Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

Multumesc pentru sfaturi[flo] Si eu am optat pentru un singur pat si stiu ca e 90, am semnat acum o saptamana,si eu tot din considerentele enumerate de voi am ales sa fiu singura... Cateva prietane au zis ca ar fi bine 2 in camera ca as mai socializa si am face schimb de sfaturi[:D] Cred ca raman singurica, mai ales ca o sa fie cezariana. - Claudia 36+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-am apucat de facut bagajul si cu exceptia cosmeticelor personale, absorbante, lenjerie intima,papuci de plastic ptr dus, voi ce ati mai luat? aici ma refer la prosoape , camasa de noapte, stiu ca dau ei, dar eu am un fix cu prosoapele, daca nu-s ale mele [bang][bang],ma lasa cu un prosopel al meu? Si o intrebare pentru oana irina scria undeva de un plasture siliconic, de unde l-ai luat sa ma duc la sigur[:)] Multumesc si astept sfaturi[pup] - Claudia 36+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
M-am apucat de facut bagajul si cu exceptia cosmeticelor personale, absorbante, lenjerie intima,papuci de plastic ptr dus, voi ce ati mai luat? aici ma refer la prosoape , camasa de noapte, stiu ca dau ei, dar eu am un fix cu prosoapele, daca nu-s ale mele [bang][bang],ma lasa cu un prosopel al meu? Si o intrebare pentru oana irina scria undeva de un plasture siliconic, de unde l-ai luat sa ma duc la sigur[:)] Multumesc si astept sfaturi[pup] - Claudia 36+
Clau cred ca te lasa si cu al tau.Sa ne spui cu ce dr nasti, pe ce data, ce astepti, fetita sau baietel , sa te trecem in listuta de la inceput! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost deja trecuta, dar repet: cezariana, bebe David, intre 2-10 sept, noi vrem 7, speram sa fie liber atunci[:)], a si doctor Scurtu . O sa iau cu mine un prosop, daca ma lasa bine daca nu ma obisnuiesc cu cele de acolo, 3 zile nu mor [alcool][alcool] O intrebare pentru mamicile de baietei, cu ce il imbrac cand il scot??? , ca nu am idee,luasem ceva special ptr eveniment dar cand m-am uitat azi mi-am dat seama ca e incomod de imbracat, are capse la spate[bang][bang][bang] Domane e mai complicat de cat imi inchipuiam[:I] - Claudia 36+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Am fost deja trecuta, dar repet: cezariana, bebe David, intre 2-10 sept, noi vrem 7, speram sa fie liber atunci[:)], a si doctor Scurtu . O sa iau cu mine un prosop, daca ma lasa bine daca nu ma obisnuiesc cu cele de acolo, 3 zile nu mor [alcool][alcool] O intrebare pentru mamicile de baietei, cu ce il imbrac cand il scot??? , ca nu am idee,luasem ceva special ptr eveniment dar cand m-am uitat azi mi-am dat seama ca e incomod de imbracat, are capse la spate[bang][bang][bang] Domane e mai complicat de cat imi inchipuiam[:I] - Claudia 36+
Scuze, nu m-am uitat atent la burtici! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Discutand la alt subiect despre asta, m-am gandit sa va povestesc si voua pe scurt. Undeva intre 6 luni si 1 an se recomanda un control oftalmologic la copii. Multi au un aparent strabism pana pe la varsta de 1 an, dar acela nu e strabism, e o diferenta de unghiuri ceva. Ideea e ca acel control e bine sa fie facut pentru ca , desi bebeii de 1 an pot avea dioprii +4 si asta e normal daca dioptriile celor 2 ochi difera poate aparea strabismul sau alte probleme Eu am facut cam la 1 an la Mihnea acel control la Arcadia, cu trimitere de la medicul de familie, gratuyit la medic angajat. A fost simplu si amuzant pentru copil. Medicul cu o "jucarie"in mana ( jucarie care era de fapt aparatura lui cu beculete in forma de fata zambitoare sa atraga atentia) l-a "fotografiat " si computerul a scos datele la imprimanta[:D] . A mai facut cateva exercitii pe acolo cu o lumina ceva apoi am stat la o gura de vorba. Simplu si frumos, fara complicatii. [pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]30+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici, maine da e ziua cea mai mare si mai lunga si sper cea mai frumoasa[flo]Merci ca mi-ai dat accept pe fb Clau. Azi toata ziua fac curatenie si pun bagajele, acum am pus sa imi fac supa de rosii ca nu am voie sa mananc decat supe, fructe, si doar pana la 6 seara.Clau poate imi dai tu nr de tel sau altcineva.......sa va trimit si eu maine un sms dupa marele eveniment...... Sunt treaza de la 4, am emotii de mor, imi vine sa plang, maine o vad pe Mariuta mea cea scumpa[olala] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi programare miercuri 24 august ora 11. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...