Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(75)


Recommended Posts

Buna fetelor, Este prima oara cand scriu pe acest forum desi va urmaresc si va citesc (de la aspirante la FIV si pana aici) de aprox.2ani. Am trecut prin toate etapele pe care le poate parcurge o aspiranta la rangul de mamica, de la analize,tratamente pana la FIV.Am discutat cu sotul meu si am luat hotararea sa adoptam un copil.Prin urmare sunt abia la inceput si recunosc ca mi-este un pic teama de ce va urma, stres, emotii, asteptari.Am sa va urmaresc in continuare(ma bucur si ma intristez alaturi de voi) si am sa apelez la spijinul vostru moral pe care l-am simtit foarte puternic, desi nu am fost direct implicata. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bun venit ckarmen. Asa cum si pe mine m-a ajutat forumul, tot asa o sa primesti si tu ajutor din partea fetelor, daca vei avea nevoie. Rabdare iti treuie in primul rand. O zi frumoasa tuturor ! ___________________________________________________________________________________ Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la DPC-pt. consiliere.Ne-a dat lista de acte ce trebuiesc depuse si m-a apucat durerea de cap...pe langa analizele de sange sunt si cele ca pt. permis auto, asa cum a mai spus cineva. Am mers la cateva clinici sa intrebam daca le fac pe toate, unde nu faceau HIV si HBS, unde nu faceau ex. cardiologic, pt. ca erau dr. la nu stiu ce congres. Vrem sa ne miscam repede, ca de luni incep cursurile(3 saptamani- o zi pe saptamana). Daca nu ne inscriem acum, ne-a zis ca se mai fac pe la inceputul anului viitor, ceea ce nu am inteles....daca depui cererea prin oct. sa zicem,trebuie sa ti-o rezolve in 60 de zile si daca nu faci cursul...??? Nu ma mai complic, sper sa reusim maine sa le facem pe toate si sa depunem dosarul pana vineri. Am scos cazierul imediat, mai avem de legalizat CN-urile si actul casei, declaratia la notar. Am o intrebare pt. voi: pe langa toate hartiile, trebuie si o poza recenta...trebuie sa fie ca pt. buletin sau mai mare? Ca nu avem de niciun fel acum... Multumesc pt. raspuns Erato, am intrebat si despre ap., ne-a zis ca nu ar fi o problema la inceput, pe parcurs, cand va creste copilul ar trebui schimbat. Tineti-mi pumnii pt. aceste fise medicale. MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, 3 IA nereusite, sotul- OATS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine tot fisa tip conducator auto mi-a trebuit, plus viza de la medicul de familie si apoi incheiata. Felicitari Carmen[flo], vad ca sunteti hotarati 100%. E bine ca nu va cer neaparat un spatiu mai mare. Si va trebuie o poza recenta?[:D] La mine nu afost asa, am auzit fel de fel de doleante, diferite de la un DPC la altul[:D] Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, poza trebuie sa fie "cat mai actuala",[:D] dar habar n-am cat sa fie de mare.Daca nu ma lamuresc, sun la ei si-i intreb.Daca eu vreau un copil mai mic, se uita el la poza mea si decide daca eu sunt potrivita pt. el?[bang] MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, 3 IA nereusite, sotul- OATS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa intrebi un instructor auto sau la o scoala de soferi unde se fac analizele medicale rapid, intr-o singura zi, ei trebuie sa stie. e placut sa stii ca reprezinti un suport ptr cineva, si pe mine ma ajuta f mult, ma ajuta sa fiu o mama adoptiva buna si in "tema", nu ma va lua prea mult copilul cu surprizele adoptiei [:D](sper). multa bafta, carmen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am si eu o intrebare. Am gasit copilul, am depus actele la DPC pentru incredintare in vederea adoptiei (cele 90 zile). Intrebarea este: in cat timp de la depunerea actelor la tribunal, acesta va da termen? Am depus acum o saptamana jumatate Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Kia
Buna fetele, Am si eu o intrebare. Am gasit copilul, am depus actele la DPC pentru incredintare in vederea adoptiei (cele 90 zile). Intrebarea este: in cat timp de la depunerea actelor la tribunal, acesta va da termen? Am depus acum o saptamana jumatate Multumesc
Atunci cand se inregistreaza dosarul la tribunal se da si termenul.Daca stii numarul dosarului poti afla si data procesului , asta daca nu mai ai rabdare pana vine citatia. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://lb5m.lilypie.com/LrL5p3.png"]Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...