Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

buna dimineara cu noaptea in cap . am dormit neintoarsa de la 11 si ceva... mi-am facut igiena si ma simt excelent aproape ca nu mai am nici un fel de durere la epiziotomie si acum m-am pus pe notat intrebarile pt doctori asa ca inainte de plecare... va rog sa ne dati si voi o sugestie intr-o problema. aseara la baita ne-au spus ca in camera avem nevoie de 24-26 grade la baita si 19-20 in rest!!! am urma sfatul cu drag mai ales ca asistenta parea f priceputa si ne-a invatat multe multe lucruri bune si ne-a incurajat si cu papatul la san. pb este ca noi am avut toata vara in camera intre 26 si 29 de grade constant - iar vara sigur va mai continua pana prin septembrie..... voi cum faceti ? reusiti sa va tineti asa racoare in apartamente? ma gandesc ca nu suntem singurii in situatia asta. geamul am inteles ca il putem tine deschis numai cat aerisim ......... si .. au inceput sa mi se intareasca si sa se umfle sanii dar masez, fac presiune spre sfarc si nu iese nimic.......... Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Astazi pe la 12 plecam acasa. Intr-un fel mi-e teama ca nu o sa mai am pe cine chema cand plange si nu stiu ce sa ii fac, dar sunt fericita ca o luam acasa si e a noastra si o sa am ocazia sa o iubesc la nesfarsit. Ma rog sa fiu o mama buna. Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

le spuneam si fetelor de la odisee ca ma simt f bine cu epiziotomia pt nici 2 zile intregi de cand am nascut.... e minunat. la fel si cu burta. la cat de grasa am fost zau nu ma asteptam sa imi revin astfel - normal nu e ca inainte sa raman insarcinata insa mai am ceva sunca si e molcuta asa burta cand apas insa progresele sunt f mari. e un argument extraordinat pro nastere naturala. in plus nu mai am mainile/fata/picioarele umflate. ma simt bine in pielea mea, contrar asteptarilor mele. credeam ca o nu o sa suport sa ma vad in oglinda, insa desi nu e nici pe de parte o imagine ideala ma simt frumoasa, parca am pielea nu stiu cum fina, moale, hidratata. cred cu tarie ca mintea si corpul uman stie ce trebuie sa faca daca lasi lucrurile in sa decurga firesc... sper ca nu v-am facut capul patrat cu "trairile" mele transmise in direct si in detaliu. :))))) Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
Astazi pe la 12 plecam acasa. Intr-un fel mi-e teama ca nu o sa mai am pe cine chema cand plange si nu stiu ce sa ii fac, dar sunt fericita ca o luam acasa si e a noastra si o sa am ocazia sa o iubesc la nesfarsit. Ma rog sa fiu o mama buna. Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!
Felicitari, sa faceti poze sa va vedem si noi [olala] Lore, in maternitate pitica a stat cu tine permanent? __ Lena - [gravi] 33+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Claudia, ma ingrijorezi! Sper sa nu fie nimic grav si sa va reveniti repejor. Pupam baietelul scump si drag![pup] Loredana, esti f draguta cum ne impartasesti din trairile tale. Ma bucur ca esti fericita, astfe si fetita scumpa va fi. Succes acasuca si te asteptam cu noi povestiri din aventura vietii tale. Cat despre temperatura. Noi am avut constant intre 24 si 26 de grade si la baie si in timpul zilei. Eu una ma simt bine la temperatura asta si se pare ca si fetita la fel. Sta imbracata lejer, iar noaptea dupa baie ii pun o salopeta peste body subtire si boneta. In timpul zilei numai in body cu pantalonasi sau in salopetica subtire. Nu a facut bubite de alea de caldura nici nu a transpirat. Asa am obisnuit-o si se pare ca-i e bine. Cand va aveni frigul, dam drumul la centrala si o sa mentinem aceeasi temperatura. Eu sunt mai friguroasa de fel si temperatula de 20-22 nu e tocmai confortabila pt mine. Ionela... sincere felicitari si succes in activitate! Esti pur si simplu de admirat![flo][flo][flo] Oiyoy acum aud prima data despre posibilitatea de a se infecta de la vaccin. Eu nici nu stiu unde i-a facut. Imi pare rau pt micuta. Pupam sa treaca! Lalic asa aveam si eu presiunea aceea. Daca imi amintesc bine, ca si tine intrebam fetele pe aici daca o fi normal. Se pare ca este. Rabdare, mai e putin, putin![pup] Madline, astazi incercam sa iesim singurele in parc, pe jos. Am ochit eu un traseu mai accesibil pt carut de acasa pana in parc. Poate ne vedem. Cred ca pe la 16 o sa iesim. Saptamana asta ne vine scaunul de masina si apoi o sa pot sa ies sg cu fata. Si celorlalte fete va doresc o saptamana minunata! Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Loredanar! La mine e prima zi de concediu si astazi spal toate lucrusoarele lui bebe. Maine calcam[:)] Intebare pentru fetele care au nascut, in contract ati avut rezerva cu un pat sau doua,acum sunt cu 2 si nu stiu ce sa fac....sa dau diferenta si sa stau singura, voi ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DADA, in safrsit ai postat si tu, chair ma intrebam ce mai e cu voi.Multumesc pt ce ne-ai impartasit despre filtru, mis e pare un lucru tare bun, chiar m-ai pus pe ganduri.. Oana, ai PM Claumarcoci, daca diferenta nu e mare, se merita sa stai singura in rezerva, te odihnesti, poti vb cand vrei, poti primi vizitatori cand vrei fara sa te simti stanjenita,eu una as sta singurica in rezerva, mai ales ca ai toate conditiile, nu te plictisesti oricum daca asta e considerentul la care te-ai gandit. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claumarcoci, eu am nascut fix acum o luna si semnasem contractul cu cca o luna inainte. Am prins rezerva cu un sg pat, prin contract. Cat inseamna diferenta de pret? Mai e o chestie: Este posibil sa fii oricum singura in rezerva din lipsa de alta gravida care sa nu fi optat pt rezerva cu un sg pat. Cand am nascut eu, langa noi era o rezerva cu doua paturi in care era o singura gravida/mamica internata. Acum, depinde de fiecare. Mie mi-a prins bine ca am stat singura, ca a stat tati doua zile intregi cu noi si am avut intimitate, plus ca m-am simtit f rau, am vomitat, a fost nasol tare. Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...