Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (93)


Recommended Posts

LA MULTI ANI,STEFAN !!!!Copilarie frumoasa si fericita,o cariera de scolar stralucitoare!!!Oana ,sa-ti traiasca baietelul cel mare sa ai parte numai de bucurii din partea lui si al fratiorului [pup].[pup][pup] Petrecere frumoasa!!! O zi ...calduroasaaa. Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata tuturor si o [cafea] fierbinte pentru toata lumea. Gabriela, noi suntem in tratament la d-na dr. Lacatus de la Charis si suntem foarte multumite. Insa nu stiu sa-ti spun despre cum se prezinta la primul contact, ca la noi a fost al doilea.. [:D] Prima vizita la un stomatolog a fost la d-na dr. Trinca (are cabinet pe Independentei, in spatele Unicredit) si pot sa spun ca a avut extraordinar de multa rabdare, i-a explicat tot ce-i face, cum ii face... Fiica-mii i-a placut asa de tare, ca dupa aceea mi-a cerut tot timpul sa mergem la dentist.. Nu mai voia sa se spele pe dinti, daca ma-ntelegi... [bang] Btw, am schimbat medicul pentru ca a aparut o urgenta si am fost nevoite sa gasim repede pe cineva, ca de-altfel, n-am nemultumiri legate de dumneaei. Sanatate multa puiutilor. Gea, mami de Catinca-Ruxandra [url="http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=59102"]frumoasa mamei[/url] [url="http://s582.photobucket.com/albums/ss265/cgeea/?track=share_email_album_view_click"]Catinca[/url] [url="http://lucianblog.wordpress.com/"]sotul meu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani, Catalina![s] Am intrat sa beau o [cafea] cu voi si sa vad ce ati mai scris. Gabi, multumesc. De trei zile ma chinui cu Clavusin, dar... parca nu merge... mai astept... Pe Stefy a urcat-o d-na doctor pe scaun, a stat, dar nu era cazul de vreo interventie. Eu merg la dr. Pendefunda. Dansa are cabinet in spate la BRD, CEC.... si mai are si in Bolta... e conf. la Stomatologie..... Eu sunt mai rau decat un copil.... cand e vorba de dinti... si e singura care a avut rabdare .... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, la multi ani pt Stefan....sa fie sanatos si norocos si va va bucurati de el![flo][flo][flo]

Lacramioara, am intrat sa savurez cafeaua...e delicioasa [pup]

Fetelor va mul;tumesc mult pentru datele despre stomatolog, le-am transmis mai departe.

Va doresc sa aveti o zi superba,

Gabriela si baietii[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, la multi ani pentru Stefan! [s] O copilarie fericita si sa fii sanatos copil frumos! http://www.lyricstube.net/video.php?title=Beautiful%20Boy&artist=Celine%20Dion&id=179430&artistid=3018

 

Sper sa iti placa Stefan, eu ii pun astfel de muzica lui Alex si e convins ca si Beattles si Celine Dion canta melodia pentru baieti frumosi ca el si ca tine!

 

"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, [s] Catalina[s], printesa scumpa! Sa cresti mare si frumoasa si sanatoasa si sa ramai bucuria si lumina parintilor tai! Si mult succes in cariera de vedeta! Si pentru tine, o dedicatie http://www.youtube.com/watch?v=jzoZnivlLhw cu mult drag de la noi...[pup] - un cantec iubit care sper sa iti placa si tie - Adriana sa ii traduci... te rog... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dali77
multumesc. imi poti da datele de contact ale nutritionistului la care ai fost tu? poate ca asa voi reusi.
La noi e o poveste poveste din alea din care crezi ca exista un Dumnezeu care ne conduce pasii! Autorul dietei noastre e un dr din Bucuresti... Sotul meu a fost sa isi faca analizele la Bucuresti in iarna si nu i-au iesit grozave ba i s-a spus ca trebuie s adea macar 20-25 de kg jos. Si repede. Printre altele a aflat de acest dr... dar eram in dubii ni se parea greu de crezut ca da rezultate... Coinidenta a facut ca o prietena de a noastra urma deja aceasta dieta - la inceput nici nu am realizat ca era vorba de acelasi dr cu cel de care ni se spusese si noua!!! - si ea ne-a recomandat-o cu caldura; am vazut cu ochii nostri la ea ce rezultate bune da si asa am prins curaj sa o urmam si noi. Probabil puterea exemplului e foarte mare, iti spun sincer prietena noastra slabise frumos si arata super!... Nu exista posibilitatea de a slabi fara sa te abtii de la mancare... eu am ajuns la concluzia ca mancam o gramada de prostii si daca din ele ne ingrasam asa, e grav. Dieta pe care o tinem noi e fara zahar si fara paine. Sunt zile in care nu ai voie sa mananci carne dar poti manca fructe si legume si lactate... in altele ai voie carne si lactate dar nu fructe depinde, e un program bine gandit. Dar trebuie sa ai vointa sa slabesti. Sa vrei serios sa faci o schimbare. Iti spun sincer, daca prietena mea nu ar fi incercat nu am fi incercat nici noi. Vazandu-i vointa si determinarea am inteles ca se poate (Si cand a inceput ea dieta se apropia ziua ei de nastere si implinea o varsta rotunda dar a avut vointa sa nu guste nimic din ce preparase... si crede-ma e o gospodina super, face niste dulciuri ca la Select...). In plus ideea e ca dupa cele 3 luni de dieta o poti repeta cat vrei si sa o tii nu 3 luni ci 10 daca vrei insa important e sa iti schimbi stilul de viata. Daca nu o faci si revii la tone de produse de paine si cofetarie pui la loc. Ce ni s-a spus si scriam si mai sus e ca organismul are o memorie si daca reusesti sa te mentii macar un an ai castigat batalia adica un an te tii cu dintii! Noi am mers aici la dna dr Martu de cateva ori si banui ca iti e mai accesibil un dr din Iasi, de asta iti si spun de aceasta dr; ar trebui sa mergi sa te vada un nutritionist ca sa te invete ce sa faci... Adresa dr Martu o gasesti in pagini aurii eu nu ii stiu numarul pe de rost il am pe undeva pe acasa... da o cautare pe net... Daca vrei dieta trimite-mi o adresa de mail... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutic! Am intrat rapid,sa urez sarbatoritilor lunii martie "La multi ani" ,sa va multumesc pentru frumoasele urari si sa va servesc cu o bombonica si o felie de [url="http://home-and-garden.webshots.com/photo/2807570060081950625zWzjWp"]tort..[/url] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...