Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

oiyoy ca sa-ti pot da doc imi trebuie si mie parola de la adresa comuna, poate mi-o trimite cineva; e in regula sa pui dovlecei la congelator, dar ai grija ca dovlecelul ii baloneaza pe unii copilasi, trebuie urmarit; si Sofia mea are un program de somn cam aiurea seara adoarme pe la 23 si asta si din cauza programului nostru si al lui Tudor, intarziem prin parc, la baita..etc, cu doi copilasi e cam greu sa impui ceva, iti impun ei[:D](vad insa ce de cateva zile si-a facut un programel pentru ziua, adoarme cam la aceleasi ore zilnic)
Citat:
Stefana : Ionela, ca tu esti mai in tema (sau alte mamici cu experienta) ce fel de branzica dam pana la un an? De vaci sau din lapte praf?
eu ma incercat sa-i dau lui Tudor branza calcica facuta de mine din lapte de vaca cumparat de la magazin, dar nu am reusit nicicum s-l conving, asa ca pe la 10 luni am inceput cu branzica de vaci de la magazin, apoi incetul cu incetul am introdus branzica de tara, de la o tanti pe care o cunosc(e de incredere); uneori si in diversificare trebuie sa faci ce iti spune instinctul, apoi trebuie sa urmaresti reactiile copilului la alimentul nou introdus si cred ca mai trebuie sa tii cont si de ce iti face tie rau sau lui tati...(eu in timpul alaptarii am mancat de toate si am mers pe ideea ca si bebele s-a obisnuit cu ce am mancat eu...); eu asa am facut cu Tudor si asa intentionez sa fac si acum... Succes cu diversificarea...si inca ceva legat de subiectul acesta (sunt cam nevorbita, stau cu doi copilasi pana vine tati si dupa ce vine el trece f repede ziua si nu apuc sa vorbesc prea mult): nu am amestecat niciodata gusturile, gen banana cu ficat sau mai stiu eu ce combinatii...(sunt mamici care fac asta pt ca bebele lor mananca bine banana si asa il pacalesc..si ce obiceiuri alimentare ii creeaza?) cat despre dormit eu una optez pentru dormit cu bebe in camera, in patutul lui dar cu mine, pentru ca nu stiu daca as putea sa dorm fara sa-l aud...il mai verifici noaptea...mie mi-a fi greu sa merg in alta camera PS: Sofia mea se ridica de pe burtica in fundulet...si se prinde cu manutele de marginea patutului...e tare viteaza tipa[:)] Copii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Fetelor cum pot vedea si eu pozele de pe mailul comun, ca ma uit ca matza in calendar..nu radeti de mine![q] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Te loghezi pe email, apoi dai click pe linkul Photos (e sus intre documents si reader) __ Lena - [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aditu_st
oiyoy ca sa-ti pot da doc imi trebuie si mie parola de la adresa comuna, poate mi-o trimite cineva; Copii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Aditu, activeaza PM-ul ca sa o pot trimite [:)] __ Lena - [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat un botosel...[pk] doar k nu am nasture... am improvizat cu o fundita pana cumpar nasturei. Am facut un album in pozele de pe email :) Link la album: https://picasaweb.google.com/116011092520701572933/BotoseiLenac -> trebuie sa fiti logate ca sa ii vedeti [:)] __ Lena - [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Am terminat un botosel...[pk] doar k nu am nasture... am improvizat cu o fundita pana cumpar nasturei. Am facut un album in pozele de pe email :) Link la album: https://picasaweb.google.com/116011092520701572933/BotoseiLenac -> trebuie sa fiti logate ca sa ii vedeti [:)] __ Lena - [gravi] 32+
am activat pm, [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC Mai aveti un pic, sunteti mai mari ca noi [:D] StTu unde mergi la cabinet? la Medis, Omini sau Euromedcenter? Lena - [gravi] 32+
In general am mers la Euromedcenter,dar am fost si in Omini, in functie de programul meu[:D] In primul trimestu am fost din 2 in 2 saptamani, apoi la o luna, iar acum din nou din 2 in 2 saptamani( adica de pe la 32 S)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aditu_st De ce faci anestezie totala? mai vb....stai linistita ca totul va fi bine [mamica][baietel]Tudor 17.03.2008 si [fetita] Sofia 31.01.2011
Anestezie totala la recomandarea dr din cauza trombocitelor care au fost influentate prost de sarcina, sunt ff scazute si exista riscul de hemoragie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...