Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Pai de putut se poate, acum depinde de cat timp dispuneti si ce vreti sa faceti. DOar sa conduceti in jurul continentului sau sa va si opriti sa vizitati si sa mai aveti si alte activitati? Vreti sa mergeti si in Tasmania sau sa ramaneti pe continent? Vreti de jur imprejur sau Nord-Sud; Est-vest? Australia e mare, are trei fusuri orare, insule etc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...

Buna tuturor [hia]  [si-eu]

Ce ma bucur ca a deschis cineva subiectul asta cu romanii din Australia [pk]  Si eu il deschisesem pe platforma veche cred dar parca numai o persoana mi-a raspuns.

Oricum, tare bine imi pare sa va regasesc aici [flo2]

 

Eu locuiesc in Sydney, m-am mutat aici pentru sotul meu. El este australian, ne-am cunoscut in Europa si in timp am hotarat ca ar fi cel mai bine pentru noi daca ma mut eu din Romania in Australia decat el in Europa/Romania. 

Nu avem copii inca dar ne dorim in viitor. In schimb avem diferite animalute [il]  [il]  [il]  [il]

Eu sunt aici pe forum mai mult pentru a vorbi cu romani, pentru a vorbi in romaneste si mai ales pentru a cunoaste romani din Australia si pentru a cunoaste si vorbi si cu iubitori de animale. [il]  [pk]

 

Sper sa reusim sa pastram subiectul activ si frumos [flo2]  [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Buna fetelor!

 

Eu si sotul meu cochetam cu ideea emigrarii in Australia. Avem si un baietel de 2 ani...Insa eu, cel putin, nu stiu nimic despre Australia..cum e cu gradinitele/scolile?

Sunt de stat, se platesc? Cum e cu integrarea, cu locurile de munca (sotul meu e inginer constructor cu multa experienta). Mai sunt romani pe acolo, se tin ceva intalniri ale expatilor?

 

Bun, cred ca v-am ametit, daca aveti cumva vreme sa imi povestiti cate ceva despre tara aceasta , v-as fi recunoscatoare 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...