Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

Buna fetelor ,am fost ieri la consultul preanestezic,am discutat cu d-l dr Tutuianu vreo jumatate de ora si am iesit de acolo cam ingindurata ,mi-a zis cand vin sa nasc sa vin hotarata cum vreau sa nasc si ce fel de anestezie doresc ,oricat m-as gandi degeaba ,da' chiar nu intelege nimeni ca eu nu am de unde sa stiu de pe acum ce toleranta la durere o sa am (nu am avut niciodata probleme de sanatate ,nu am fost spitalizata nicidata )[bang].Apoi am vb cu o d-na dr angajata la Arcadia (Mangaleas Agrigoroi Viorica )mi-a facut o scurta ecografie si cam atat .Azi dupa-amiaza ma duc la sedinta Lamaze gratuita ,sper sa-mi schimb dispozitia ,ca acum is cam suparata. Cred ca mi-am activat P M ,acum ce trebuie sa mai fac ? As dori sa vad pozicile dar nu reusesc . am reusit sa-mi incarc si eu o poza la profil ,cam asa arata burtica mea acum [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Hmmm, oare ne-am vazut vreodata [:D]? Eu, in general merg la Omini [:)] Eu parca nu am fost chiar asa de des... adica cel mai des pana acum ne-am vazut la 3 sapt. Dar de acum cred k se indeseste si la mine. Mie personal nu prea imi place, pentru ca fac prea multe ecografii... si stiu ca nu sunt ok pentru bebe. Claumarcoci, trimis PM cu parola. __ Lena - [gravi] 32+
Am mers asa de des deoarece cu o luna inainte pierdusem sarcina[q] si pe asta am urmrit-o fff indeaproape[:)] Tot ce e posibil sa ne fi vazut, ca numai burtici erau pe acolo[:)]
Am inteles... imi pare rau pentru pierdere. Iti doresc multa sanatate si sa ai grija de voi [pup] __ Lena - [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
Buna fetelor ,am fost ieri la consultul preanestezic,am discutat cu d-l dr Tutuianu vreo jumatate de ora si am iesit de acolo cam ingindurata ,mi-a zis cand vin sa nasc sa vin hotarata cum vreau sa nasc si ce fel de anestezie doresc ,oricat m-as gandi degeaba ,da' chiar nu intelege nimeni ca eu nu am de unde sa stiu de pe acum ce toleranta la durere o sa am (nu am avut niciodata probleme de sanatate ,nu am fost spitalizata nicidata )[bang].Apoi am vb cu o d-na dr angajata la Arcadia (Mangaleas Agrigoroi Viorica )mi-a facut o scurta ecografie si cam atat .Azi dupa-amiaza ma duc la sedinta Lamaze gratuita ,sper sa-mi schimb dispozitia ,ca acum is cam suparata. Cred ca mi-am activat P M ,acum ce trebuie sa mai fac ? As dori sa vad pozicile dar nu reusesc . am reusit sa-mi incarc si eu o poza la profil ,cam asa arata burtica mea acum [:D]
Iulia, mie medicul meu mi-a zis ca pot sa ma razgandesc de cateva ori cum vreau sa nasc in timpul travaliului [:D]. Deci e bine sa vb si cu medicul sa iti spuna cum merge... adica mi se pare normal sa fie un anestezist acolo care sa actioneze cand vrei tu. Legat de pozici, ti-am trimis eu PM cu parola. Intri pe emailul comun si dai click pe Photos. BTW, cate saptamani ai? __ Lena - [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietene dragi, bun gasit! Am absentat putin pt ca am tot avut treburi. I-am montat Mariei acest dispozitiv http://www.ortoprofil.ro/orteze-pentru-luxatii-de-sold-congenitale-la-copii/dr-bernau-otto-bock pe care il suporta bine si nici nu arata chiar asa rau. Intreb mamicile: scaunul auto se poate folosi inca de la varsta de o luna? Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Prietene dragi, bun gasit! Am absentat putin pt ca am tot avut treburi. I-am montat Mariei acest dispozitiv http://www.ortoprofil.ro/orteze-pentru-luxatii-de-sold-congenitale-la-copii/dr-bernau-otto-bock pe care il suporta bine si nici nu arata chiar asa rau. Intreb mamicile: scaunul auto se poate folosi inca de la varsta de o luna? Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Chiar arata ok dispozitivul[pup] Scaunul care e pentru grupa 0 sau pentru grupele 0-1 se pot folosi din prima zi( adica scoica e 0, iar 0-1 e un scaun mic) Eu am avut la Mihnea 0-1 direct, dar sincer mi-a parut rau. In primele 4 luni mi se parea ca sta rau acolo, chiar daca am preferat sa-l las acolo stiindu-l mai in siguranta decat in brate. Acum mi-am luat scoica ( adica e la cineva inca, urmeaza sa ajunga si la min e in curand) In alte tari nu ai voie sa iei bebe acasa din maternitate decat in scoica . Nu iti dau externarea fara. Deci aia sigur e ok pt bebe[pup]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]29+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lena multumesc inca o data ,am reusit sa vad fotografiile ,f frumi si botoseii deasemenea .Am si eu o sacosa de botosei acasa ,i-a impletit mama mea ,nu iarna asta care a trecut ,cealalta (2009-2010)cand era in Italia ca sa treaca timpul mai repede ,am de toate culorile ,sunt putin mai inalti ,asa mai rustici ,ai tai sunt asa mai moderni[:D] Am fost si la sedinta L[gravi]amaze ,m-am intors acasa mai bine dispusa [pk] [gravi]34+[baietel]Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OAna nu arata rau dispozitivul, si vad ca se pune peste hainute, deci o poti imbraca cu ce doresti pe MAria![pup] Eu am pus-o in scaunelul auto de cand am iesit din materniate, al meu are un fel de suport special tot din material si buretel, pt bebelsusi mici, care se indeparteaza cand cresc ei mai mari.MEreu o pun in el cand iesim in oras cu masina,si incepand cu 2 luni jum o si securizez cu centurile din interior. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...