Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (23)


Recommended Posts

Mada, multa sanatate fetelor. Sper sa se simta bine in curand. Sunt sigura ca ai incercat vechiul ceai de menta. Daca il vor indulcit le poti da si putin zahar (2 lingurite la 1 cana de ceai) dar trebuie fiert o data cu apa, nu adaugat dupa aceea. [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste info. Este vorba de niste prieteni: el a primit o oferta de munca in Londra dar nu stiu daca sa plece sau nu. Ideea ca cei de acolo il vor badly si ar accepta si sa lucreze remote de aici din RO. Motivul pentru care nu ar vrea sa plece sunt ... banii. Nu stiu daca se vor descurca acolo in conditiile in care, la inceput, ar munci doar el. Cam ce venit lunar/anual ar trebui sa ai in Londra ca sa poti supavietui/duce o viata decenta? Multumesc mult de tot! Nina, mamica Iarinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Ella ms mult de sfat, aia cu zaharul pus la fiert nu stiam [flo], le-am dat si ceai de menta da nu prea se omoara cu el.[flo][pup] Dar din pacate cu Ami am ajuns la spital, ca a refuzat la un moment dat orice lichid sub orice forma si am mers la spital cu perfuzii ca era tare blegita si tare deshidratata. Aseara ne-a externat, s-a vazut diferentza care a facut-o perfuzia, a doua zi a inceput sa se dea jos din pat, s-a plimbat prin salon s-a jucat pe terasa a pictat cu alti copii si a inceput sa ceara papa, cu apa mai greu inca tre sa ne zbatem sa bea cat trebuie, da na macar suntem acasa ca tare nu i-a placut cu manutza intepata si bandajata ca i-au pus o atela ca sa nu isi smulga ala din manutza, azi noapte a dormit bine toata noaptea dupa o baitza. Acuma inca suntem in covalescenta, sper sa isi revina incet incet ne batem inca cu apa tot cu seringa sunt dupa ea ca asa din bibe nu bea tare mult din cana nu vrea macar cu seringa tot bea ceva ca din lingura o varsa. Fug la fete ca nu am dus-o nici pe Ari la scoala ca tot a mai avut diaree si tre sa asteptam 48 de h fara voma si diaree si abia apoi putem merge din nou la gradi.[flo] Pupam gasca.[pup] _________________________________________________ Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower. Mami de [url="http://ticker.7910.org/an1cxGlNw1z0010Nzc3NzlkaHwyNzUwNTQ2MDNkYXxvdXIgc3dlZXR5cGllIGlz.gif"]A[/url] [8**] & [url="http://ticker.7910.org/an1cCx0Nw0N0010MjQ4aGRwfDMxNzU1NjBkYXxvdXIgbGl0dGxlIHByaW5jZXNzIGlz.gif"]A[/url] [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, ma bucur ca incepe sa mearga spre bine. Din pacate la genul asta de infectii nu prea merge nici o pastila asa ca perfuzia era obligatorie. Bautul apei cu seringa cred ca o distreaza tare mult pe Ami. Poti sa pui papusile la rand impreuna cu ea si sa le dai asa apa de cateva ori. La papusi mai putina ca sunt mai mici si lui Ami mai multa ca ea este mai mare. Poate merge... Multa sanatate in continuare [flo]. ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella ms mult.[pup] Cu lichidele tot nu bea cat ar trebui, da macar am gasit alta metoda papa supa si ciorba, ieri a papat doua castronele de supa si am reusit sa luam si o proba de urina sa duc la gp, ca analizele la sange arata ceva infectie si a zis medicul poate e ceva infectie urinara.[bang] Acuma i-au aparut niste bubitze pe corp creca e rubeola merg azi la gp sa vedem ce si cum, macar daca e sa fie sa scapam si de asta. Mai naspa ca e si Flo bolnav acuma sper sa nu ma imbolnavesc si eu, uff bolile astea mereu asa vin una dupa alta.[bang] _________________________________________________ Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower. Mami de [url="http://ticker.7910.org/an1cxGlNw1z0010Nzc3NzlkaHwyNzUwNTQ2MDNkYXxvdXIgc3dlZXR5cGllIGlz.gif"]A[/url] [8**] & [url="http://ticker.7910.org/an1cCx0Nw0N0010MjQ4aGRwfDMxNzU1NjBkYXxvdXIgbGl0dGxlIHByaW5jZXNzIGlz.gif"]A[/url] [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, e foarte bine ca mananca supa si ciorba; asa inlocuieste apa pe care nu o bea. Daca analizele au fost facute cat timp a fost in spital si cu infectia la stomacel e normal sa arate diferit de normal. Insa e bine sa faceti sumarul de urina pentru ca va da o imagine buna a starii de sanatate. Daca are rubeola cumva, analizele vor arata ca are ceva in sange, deci iar vor iesi diferite de normal. Pana nu termina cu toate infectiile nu au nici o sansa sa iasa altfel. Imi pare rau ca Florin este bolnav. Sper sa s insanatoseasca curand.Asa este cand sunt mici copii - se imbolnavesc ei repede si apoi trag toti membrii familiei. Dar trece si perioada asta si va fi mai bine pe masura ce cresc. Tie iti doresc multa sanatate si putere, pentru ca esti de baza in familie in momentul acesta. Celorlalti, insanatosire grabnica! [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragutelor. Va multumesc mult de tot pentru urari si felicitari [flo] Scuze ca nu am reusit sa mai si scriu ceva, insa de citit va mai citesc din cand in cand. Mada, multa sanatate [pup] Acu` rapid trebuie sa va intreb ceva. Ce fel de extra imunizari se fac pentru bebeii nostri? Vaccinul BCG si mai ce? Si ce reactii sunt la ele, ca nu mai stiu de la Ioana. Ma tem ca trebuie sa facem o vizita rapida in tara sambata. Nici nu stiu cum sa fac, nu as merge, dar.. e ceva urgent din pacate. Oricum, as vrea sa vad cum e cu imunizarea mai intai si decid dupa, asta e cel mai important. Inca ceva ar fi foaia de drum, ca stiu ca pentru pasaport mai e de asteptat destul. Cat de repede se face? Am inteles ca mai intai trebuie apostilat si tradus certificatul de nastere si dupa aia mers la ambasada pentru foaie de drum/ sau ceva de genul se cheama. Toate astea cu programari. Ce vreau eu sa stiu este cat dureaza fiecare si daca stiti un traducator autorizat care se misca repede sa-mi dati si mie un nr de tel. Ma scuzati ca sunt atat de expeditiva insa sunt pe fuga, ca de obicei. Va pup, si va multumesc din nou. Pupici la bebei si burtici. mai trec. PS Tanimi, vezi un pic mai in urma, s-a discutat recent despre asta, e si in functie de fiecare, unii se multumesc cu mai mult, altii cu mai putin si sunt la fel de happy, e greu de zis. Ca idee, chiriile sunt foarte mari aici, facturile la utilitati, council cat si asigurarile la masini, (etc) ar mai fi ridicate, in rest, eu zic ca totul e destul convenabil, mai ales comparativ cu Romania. Gata fug, va pup Lara, mami de Ioana si Sara [url="http://www.piczo.com/Forsweetdiana?"]Rugati-va pentru DIANA[/url] -----------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Motanik, Mada, am nevoie de o informatie. S-a pomenit mai demult aici despre o cofetarie romaneasca foarte misto pe linga Londra. Puteti sa imi dati o adresa sau cum se numeste? E ziua lui fiu-meu si n-am chef sa fac eu tort iar cele din comertul englezesc nu imi plac ca sint cam uscate. Va multumesc din suflet.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...