Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (93)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui connie1974
Oana, cred ca ar fi foarte interesant pentru Iasi sa se dschida o franciza Fastrackids. Sunt orase mari in Romania care au, la noi nu, ca intotdeauna mai la coada, eu am discutat cu ei acum ceva timp, informativ si mi-au spus ca ei ar fi interesati sa se extinda si in Iasi dar nu prea a existat interes local. Stiu, sunt costuri destul de mari, dar poate ca se va considera o investitie profitabila. Eu zic ca e de interes macar sa vezi conditiile. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Connie e o idee excelenta... E o investitie destul de mare, ar trebui sa cautam insa investitori cred ca merita... Eu am aflat despre fast learning cand avea Alex sub 2 ani de la tv, de pe tvr2 parca si din ce am retinut atunci am pus cate ceva in practica, cred ca se vad si rezultatele deja... insa copiii ar fi mult avantajati sa beneficieze de asemenea cursuri... de un personal scolit si specializat nu doar de ce au retinut parintii candva... Nu ma astept ca Oana sa poata acum sa se angajeze la asa ceva si nu e o chestiune de discutat pe forum dar e o idee excelenta sa cautam investitori, mai multi chiar si daca reusim ar fi super! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Connie, excelenta ideea, insa investita depaseste momentan bugetul pe care Gradinita il are. Intr-adevar ar fi ceva super frumos si ma intreb cum de in ”dulcele nostru targ” nu s-au gasit inca astfel de investitori. Daca e nevoie...eu pot pune eventual un spatiu la dispozitie. Desigur, e o chestie de discutat si analizat pe indelete. Acvi, multumim. Raspandacul merita o bere, mereu ai venit cu informatii pretioase. Ce ziceti? Vine primavara sau doar ne mai amageste putin? Aseara, cand am vazut fulgii aceea mari cat penele...mai ca m-a luat depresia. Oricand m-as fi bucurat sa-i vad. Insa acum...se pare ca mi-a ajuns. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru sugestiile legate de petrecerea activa a timpului pentru copilasii. Deocamdata am stabilit - de principiu - cu dl Stefan Axinte de la Micul sahist si vom incepe cursurile de sah, dupa ora 17. Urmeaz#259; sa stabilim si zilele. Ayi vorbesc si cu dl Adrian Stefan pentru dans. Am vorbit si pentru un curs intitulat Micii exploratori. Abia astept sa vorbesc cu profesorul sa stabilim exact ce si cum vom face. Cand vom definitiva programul...va astept cu drag. A! Si nu am uitat nici de sugestia aceea cu o yi speciala pentru copiii sun 3 ani. O "coc" zilele astea. Va pup. Sa aveti o zi cu spor. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata. Daca vreodata va apucati de demersuri pentru fastrackids, vin si eu cu sprijin, logistic, ca financiar ... Oana, la gradinita la Calin, sunt cursuri de mici exploratori, cu un profesor, pe care spre rusinea mea, nu stiu cum il cheama, desi s-a prezentat la sedinta cu parintii. E interesant ce le povesteste, Calin vine si imi tot spune ce fac si pentru ei este interesant. Retine tot ce ii spune. Sah face la gradi, a invatat cateva lucruri, dar ce nu ma incanta (asta dupa spusele lui) e ca ii pune sa joace intre ei, dar nu ii verifica. Pai de unde sa stiu eu ca joaca bine cu partenerul, ca respecta regulile, ca sunt mici amandoi. Dar asta dupa spusele lui. Terbuie sa le verific. La cursuri de olarit cred ca as merge cu el, ca sa nu mai intind eu roata olarului prin casa si sa fac baia vraiste. Oricum, acasa nu are rabdare multa, desi la scoala e altfel, dupa cum imi povesteste doamna. L-am dus si la tenis si a fost mai mult un chin pentru el si pentru mine, ca ma enervam ca nu vrea sa se concentreze decat cu amenintari si santaj. Nu este o fire prea sportiva, dar tot as vrea sa faca ceva sport. Am sa mai astept eventual. Am sa incerc si la karate, eu incerc sa vad ce ii place lui. Daca ar fi dupa el, ii place cel mai mult sa coloreze, sa picteze, sa faca fise de pe net, e mai mult aplecat spre statul la masa decat spre sport. Si mai nou zice ca vrea sa se faca pictor [:)]. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Connie, Calin e si mic inca, nu are nici 5 ani ce pretentii ai de la el? La noi Alex avea 5 ani si 8 luni cand a inceput si diferenta intre el si alti copii care aveau cu cateva luni in plus s-a sters abia acum dupa 6 ani... Si parca nici atunci, acum din decembrie, pe la 6 ani si 3 luni. Si eu voiam sa renunte si el insa miscarea era necesara... In plus era constrans sa respecte niste reguli puse de un strain, a invatat sa alerge etc... Acum e chiar bunut se descurca si cand e intr-o pasa buna joaca chiar bine, schimba si 5-6 pase cu profesorul...Alteori insa e varza... totul depinde e cat se concentreaza, daca chiar vrea sa se joace, daca nu sunt alte lucruri care ii distrag atentia si mai ales de cat e de obosit... De abia de pe la 7 ani ai pretenii la el, pana atunci... Bucura-te ca se misca si alearga... invata sa se coordoneze... Este un baietel la tenis, care mai mic cu 6 luni decat Alex se concetreaza bine si a avansat repejor... insa si el are perioade... Din 20 de copii pe care i-am vazut incepand antrenamentul cu Alex in aprilie anul trecut au ramas 12, 3 incepusera cu un an inainte si erau la nivelul lui ALex de acum dar nu au evoluat prea mult si unul este bun pur si simplu, este talentat... Acum cam toti sunt de acelasi calibru, dupa un an de antrenament... In ce priveste sahul, ba da ii cupravegheaza, si e firesc sa ii puna sa joace intre ei... dar sta langa ei si le urmareste partidele din spate. Eventual ii corecteaza. Am vazut intr-o zi cand am venit sa il iau de la gradinita mai devreme si nu a vrut sa isi intrerupa partida si sa vina... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana suntem interesati de cursul de exploratori. La gradinita Alex face dansul cu domnul Andrei Stefan si il iubeste pur si simplu. A mai facut cu el si la Casa Tineretului cand avea vreo 4 -5 ani... Il tine minte pe intructorul de dans cand l-a luat in brate pe un pustiulica de vreo 4 anisori care era obosit si nu mai putea si a dansat cu el pana a venit mama lui sa i-l dea acasa! In brate... Iti trebuie daruire pentru asta. Deci, cum dansul la Casa Tineretului se suprapune peste alte activitati, in functie de ce program stabiliti poate venim si noi... adica Alex.. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi Acvi,am rezolvat marea problema... ce a cu dintisorul... Asadar, am fost ieri la dentist... a venit si zana maseluta, dar a noastra e mai originala a spus ca la primi doi dintisori ii aduce jucarii - aveam doi dinozauri beton, de aia care se misca si care rag... uitasem de ei si am dat peste ei cu o zi inainte dingreseala, asa ca zana i-a schimbat pe dintisor... a fost ok, a spus ca l-a durut dar nu aa vut timp sa tipe! in plus era tare 'curios daca chiar exista zana...' 'si exista?' 'pai daca spun ca nu imi mai aduce ceva?' ce sa spun, acum abia asteapta sa i mia cada un dintisor sa vada ce ii mai aduce zana... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...