Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Va multumesc mult de tot pentru sfaturi si pareri. Dupa cum ati spus si voi, cred ca cel mai bine e sa-i punem capat, ma simt ca si cum de fiecare data cand ne certam si apoi ne impacam si mai uitam pentru 2-3 saptamani, acoperim cu presul gunoiul din fata noastra. Il cunosc pe prietenul lui de la inceputul relatiei noastre, si ne-am inteles foarte bine, pana sa ajunga sa locuiasca cu noi. Am iesit mult impreuna, am fost in impreuna weekend-uri sau vacante din-alea de maxim 1 saptamana, atunci stiti voi ca nu le bagi in seama pe toate si nici n-apuci sa cunosti omul asa de bine. Nu as fi avut nimic cu tipul, cu toate ca a facut gestul cu mancarea, as fi trecut tot cu vederea daca macar si-ar fi cerut scuze, si nu mi-ar fi transmis prin prietenul meu ca.. o sa-mi treaca mie supararea pe el candva. Si mi-a trecut, ce-i drept (ca n-am avut de ales) pana m-am trezit cu neamurile lui la noi. Lucreaza toti, datorita noua, bineinteles. Dar tocmai de asta mi-as dori sa se desprinda odata de noi. I-am ajutat cu ce am putut, acum sunt oarecum stabili, vreau si eu sa ne vedem de viata noastra. Si m-am si saturat sa fiu femeia de servici a tuturor, ca altfel ne-ar manca goangele pe toti, nimeni nu face nimic. Vreau sa avem viata de dinainte. Sa ne vizitam, mai iesim un weekend undeva, dar pe urma fiecare cu treaba lui. Si eu m-am gandit sa-i punem capat. Am discutat si cu prietenul meu, mi-a spus ca ma iubeste foarte mult dar e alegerea mea. Si ca il doare asa de tare ca atunci cand nu ma leg de prietenul lui, ma vede femeia perfecta pentru el si mama copiilor lui, dar cand ma leg de prietenul lui parca vede un drac si atunci ma uraste din tot sufletul. Tipul chiar a avut grija sa ma puna in tema o data ca pe el chiar il doare-n "aia" ce crede cineva despre el si ca inclusiv cand avea o prietena la care nu-i convenea ceva la el o trimitea direct "in aia a mea" in fata. Sunt sigura ca daca imi aduceam eu prietenii mei, ar fi fost acelasi lucru din partea mea. Avand in vedere ca toti prietenii mei studiaza medicina si el considera ca aia care sunt la medicina sunt un fel de tocilari si "emo" si nu ai ce discuta cu ei. Asta e un complex de inferioritate al lui, cu siguranta, pentru ca el n-a reusit sa-si termine facultatea (si in timpul facultatii locuia cu prietenu-so, si n-au avut timp de scoala). Daca ma credeti, cand a venit tipul ala prima data la noi, primele luni se inchideau amandoi in baie cand unu facea dus sau treaba mare, si stateau de povesti. Era destul de deranjanta faza pentru mine, n-am mai auzit la nimeni sa faca asa ceva, si nici pe el nu-l credeam sa faca asa. Acum sa imi povesteasca ca multe dintre fazele pe care abia acum le vad si le descopar la el, le-a ascuns de mine ca sa nu imi fac o parere proasta despre el de-a lungul timpului, eu fiind din familie buna si, dupa el, mai "simandicoasa" [:D] Spune ca s-a saturat sa lupte pentru relatia asta, ca mie nu imi convine de nimeni cu care stam in casa asta, si mereu comentez. Eu ce sa fac daca toti sunt din partea lui si au un comportament diferit fata de cu ce am fost eu obisnuita?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Mergi la subiectul ce l-ai deschis deja si apasa pe 'Raspunde la subiect'.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...