Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

El si prietenii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Din cate am citit, prietenul tau este dubios de atasat de prietenul sau : pana si in momentele intime ( la wc sau baie ) simt nevoia sa fie impreuna. [alcool] Si, de parca un al treilea in cuplul vostru nu era de ajuns, si-a mai chemat si rudele preferate sa va tina companie. Cred ca baietandrul asta se plictiseste tare mult intr-un cuplu cu o femeie. [alcool] Cu prietenul are o viata trepidanta; el este cel mai important personaj din viata lui... Gandeste-te daca vrei sa-ti traiesti viata intreaga, langa un asemenea om, si ia o hotarare. allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesanti burlacii astia convinsi care au socrii ... la fel interesanta si relatia de prietenie intre cei doi, am si eu si am avut prietene nu imi amintesc sa ne fi tinut de mana cand ne goleam intestinele, iar baie (nu dus!) la comun am facut cu vara mea dar aveam precis mai putin de 10 ani... dus la comun am facut in tabara cca 20 de fete cu varste intre 7 si 14 ani..asa era organizata treaba in tabara aia :( 1. esti sigura ca cei doi au depasit varsta de la 10 ani?! sau macar "al tau"?... 2. par a fi un cuplu, ce cauti tu intre ei?!... 3. sau poate ca sunt doar doi tipi moderni cu conceptii mai dechise..cum zice la carte "open mind" Ce stiu eu? Eu sunt ramasa mult in urma cu evolutia, poate ca asa o trebui sa fie, nu-ti ramane decat sa te adaptezi situatiei oricare ar fi ea. Tu, ce vrei?! Nina, [gravired]23+, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, probabil m-am exprimat eu gresit. Era vorba de socrul meu (asa ii spun eu), tatal prietenului meu. Cu el nu am nici o treaba. Prietenul iubitului meu nu cred ca o sa aiba in viata lui socru, oricum el ne-a spus de mult timp ca n-ar putea trai numai cu o femeie timp indelungat, si de aceea el nu s-ar insura veci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam confuza, dar sunt convinsa ca esti foarte suparata. Stau si tot citesc diferitele subiecte de pe forumuri, in general, si ma intreb suntem noi femeile tampite genetic sau asa ne cresc mamele noastre?! [bang][bang][bang]Un barbat n-ar suporta veci nici jumatate din ce se scrie pe-aici, dar noi : mai dau o sansa relatiei, il iubesc pe nenorocit sau cica suntem "simandicoase"! Eu am o fetita de 3.5ani, sa-l fereasca bunul Dumnezeu pe vreunul sa se atinga de ea ca jar mananca! In orice cuplu mai sunt probleme, si nu dau cu parul le am si eu pe ale mele, dar ma tot intreb daca eram barbat cum as fi reactionat? FATO , LASA-L IN PLATA DOMNULUI , CU PRIETENII SI RUDELE LUI DUBIOASE!! Chiar tu ai spus ca ai fost crescuta altfel, casa ta trebuie sa-ti ofere sprijin si liniste. "Vreau sa avem viata de dinainte. Sa ne vizitam, mai iesim un weekend undeva, dar pe urma fiecare cu treaba lui. Si eu m-am gandit sa-i punem capat. Am discutat si cu prietenul meu, mi-a spus ca ma iubeste foarte mult dar e alegerea mea. Si ca il doare asa de tare ca atunci cand nu ma leg de prietenul lui, ma vede femeia perfecta pentru el si mama copiilor lui, dar cand ma leg de prietenul lui parca vede un drac si atunci ma uraste din tot sufletul." Adica , ori cu prietenul lui intr-un trio ori deloc!? Esti femeia perfecta cand ii faci pe plac si drac daca nu! Super!![bang] "Spune ca s-a saturat sa lupte pentru relatia asta, ca mie nu imi convine de nimeni cu care stam in casa asta, si mereu comentez. Eu ce sa fac daca toti sunt din partea lui si au un comportament diferit fata de cu ce am fost eu obisnuita? " Adica va trebui sa stati cu cineva/oricine? si tu simti ca el a luptat ptr relatia voastra? Imi pare rau pentru tine, dar ti-o faci singura. Daca asta ii permiti asta vei avea. Iti doresc putere! Stii este o vorba numai buna in cazul tau: rau cu rau, dar mai rau fara rau! Alexandra Maria 14.12.