Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (15)


Recommended Posts

Ne-am intors si noi de la eco, acuma nu stiu ce sa cred despre dl dr...cica ar fi avut fetita displazie congenitala dar care s-a vindecat de la sine in proportie de 90%, a zis ca nu avem nev de tratament dar la 6 luni si apoi cand va incepe sa mearga sa ii fac radiografie.Unei prietene care a fost cu baietelul la el i-a zis la fel.Nu stiu daca a avut sau nu, dar daca acum e ok, eu nu am de gand sa ii fac radiografie. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
La ce dr ai fost? Despre radiografie nu stiu ce sa zic... Eu nu i-as face. E cred ca fetita nu are nimic. Iar daca a avut un piciorus instabil, cu siguranta s-a rezolvat in timp. Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Am fost la Catalin Botez, medic primar in chirurgie si ortopedie pediatrica. El zicea ca nu se paote depista decat luxatia cu ochiul liber, displazia e atunci cand capulfemural nu intra suficient de bine in articulatie, si depresiunea respectiva e mai mult plana decat adancita. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
O intrebare pt oana Ti-a adus sotul flori dupa nastere?ca am inteles ca nu e voie...... [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Lalic e voie sa priemsti flori, cum sa nu, in schimb nu te lasa cu ele in camera, ci doar la usa afara.Fetelor, m-am uitat pe turul virtual la Arcadia si sunt rezerve in materniatte cu 3 paturi!! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalic, da, toata lumea mi-a adus flori. Foarte multe si frumoase. Florie raman la usa, afara. O sa primesti o vaza, doua, trei, cate o sa ai nevoie, de la asistente. La plecare eu le-am lasat acolo. Am luat acasa numai buchetul primit de la Arcadia. La doctorita i-am dus un buchet de flori la o saptamana, cand am scos firele. Pregatesti ultimele detalii... Foarte frumos! Mult succes![pup] Acum plecam in parc. Doar un scutec sa mai schimb[8D] Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci oana, merci fetele.tara arde si baba se piaptana, dar azi vorbeam cu sotul de cadoul ce urmeaza sa il primesc de la el pt efortul meu[:D] (bineinteles i-am zis ca dupa ce vad printesa mergem si-mi cumpar eu ceva ca din partea lui, ca saracul nu prea se pricepe[:D]) si daca sa imi aduca flori. Citisem in contract ca nu e voie..........deci poate sa imi aduca totusi[alcool] Nu mai sunt in stare sa scriu.........sunt ca o sampanie pe cale sa exxplodeze, de stres, griji, nu stiu ce sa mai fac prin casa........imi imaginez tot felul de scenarii........mai e un pic Doamne ajuta..... [pup] fetele sa spuneti si pt mine o rugaciune mica miercuri la 11, ca simt ca cedez[q] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Merci oana, merci fetele.tara arde si baba se piaptana, dar azi vorbeam cu sotul de cadoul ce urmeaza sa il primesc de la el pt efortul meu[:D] (bineinteles i-am zis ca dupa ce vad printesa mergem si-mi cumpar eu ceva ca din partea lui, ca saracul nu prea se pricepe[:D]) si daca sa imi aduca flori. Citisem in contract ca nu e voie..........deci poate sa imi aduca totusi[alcool] Nu mai sunt in stare sa scriu.........sunt ca o sampanie pe cale sa exxplodeze, de stres, griji, nu stiu ce sa mai fac prin casa........imi imaginez tot felul de scenarii........mai e un pic Doamne ajuta..... [pup] fetele sa spuneti si pt mine o rugaciune mica miercuri la 11, ca simt ca cedez[q] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Lalic, ce simpatica esti..[pup]o sa ma rog sa fie bine la operatie, dar si acuam sa iesi din starea asta de "sevraj"[:D].Ar fi bine sa iti gasesti o ocupatie, cel putin mentala, dar nu mai faci cezariana luni pe 22? A ramas miercuri pe 24? Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...