Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

intestin dilatat la fat


Recommended Posts

  • 9 months later...
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut fetelor ! si eula timpul meu am pus aceleasi intrebari..... nu pot sa zic daca copilul vostru poate avea ce a avut al meu: la 25 de saptamani s-a observat la unul dintre copii ca are burtica lejer dilatata.Am ramas sub observatie si in fiecare saptamana a trebuit sa merg la ecografie.Din pacate la 28 de saptamani mi s-a spus ca nu circula meconiul prin intestin ,se dilata tot mai mult , cel mai probabil ca intestinul era intors la un anumit loc.Mi s-a spus ca cel mai probabil copilul v-a trebui operat la nastere. Am vorbit si cu un doctor chirurg , din fericire stau in Italia si am avut norocul sa dau peste medici extraordinari.Mi s-a facut cezariana de urgenta la 35 de saptamani (tineti cont ca eram cu sarcina gemelara)pentru ca intrase in suferinta .A fost operat la 2 ore dupa nastere , i s-a rezectat o bucata din intestin chiar de la gura stomacului .Avea doar 2 kilograme ,saracutul asa ca a fost cam greu cu recuperarea.Dar important este ca acum , la 3 ani e bine , mananca orice , nu are decat o cicatrice si a recuperat complect la doar 6 luni diupa nastere. Bruma a nascut ,sper ca ai un bebel sanatos! Super Bebe -sper si pentru tine sa nu ai aceasi problema iar daca da , atunci cauta din timp un chirurg foarte bun.Te rog sa-mi scrii un mesaj cand vei stii mai multe. Multa sanatate va doresc! Mamica de gemenasi smecherasi [bonjovi][bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 13 years later...

Buna..

Vad ca mesajele sunt din 2010 dar poate am noroc sa primesc un raspuns..

Am 34 de saptamani si in urma unei ecografii mi s-a spus acelasi lucru.. bebe are intestinul dilatat si ca cel mai probabil va avea nevoie de operatie dupa nastere..

Oare la voi cum a decurs pana la urma totul? sunt foarte ingrijorata..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...