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa fiu imporiva curentului, dar imi asum. Alina, eu am o prietena de cand ma stiu, nu e cea mai responsabila femeie din univers (nici eu nu sunt), insa daca al meu ar avea de comentat despre ea asa cum comentezi tu, crede-ma ca el ar fi cel care pierde (ma rog, ar fi pierdut in vremurile cand eram burlacita si fara copii). Sunt oameni care pun mare pret pe o prietenie adevarata si LUNGA. Tu n-ai cum sa stii prin cate si cum au trecut impreuna. Te cred ca esti intr-o situatie delicata, dar daca il iubesti si vrei sa ramai cu el, iti trebe ceva mai mult tact. Daca prietenul tau este, insa, ceva de care te poti lipsi pana la urma, vezi-ti de drum. Parerea mea este ca la prietenul lui de-o viata nu va renunta, mai ales daca o fi varsator (el, iubitul tau).[:D] Oana mami de [zana] Mara 11.08.2004 si [gravi] 30+ cu [baietel] Calin [url="[url="http://community.webshots.com/user/mara_mea"]Noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai, vai, vai.. ce urit!!! pai cum sa inviti neamuri in casa prietenilor, daca tu insuti estri invitat? alina, daca iubitul tau considera ca meriti sa nu ti se dea binete pentru ca l-ai "provocat" pe prieten, nu e nici el mai breaz decit prietenul. Educatia e aceeasi la amindoi si nivelul ei este pe undeva pe la subsol. daca contractul casei e pe numele tau, da-i afara pe toti, daca nu, pleaca tu... eu asa as face. a zis cineva mai sus ceva interesant: daca iubitului tau ii place mai mult viata cu prietenii, inseamna ca inca nu e pregatit pentru o relatie. Lasa-l sa mai creasca [:D] Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009 Toulouse, la ville rose [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana vio Stau si tot citesc diferitele subiecte de pe forumuri, in general, si ma intreb suntem noi femeile tampite genetic sau asa ne cresc mamele noastre?! [bang][bang][bang]Un barbat n-ar suporta veci nici jumatate din ce se scrie pe-aici, dar noi : mai dau o sansa relatiei, il iubesc pe nenorocit sau cica suntem "simandicoase"!
Supertare observatia din pacate si trist de adevarata!
Citat:
citat din mesajul lui chatonel
vai, vai, vai.. ce urit!!! pai cum sa inviti neamuri in casa prietenilor, daca tu insuti estri invitat? daca contractul casei e pe numele tau, da-i afara pe toti, daca nu, pleaca tu... eu asa as face.
Corect! [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

esti foarte confuza, ai pus cu furca o gramada de idei si nu se mai intelege mare lucru... prietenul tau a adus in casa voastra: ce mai bun prieten si tata propriu si personal; cel mai bun prieten al prietenului tau a adus la randul lui: neamuri, in numar de 2 - el e cel care te-a anuntat ca si-a che,at neamurile pe motiv ca "asa a vrut el" cel care a mancat sarmalele si le-a ragait peste tot: este socrul tau, tatal prietenului tau In privinta celui mai bun prieten ramane stabilit: e un nesimtit! In privinta socrului, e discutabila atitudinea ta, daca asa stau lucrurile adica daca el a mancat sarmalele. Fiind din familie ai putea fi mai intelegatoare. Barbatii mai ales cei trecuti de o varsta si obisnuiti cu oale de mancare pregatite de neveste, au un mod de a aprecia cantitatile diferit, ceea ce unei femei i se pare mult lor li se pare un dumicat. Tata Dumnezeu sa-l odihneasca spunea, "pai ce mai erau vreo doua linguri de mancare in oala si m-am gandit ca oricum nu ajung la toata familia", chestiunea era ca oala avea cc 6 litri si el golise jumatate de oala, iesea cu cearta dar ulterior, macar o vreme mama ii atragea atentia vezi ca am facut orez cu lapte si noi nu am mancat inca pentru ca te-am asteptat pe tine...asa ca sa nu mai existe motive de suparare. Daca sarmalele au fost "halite" de cel mai bun prieten atunci merita dat cu capul de pereti, vorbesc serios, oricat de prieten ar fi. Altfel, tu stii cum stau lucrurile in realitate. Sa zicem ca prieteni de proaasta calitate poti sa-l dezveti, dar de familia de baza e mai greu sa-l rupi si nici nu sanatos. Daca va veti face o familie si veti avea copii vostri ce le vei spune? noi nu vedem cu bunicii din partea taticului vostru pentru ca ei ei sunt de proasta calitate si noi suntem de familie buna....nu merge. Gandeste-te ce vrei tu si actioneaza in consecinta dar incearca sa nu ii faci rau celui de langa tine. Nina, [gravired]23+, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...