Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(75)


Recommended Posts

Buna dimineata. Domnul meu a fost de acord cu ideea Simonei [pk][pk]. Doamna de la DPC mi-a confirmat ce stiam deja si anume , noi nefiind casatoriti, fie adopt eu copilul fie ne casatorim si il adoptam amandoi. Aseara cand i-am pus in discutie treaba asta pentru a nu stiu cata oara, mi-a spus ca il adoptam amandoi. Luni a zis ca incepem procedura pentru casatorie si apoi continuam cu hartiile pentru adoptie. Mi s-a parut schimbat, linistit, senin....cred ca FIV-ul acceptat de mine l-a facut sa-si schimbe atitudinea. Oricum i-am subliniat ca FIV-ul il fac pentru el iar adoptia este pentru mine. Acum ma pregatesc pentru bucuresti. Revin luni cu detalii. Multumesc frumos. Week-end placut si pupici dulci din partea noastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[flo] rabdare caci asa se vor rezolva toate . parca am impresia ca povestesti despre mine . dar eu nu am disperat si s-au rezolvat toate - cu rabdare - . cand am simtit ca nu mai pot , am inceput sa-mi fac bagajul serios - chiar plecam - si atunci a inteles cat de serios vorbeam . toate s-au rezolvat la acel moment . ai intelegere si pentru el . asa sunt barbatii . spun 3 cuvinte si gandesc 10 cuvinte . ei asteapta ca tu sa intelegi ceea ce ei nu spun . ii sperie responsabilitatea - necunoasterea -se simt pierduti in fata unor decizii care nu sunt luate de ei . asa este al meu . relatia este excelenta . si m-am obisnuit cu el . [flo] "niciodata nu e prea tarziu"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anne`mary-Ti-am citit povestea de la inceput...imi pare bine ca dupa indelungi framantari ai reusit!Iti doresc sa ai parte de un bebe frumos ,inteligent si cuminte (indiferent daca prin adpotie sau natural) sa fi o mamica implinita si fericita si o sotie desavrasita!CASA DE PIATRA SI LA MULTI ANI PTR ASTAZI!! LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE ASTAZI ISI SERBEAZA ZIUA NUMELUI!! [flo]Anda[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...nici nu stiu ce sa zic si cum sa zic. Am trecut printr-un FIV...Si nu as mai trece a doua oara. Sau daca as fi stiut atunci la cate riscuri ma expun dupa, nu l-as mai face. In primul rand m-am ales cu niste noduli la san, care sunt multi, ari si sper totusi ca nepericulosi. Dar nu se stie niciodata. In al doilea rand m-am ales cu niste dereglari hormonale, care se pare ca mi-au afectat glanda tiroida. Bolile astea o sa le car toata viata. Luni acum, am ajuns la urgente: pulsul 202, tensiunea 14 cu 10. Nu ma suparasem, nu eram stresata, nu bausem cafea mai mult decat de obicei... Azi am fost la control la inima: nu aveti nimic, insa e foarte posibil ca tratamentul hormonal sa fi dereglat tiroida. Dupa ce am descoperit nodulii la san, am luat decizia impreuna cu sotul, ca e cazul sa adoptam, si sa nu ne mai chinuim cu tot felul de tratamente, pentru simplul motiv ca trebuia sa creasca si cineva copilul, nu numai sa-l nasca. Asa ca am zis, decat sa mor incercand sa fac un copil, mai bine sunt in viata si ofer toata dragostea pe care o am, unui sufletel nevinovat. Nu zic ca toate FIV-urile au acelasi rezultat, ca pot deregla tot felul de dracii prin organism, dar uitati, se poate intampla si sa va dati seama, ca mine, prea tarziu. Va pup si va citesc cu interes, insa intru mai rar, pentru ca inca sunt in medical, si cam zac. :( ___________________________________________________________________________________ Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...