Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (93)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Oana suntem interesati de cursul de exploratori. La gradinita Alex face dansul cu domnul Andrei Stefan si il iubeste pur si simplu. A mai facut cu el si la Casa Tineretului cand avea vreo 4 -5 ani... Il tine minte pe intructorul de dans cand l-a luat in brate pe un pustiulica de vreo 4 anisori care era obosit si nu mai putea si a dansat cu el pana a venit mama lui sa i-l dea acasa! In brate... Iti trebuie daruire pentru asta. Deci, cum dansul la Casa Tineretului se suprapune peste alte activitati, in functie de ce program stabiliti poate venim si noi... adica Alex.. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Am sa revin cat de curand cu informatiile despre cursul Micii exploratori. Carmen, din cate stiu eu dans faceau la gradi cu un domn Sebi (probabil acelasi domn de care spunea Gabi). Acum fac cu o doamna. Lui Stefan ii place. Eu am luat azi legatura cu dl Andrei Stefan. El face dupa-amiaza la Casa Studentilor si, aviz amatorilor, face si dans pentru adulti. A facut acum iarna o pauza, dar cica va reincepe din primavara. Deocamdata nu am stabilit si pentru o grupa de externi (copii din afara gradinitei) un orar, pentru ca el spunea ca are sala de la Studenti. [:(]. Daca insa mai sunt doritori...fac o grupa la mine la gradi. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Am inteles de la Lavinia ca nu mai face in Carturesti seara de povesti. Era putin suparata, ca sunt parinti care isi lasa copiii acolo ca la kids parking si acestia deranjeaza ceea ce ea si-a propus sa faca. Noi o avem invitata pentru o seara de povesti la noi la gradi, cu ocazia zilelor Gradinitei. Daca sunt doritori...va astept. Dati un semn. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit asta.... [url="http://iasi.inoras.ro/eveniment_povesti-teatru-si-film-la-era-shopping-park-11-martie-30-mai-2010.htm"]Cum poti supravietui unui cutremur[/url] Oana, am auzit si eu si imi pare rau.... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, felicitari lui Alex pentru curaj!!!Si lui Alex ieri i-a cazut al doilea dinte de sus.Acum cand ii povestesc ceva de ALex al tau ma intreaba "Alex cel cu dinte de rechin?"[:)].Au sa aiba impresii de schimbat duminica[:D]. Oana,felicitari pentru initiativa,astept cu interes activitatile,si eu sunt interesata de "micii exploratori"....ca idee de exemplu mie mi-ar place sa fie si activitati pe diferite teme (de ex sunt evenimentele de la era shoping..au un program eu pot alege ce ma intereseaza..pentru ca ma gandesc ca ex ALex face de 3 ori pe saptamana karate ,o zi engleza si-l vad cam obosit si un pic deranjat de "programul incarcat" astfel incat cu greu l-as mai putea duce undeva (deja d-l de la sah l-a invitat suplimentar la Ateneu dar am fost nevoita sa refuz)...aaa si ce mi-ar mai place mie niste cursuri de "dezvoltare personala"[:D]pentru copii,niste activitati facute cu un psihopedagog care sa-i ajute sa depaseasca anumite temeri pe care le au la varsta lor,cei de la Bethany venisera la scoala cu o astfel de propunere(combinata cu afterschool) dar nu au avut suficiente persoane sa formeze o grupa.Mult succes!!! O seara placuta tuturor!! Gabi[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz Am sa revin cat de curand cu informatiile despre cursul Micii exploratori. Carmen, din cate stiu eu dans faceau la gradi cu un domn Sebi (probabil acelasi domn de care spunea Gabi). Acum fac cu o doamna. Lui Stefan ii place. Eu am luat azi legatura cu dl Andrei Stefan. El face dupa-amiaza la Casa Studentilor si, aviz amatorilor, face si dans pentru adulti. A facut acum iarna o pauza, dar cica va reincepe din primavara. Deocamdata nu am stabilit si pentru o grupa de externi (copii din afara gradinitei) un orar, pentru ca el spunea ca are sala de la Studenti. [:(]. Daca insa mai sunt doritori...fac o grupa la mine la gradi.
