Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

Lalic mult curaj si Doamne ajuta maine sa decurga totul bine si sa aduci pe lume o bebelusa sanatoasa.Ia si te odihneste azi cat mai poti pentru ca maine ai marea intalnire si trebuie sa fii o mamica odihnita. [:D]Stiu ca e greu pentru ca arzi de nerabdare sa iti tii in brate bubulina si cred ca numai la asta te gandesti insa e importanta si odihna. Pupicei si asteptam vesti!
[majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta]
HAI LALIC!!!!
[majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta]
Noi ne ducem in parc [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Neata gagici, maine da e ziua cea mai mare si mai lunga si sper cea mai frumoasa[flo]Merci ca mi-ai dat accept pe fb Clau. Azi toata ziua fac curatenie si pun bagajele, acum am pus sa imi fac supa de rosii ca nu am voie sa mananc decat supe, fructe, si doar pana la 6 seara.Clau poate imi dai tu nr de tel sau altcineva.......sa va trimit si eu maine un sms dupa marele eveniment...... Sunt treaza de la 4, am emotii de mor, imi vine sa plang, maine o vad pe Mariuta mea cea scumpa[olala] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi programare miercuri 24 august ora 11. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Multa sanatate, optimism si ganduri frumoase. [pup][pup][pup] __ Lena - [gravi] 33+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportez foarte supi... Am fost azi la doctor. Avem 1808 g, si de la ultima echo (acu trei sapt) s-a modificat DPN de pe 17 pe 22 octombrie. (Adica la ultima eco aveam 29w1d si peste exact trei saptamani, adica azi avem 31w3d) Dopler e ok, tensiunea mea e ok (10/5; 9/5), dar bebe nu creste bine. M-a chemat peste 2 saptamani sa ma mai vada si un coleg (Nemescu). Morfologic totul pare sa fie ok. Controlul la masa e ok, col inchis si lung. A spus ca poate fi de la placenta ca nu furnizeaza bebe-ului cat ii trebuie sau poate fi de la vreo problema care o am eu (rinichi, plamani); dar eu nu am nimic [q][q][q] Sunt foarte suparata azi, sper sa imi mai revin. a mai patit cineva sa aiba retard asa de mare? Noi azi avem 31w3d, dupa UM tb sa avem 34 sapt, dupa eco de prin sapt 15 ar trebui sa avem 33w3d. Sper ca nu v-am ametit de tot [alcool] [Edit] Am uitat sa spun, mi-a zis ca in asa caz daca nu o sa fie mai bine nu o sa pot naste natural si s-ar putea sa scoata bebe-ul mai repede [q][q][q] __ Lena - [gravi] 33+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta]Hai Lalic[majoreta] sa fie totul bine si sa ajungeti repede acasa sanatoase[pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]30+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele[pup] sunt tare emotionata, imi bate inima ca la iepuras[q] Sa dea Domnul sa fie fetita bine e tot ce imi doresc, si sa fiu si eu ok indiferent de dureri. Sper sa ma descurc[bang][bang] ca sunt cam panicoasa de fire[q] Va multumesc ca sunteti alaturi de mine si sa dea Dumnezeu sa ne intalnim pe forum cu povestea nasterii minunii mele intr-un mod cat mai placut. [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [pup][pup][pup][pup][pup][pup] [pup][pup][pup][pup][pup] [pup][pup][pup][pup] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi programare miercuri 24 august ora 11. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lena, la mien toata sarcian fata a fost cu o sapt in urma fata de masuratoriel standard, acuma dac si tu esti mai micuat de inaltime cred ca si fetita e miniona, deci cred ca e ok si cu 2-3 sapt in urma ca dezv, ma agdnesc ca daca era ceva nasol nu te chema peste 2 sapt ci mai repede, cat despre dr Nemescu am toata increderea! Nu te necaji, iar la gramaj bebe vad ca sta f bine. Lalic, iti dorim o nastere usoara, refacere cat mai rapida si mult laptic, si binenteles o sa ne rugam sa fie bine!Te imbratisam cu drag![pup][pup][pup] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Lalic mult succes sa iesiti cu bine din operatie sibebica ta.Dna Dr. e o finuta si tottul va fi ok nu iti fa griji.Va fi a nu stiu cata fetita Maria Sophia de pe DC [colegi][colegi] Mamici voi dati la bebei calciu kids si vit. D3 in continuare?nu as vrea sa o indop cu vitamine daca nu ar avea nevoie, dar la cat manac eu...cred ca ii prind bine. Am vazut o reclama cum ca si la noi in Roman se face eco de sold si cred ca o sa mergem si noi sa vedem daca e totul ok. O zi buna![flo] [fetita]Sofia Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...