Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Capsula cu ciorba de varza


Recommended Posts

Pe toate paginile pe care le accesez, imi apare reclama la aceste capsule, povesti fantastice despre cum a slabit unul si altul, incat ma tenteaza si pe mine sa le incerc. Vreau sa scap de vreo 10 kg, de vaceea as dori sa aflu pareri despre aceste capsule. Ati folosit? Sunt intr-adevar eficiente sau e doar reclama la fel ca in cazul altor produse ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Karis ar fi super sa existe asa o capsula sa slabesti.Dar eu una nu cred.Presupun ca acea capsula , ca sa fie eficienta (dar dai tu la o parte riscul de probleme cu stomatul, si altele ), trebuie luata in loc de mancare, si nu pe langa ...adica iei capsula si zici ca ai mancat o farfurie mareee de ciorba de varza [:D] Ma scuzi ca am raspuns, fara sa o fi incercat, dar as vrea si eu o capsula minune care sa te slabeasca si sa poti si manca .[:D] roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu s-a inventat nici o pastila miraculoasa, nici un sirop, nici un suc, cidru, nici vreo dieta magica universala. Magia rezida in vointa fiecarui om de a realiza ce isi propune. Vointa la randu-i are in spate o motivatie ce trebuie sa fie la randul ei foarte puternica, sa-l sustina pe om sa intreprinda toti pasii necesari spre atingerea telului, spre pastrarea si consolidarea succesului. Si nu in ultimul rand fiecare dintre noi trebuie sa invatam sa distingem granitele corecte. Sa nu avem expectante nerealiste, daunatoare. Pana la urma important este sa urmarim sa fim sanatosi, nu putem visa la cai verzi pe pereti, nu putem da frau liber frustrarilor. De aceea cred ca motivatia tuturor ar trebui sa se lege de idealul de sanatate nu de cel de frumusete exterioara. De cate ori auzi vorbind femeile despre slabit le auzi doar cu motivatii superficiale "nu-mi mai sta bine in rochie din cauza ca am x kg in plus, trebuie sa slabesc", "trebuie sa slabesc ca nu-i place sotului de mine cu colaci pe burta, poate se duce la alta mai frumoasa, poate ma paraseste", "trebuie sa slabesc pt ca altfel nu ma angajeaza nimeni", etc etc, si foaaaaaaaaarte rar auzi femei care spun "trebuie sa mai slabesc pt ca grasimea imi pericliteaza sanatatea, pot face diabet, boli de inima, imi e afectata fertilitatea", sau "trebuie sa mai slabesc pt ca mi-am pierdut agilitatea, ma misc si respir greoi la cel mai mic efort, am probleme cu articulatiile de la picioare, nu pot participa la joaca impreuna cu copiii etc" cam asta e cu slabitul, majoritatea vor rapid, cu pastile, fara restrictii alimentare, fara sport. Mai bine am vrea sanatos. eu de ex am 38 de ani, 160 de cm, 65 kg, iar greutatea mea ideala la varsta, inaltimea si constitutia mea este considerata de medicul nutritionist 61,7 kg. Ei bine, conform societatii noastre multilateral dezvoltatea eu traiam cu convingerea ca la 160 cm, ar trebui sa am maaaaaaxim 55 kg, ceea ce e pur si simplu aberant daca cuget bine, daca iau in calcul cele doua sarcini, cei 38 de ani, si cei 160 cm ce-i am, plus constitutia. Asa ca pt linistea mea ar trebui sa slabesc doar pana la 60-61 kg, fara sa ajung sa fie nevoie sa ma ascund in beci de rusine ca n-am 50 kg cum aveam in studentie cand oasele imi impungeau pielea. La 61 de kg pot fi chiar o dama bine[:D] Acum sunt aproape bine:P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar un suc de varza nu merge?Eu am aflat de efectele minune asupra organismului(previne cancerul printre altele) ale verzei si incerc sa fac un suc care sa contina varza macar de 2-3 ori pe sapt. si de inca 2 ori salata de varza. Nu stiu de ce dar cind aud de pastile,prafuri,capsule si alte minuni de slabit ma apuca cu frig. Nu cred in absolut niciun "miracol" de asta.Chiar daca da rezultate sunt sigura ca sunt si efecte nedorite(in timp) despre care nimeni nu avertizeaza.Bine ca fac ei bani pe sanatatea noastra. Acum fiecare face cum vrea,dar eu am ales sucul natural de varza.De-oi slabi au ba,asta nu mai stiu,insa o portie de vitamine sigur mi-am asigurat. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te amagi! Supa de varza nu este nici pe departe eficienta. Eficienta este dieta care insoteste aceasta supa oribila. Ca ai voie sa mananci din ea cata poftesti, cred si eu, cine poate sa manance supa de varza in cantitati in care sa nu se simta frustrat ca tine o dieta, destul de drastica as zice??? Gateste-o numai si ai sa te convingi. Cat despre pilula, daca ar exista asa ceva iti dai seama ca statele unite ar fi rezolvat problema obezitatii? Si nu ar mai exista grasi niciunde? Eu te inteleg foarte bine. Am ani de zile de cand ma lupt cu vointa mea, ca deja nu mai pot sa spun ca ma lupt cu kilogramele. Pana acum au dat roade doar vointa si consecventa. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am incercat o data ceaiul ala chinezesc in cutie verde de la farmacie. am slabit cam 5 kg intr-o luna parca. ceaiul se bea cat mai cald posibil si intodeauna inainte de masa. Nu este o reteta pe termen lung... e doar ceva ce te ajuta daca si tu te ajuti singura. Pe termen lung da dureri de cap, de stomac si chiar hemoroizi. La mine efectul secundar erau durerile de cap...nu stiu daca de la ceai sau de la anticonceptionale dar am renuntat la ceai. Ai grija daca incerci, cand iei masa in oras! sa existe si o toaleta prin zona [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga Karis cu firma asta care isi face reclama peste tot eu m-am ars ceva timp cica cat de bune pastile slimball incolo ,incoance pe langa ca am dat o groaza de bani nici macar efectul nu si-a facut ba mai deloc , mai rotunda m -am facut . eu cred ca oamenii aceea dau o groaza de bani pe diferite reclama , si sa curga banii e treaba ta eu fug de ei ca nu mai am chef sa ii imbogatesc sa dai o groaza de bani pt nimic imi ajunge nu zic firma dar daca te uiti bine ii gasesti peste tot vezi cine face reclama Evi mama fericita a lui Eric 14.06.2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...