Stiu, mi-a spus si mie Alex, ca au facut cu dl Sebi care si el a lucrat la Casa Studentilor cu Andrei Stefan si au facut amandoi cu grupa lui Alex... si da, eu am confundat persoanele... ca si acolo a facut cu amandoi. Despre amandoi numai de bine. Noua nu ne convine prg de la Casa Studentilor ca e exact dupa tenis vinerea si nu avem cum ajunge... pana nu trecem la orar de vara - adica nu ii scoate pe teren afara... daca se va schimba atunci prg cumva... Azi Alex a venit cu bulina de la dans... se da roz pentru activitate? sau se dau buline pur si simplu? Oana, eu vreau dans pur si simplu, ca miscare, Andrei Stefan face cu persoane tinere de la care poate cere performanta... ma intelegi, nu ma pot inscrie la un curs de dans cu pretentii. Nici conditie fizica nu avem. Noi cand am cununat am apelat la serviciile unui domn, Emi, care ne-a aratat cate ceva si noua si finilor... Super mi-a placut. Dar crezi ca mai stiu? Am dansat frumos atunci... Eu as vrea ceva potolit, fara pretentii... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau, ce pofta mi-ati facut de cursuri de dans. De cand ma stiu mi-am dorit sa fac cursuri ca sa stiu sa dansez, in studentie am vrut sa merg dar barbatu-meu nu le are si nu a vrut, singura eram prea salbatica [:D] sa merg, asa ca acu ma canalizez sa il conving pe Calin sa mearga la dansuri. Dar nu mi-ar strica daca as gasi undeva. Dar fara barbat ca nu il pot convinge. Deci, only ladies. Carmen, ai dreptate, cer cateodata prea mult, probabil la tenis, am vazut ceilalti copilasi ca mergeau binisor si as fi vrut ca si el sa faca la fel. Sunt constienta ca e mic pentru anumite lucruri, dar altele le stie si le face atat de bine, mai mult decat varsta lui, incat ma astept la multe de la el. Probabil voi fi mult prea severa cu el la scoala, asa ca il voi lasa pe sot sa se ocupe, ca deja mi-a zis ca stau cam rau cu pedagogia si sa il lase pe el la partea asta. Nu ca m-ar supara [:)]. Lacramioara, sanatate lui Stefi. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Citat:
citat din mesajul lui ghinetz Am sa revin cat de curand cu informatiile despre cursul Micii exploratori. Carmen, din cate stiu eu dans faceau la gradi cu un domn Sebi (probabil acelasi domn de care spunea Gabi). Acum fac cu o doamna. Lui Stefan ii place. Eu am luat azi legatura cu dl Andrei Stefan. El face dupa-amiaza la Casa Studentilor si, aviz amatorilor, face si dans pentru adulti. A facut acum iarna o pauza, dar cica va reincepe din primavara. Deocamdata nu am stabilit si pentru o grupa de externi (copii din afara gradinitei) un orar, pentru ca el spunea ca are sala de la Studenti. [:(]. Daca insa mai sunt doritori...fac o grupa la mine la gradi.
Stiu, mi-a spus si mie Alex, ca au facut cu dl Sebi care si el a lucrat la Casa Studentilor cu Andrei Stefan si au facut amandoi cu grupa lui Alex... si da, eu am confundat persoanele... ca si acolo a facut cu amandoi. Despre amandoi numai de bine. Noua nu ne convine prg de la Casa Studentilor ca e exact dupa tenis vinerea si nu avem cum ajunge... pana nu trecem la orar de vara - adica nu ii scoate pe teren afara... daca se va schimba atunci prg cumva... Azi Alex a venit cu bulina de la dans... se da roz pentru activitate? sau se dau buline pur si simplu? Oana, eu vreau dans pur si simplu, ca miscare, Andrei Stefan face cu persoane tinere de la care poate cere performanta... ma intelegi, nu ma pot inscrie la un curs de dans cu pretentii. Nici conditie fizica nu avem. Noi cand am cununat am apelat la serviciile unui domn, Emi, care ne-a aratat cate ceva si noua si finilor... Super mi-a placut. Dar crezi ca mai stiu? Am dansat frumos atunci... Eu as vrea ceva potolit, fara pretentii... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Carmen, Andrei Stefan mi-a spus ca nu cere de la adulti performanta, ca veneau mai mult doamne si cate un domn - doi, mai mult adus cu forta de nevasta[:D]. Si ca faceau asa, cat sa danseze frumos la un eveniment ceva. Nu stiu, eu sunt paralela cu dansul, asa ca nu sunt interesata. De buline...nu conteaza cred culoarea, copiii au perceput-o ca pe o apreciere si asta e f bine. Stefan era foarte incantat. Si mi-a mai povestit ceva, de asemenea ceva ce l-a impresionat: ca doamna avea si buline portocalii, pentru fapte deosebite si a luat un copil care nu era la dans pentru ca a facut o fapta frumoasa. Stefan, repet, a fost tare placut impresionat Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai cred ca sunt nevoita sa il caut fiindca acum 2 ore am aflat ca voi cununa... au hotarat altii in locul nostru asa ca am sa comentez pe indelete deseara cu sot cu tot - pe baricade... dar e clar ca o vom face pt ca sunt obligatii... ma duc sa dau niste telefoane... Aproppos, cat se mai da la nunta cand cununi? Ca banui ca nu ca acum 2 ani totusi... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ca o gluma, acum se da mai putin...ca e criza [8D][8D][8D], sincer nu stiu ... Si tot ca o gluma, ca sunt pusa pe sotii acum, cand era Matei la grupa pregatutoare si facea dans cu "domnul de dans" (domnul Sebi-si mi-am amintit tot acum ca atunci Matei voia sa se faca si "domn de dans" cand va fi mare, pe langa agent secret si contructor de roboti dinozauri) mi-a spus vecina, care avea fetita, ca Fetita si toate fetele din grupa sunt indragostite de domnul Sebi. La serbare am avut ocazia sa-l vad pe "domnul de dans" care sincer mi s-a parut a fi student sau ceva de genul...iar vecina comenteaza..."eii e tanar domnul SEbi, s-a orientat bine fata, bine ca nu-i batran"...[pk][pk][pk] ne-am distrat copios...dar opricum ne-a placut la nebunie ce a reusit sa faca atunci cu copiii...hip-hop sau ceva in genul asta. Gata cu glumele, Pupici si sanatate multa la pitici. Oana, mi-a mai venit o idee, cred ca s-ar putea organiza sambata un fel de targ cu hainute si jucarii pentru copii. Stim fiecare ca ne raman cele mici si ori le dam....ori le aruncam...asa ca la preturi modice ar face si mamicile un ban pe timp de criza sau ar cumpara hainute bune...la preturi ok. Mi-a placut ideea la momentul respectiv, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...