Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romanii din Marea Britanie (23)


Recommended Posts

Eu imi aduc aminte ca doctorita pediatru care il vedea pe fiul meu cand era beblus imi spunea sa il culc pe burtica pentru calmarea colicilor si sa ii dau ceai de chimen si anason. La el a mers. Asta pe langa dieta pe care o tineam. [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu ii mai dau san ...iar de dormit pe burtica nu se pune prob ...tr sa doarma in patut cu fata in sus...lifletul de mai jos explica tot... http://www.dh.gov.uk/prod_consum_dh/groups/dh_digitalassets/documents/digitalasset/dh_096299.pdf sau poate ella te refereai la dormitul pe burtica mea ...da il pun de cate ori este in dureri mariiii...... nu stiu dar ma doare sufletul sa il vad ca se chinuie asa de tare diavolitza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, diavolitza,ma refeream la dormitul pe burtica lui. Eu asa am facut si nu am avut probleme cu colicii. In afara de asta, daca regurgiteaza si este asezat pe burtica, deci cu capul intr-o parte, nu risca sa se innece. Dar fiecare mamica face cum ii spune medicul ei. [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, este in tara o carte scrisa de doctorul capraru si sotia lui: MAMA SI COPILUL-EMIL SI HERTA CAPRARU-EDITURA MEDICALA 1984. eu l-am avut ca medic pediatru pentru fiul nostru. daca poti, cumpara sau cere sa ti se trimita cartea. este foarte buna pentru noile mamici. vorbeste despre foarte multe lucruri care se petrec cu bebelusii, inclusiv cum pot fi trecuti de la o alimentatie la alta fara sa aiba de suferit prea mult. in rest, multa iubire si atentie - sunt lucrurile cele mai importante de care au nevoie - fac cat toate jucariile pe care le au si le vor avea... [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, iti multumesc mult! Esti o draguta ca mi-ai oferit atatea informatii!![pup][flo] Probabil ca masterul acolo costa ceva bani si, daca nu voi reusi sa muncesc, nu-mi voi permite sa studiez...Dar imi place sa fiu optimista...[alcool] diavolitza, nu am niciun sfat cu privire la colici. N-as putea sa-ti spun decat ca e f importanta si starea ta psihica, ce ii transmiti tu bebelusului...Sanatate multa si sa treceti repede peste acest moment![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diavolita, cate zile i-ai dat infacol? Cred ca stii ca trebuie sa ii dai macar o saptamana ca sa isi faca efectul. Gripe water ai incercat? A mea a primit infacol de la 5 zile pana la 3 luni si nu am avut problemele astea. Iti doresc mult succes, canta-i, maseaza-l usor pe burtica circular. Alice, informatiile de la inceput sunt stranse in mare parte de catre Madalina mada-mxm, asa ca ei trebuie sa ii multumim. [flo2] Ce mai faceti fetelor? Cum ati petrecut weekendul? Noi am ajuns in sfarsit la Lake District, drumul destul de obositor, 5 ore de la noi pana in orasul de granita Carlisle (acolo am stat 2 nopti), de acolo catre lacuri am facut cam 40 min dar zona e minunata, a meritat tot efortul, total diferit de Londra noastra, cu dealuri inalte si lacuri superbe intre ele...daca nu ati fost, va recomand. Am mers si la Hadrian's Wall, cam 30 min din Carlisle, am prins ieri o vreme superba de dimineata, asa liniste si pace acolo, atata frumusete. Minunat! De azi inapoi la rutina, asteptam iulie sa dam o fuga in Ro insa. O saptamana frumoasa tuturor! Leti, cum a fost tortul? -------------------- Andra si [url="http://media8.dropshots.com/photos/635610/20090703/231323.jpg"]bebe Theodora[/url] Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring [url="http://fc07.deviantart.com/fs49/f/2009/180/6/e/Michael_Jackson_Collage_by_Aley_Hand_Rough.jpg"]Michael Jackson[/url]
[url="www.world25.org"]We Are the World for Haiti -help now![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor Eu va citesc din cand in cand.. dar nu am timp sa si scriu Avem si noi doua luni acum, am facut botez, vaccinari, crestem.. Diavolita, eu ii dau la bebe Infacol. E minunat, la noi merge, insa cel mai important este sa o tii sa ragaie dupa fiecare masa. E musai! Sara a avut o singura zi de colici.. de fapt a fost de la 6 dimineata la 2 dupa amiaza. Dumnezeule, eu nu stiu ce as fi facut sa faca asta nopti in sir, cum fac de obicei bebeii.. Si avea si niste ochisori speriati cu care ma fixa.. numai nu zicea "ajuta-ma mami" Crunt. Si asta numai pt ca am lasat-o fara sa ragaie, am zis ca las`.. ca e ok. Ea ragaie oricum foarte greu si nu tot timpul. Insa numai tinuta dreapta cu capul putin plecat, pe umarul tau si batuta pe spate.. ajuta mult. La al meu copil cel putin. Si Infacol inainte de fiecare masa. Eu sincer nu-i dau chiar tot timpul, insa ea chiar nu mi-a facut probleme si doarme si bine noaptea. Multa rabdare si sper sa se regleze si bebele tau, e crunt sa-i vezi suferind asa.. Va pup, fetelor, sper sa mai vin si eu mai des pe la voi, insa am trecut prin multe.. sunt cam data peste cap.. Deh.. viata..:) Pupici si la bebici si burtici Numai bine Lara, mami de Ioana si Sara [url="http://www.piczo.com/Forsweetdiana?"]Rugati-va pentru DIANA[/url] -----------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motanik, Lake District e intr-adevar foarte frumos. Noi mergem destul de des ca este aproape - doar o ora cu masina. De altfel tot nordul Angliei este plin de dealuri si catre Scotia incep sa se vada si muntii. Sper ca ati avut vreme buna, ca de obicei ploua in zona asta. Lara, sa va traiasca micuta si sa fie sanatoasa. Ai dreptate, bebelusii trebuie tinuti ridicati pe umar pana ragaie dupa ce mananca, pentru ca atunci cand sug laptele, inghit si aer pe care trebuie sa il dea afara, altfel se baloneaza. O saptamana buna, tuturor, [flo] ________________________ Get busy living or get busy dying.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...