fost dragut si mi-a acordat 5 min si s-a uitat la operatie si a zis ca e in ordine si cor trece.Acum ma mai doare putin cand e vreme rea.La fel si locul intepaturii de la anestezie. familia oiyoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost vineri la Arcadia sa repetam eco la sold a Claudiei. Ea avea la piciorul stang unghiul dintre capul femural si cavitatea articulara undeva la limita inferioara la prima eco....iar acum a mai crescut deci are o evolutie favorabila si nu trebuie sa mai facem alta eco....gata ca plange fata familia oiyoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Claudia, sper ca Cezar e bine si mai mult a fost sperietura, asteptam vesti, intre timp va dorim multa snatate! Oiyoy,ma bucur ca a iesit bine la eco, ati scapat de o grija mare! Ionela, fetele au dreptate, bravo pt pasul facut, noi te sustinem![pk].Sa stii ca eu inca maia stept lista cu nume.[:D] Lena, am o prietena care foloseste filtru de apa, mi se pare un lcuur bun, dar eu din lispa de timp de umblat pe la magazine si nici sotul nu are timp de montat asa ceva, am ales varianta cu cumparat apa plata pt bebelsusi, dar asta cand va fi sa ii fac biberoane din cereale sau lapte praf. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore te mai felicit inca odata!E minunat ca ai reusit sa nasti natural!Cand citeam povestioara ta ma regaseam perfect in ea pana la un punct[:D] Ionela e super ca poti face acest lucru!Sunt multe mamici care au nevoie de sfaturile tale si era pacat sa nu se materializeze in ceva util mai ales ca ai si "harul" cum am mai scris si in alte mesaje!Succes in ceea ce doresti sa faci pe viitor!Bravo! Lena eu folosesc un filtru (purificator) de apa Laguna aqua cu osmoza inversa.Ce vrei sa stii despre filtre de ai intrebat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lena nu numai ca o filtreaza si o purifica insa nu iti mai spun ca mancarea gatita cu apa asta are gustul schimbat radical fata de apa de la chiuveta cu care gateam inainte.Ciorbele cel putin ies...nu am cuvinte. Mada cand iti vine omul de la firma acasa iti monteaza ei tot.Vreau sa zic ca robinetul il monteaza tot ei si e super trendy.Are tija foarte subtire, cat degetul mic.Adica vine super in orice bucatarie ultima fita.Aparatul e chiar ok si vine bagat in dulapiorul de sub chiuveta, arata super bine.Persoana care vine iti face analiza apei gratuit fara obligatia de a cumpara dispozitivul.Noi inainte beam tot apa plata imbuteliata insa e mai curata apa de la robinet de la Rajac decat ce se vinde la PET-uri. Dupa analiza apei va speriat ce crocobauri ingeram.Nu mai zic de fructele si legumele spalate cu apa de la robinet normala si apa filtrata.Filtrul ajunge in jur de 1500-2000 euro insa se merita investitia.Se schimba 1 data sau de doua ori pe an, nu e scumpa schimbarea filtrului.E un buton de test pe aparat ce verifica calitatea apei.Daca e verde e ok, daca se face rosu trebuie schimbat filtrul.Eu in prima luna am facut baita fetei numai cu apa filtrata, apoi am obisnuit-o si cu apa de la rajac cu clor.Imi era frica ca se invata asa si cand are conteact cu apa clorinata sa nu pateasca ceva. Am vorbit despre modelul de filtru pe care il am eu.Pe piata sunt multe modele si preturile variaza.Cu ce avem noi suntem mai mult decat multumiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...