Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Laparoscopie 19


Recommended Posts

hello fetele macarie, la mine cm a venit mai repede cu o zi fata de cand trebuia dar la mine mereu venea cand avea chef, nu cand trebuia [:D]; sa vedem acum dupa nastere daca se modifica ceva cu venitul asta la timp sau nu lavi, de cand a inceput sa creasca burticu m-am dat cu ulei de migdale de la plafar si cu crema antivergeturi seara iar in timpul zilei cand ma ustura cusatura dadeam si cu ce crema aveam la mine dar nu te speria ca n-a durat mult...acum spre sfarsit, prin sapt 30 ma ustura, cand a ajuns cusatura exact pe marginea buricului si la mine taietura asta e rotunda, pe marginea buricului, cealalata e perpendicular si n-a durut deloc eu in ianuarie trebuie sa merg la doc la controlul de 6 sapt si mi-a zis sa ma gandesc ce metoda de contraceptie imi convine...si habar n-am ce sa-i zic , ce ar fi mai bine si sa fie usor pt ficatel mami de bursucica mica Isabella Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetele la ce noroc am eu bineinteles ca deja am bifat prima zi de intarziere...si de chin of, abia astept sa imi vine sa incep ovamitul si sa (sper)fac anuntul luna viitoare :-) --------------------------------------------------------------------- Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008 ............................................. Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos -------------------------------------- hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele ce ma fac ca nu mi-a venit nici azi dar in schimb ma omoara sani , sunt umflati de zici ca am silicoane si ma dor de mor , nu suport nici bluza pe mine mine mai stau pana luni daca nu isi face apariti ma duc la dr la ora 14 lunea este la giulesti ...?! cine a mai patit asa ....sa intarzie dupa laparo ? la mine trebuia sa vina pe 14 ------------------------------------------------------------ Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008 ............................................. Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos -------------------------------------- hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lavi , ma duc luni (eu sper sa nu mai vina dar.....) ------------------------------------------------------- Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008 ............................................. Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos -------------------------------------- hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai reusit sa misti ceva in zona cu 2 saptamani in urma poti incerca un test inainte sa mergi la dr, barem sa stii cu ce problema mergi [:D] Oricum ar fi eu iti doresc bafta multa! (Eu am intrerupt AC cu o luna inainte de laparo. Prima luna de intrerupere mi-a venit la 26 de zile, luna cu laparo la 28, luna urmatoare la 27 si apoi a tot oscilat 27-32 ba chiar o data si 35 pana am ramas gravi. Deci as zice ca nu a iesit prea mult din "range" in luna cu laparo)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, am prestat chiar de 2 ori ;-0 , o sa incerc un test luni , acum ar fi prea devreme ar fi super sa fiu gravi cu toate ca......as fi avut sanse sa castig la loto decat sa raman in luna cu laparo ai luat AC ? nu inteleg....de ce ai luat daca voriai copil/ a fost tratament? ----------------------------------------------------------------- Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008 ............................................. Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos -------------------------------------- hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt la a 3-a sarcina - al 3-lea copil. Dupa fiecare din sarcini am luat AC, oricum dupa bb2 nu voiam bb3, ideea mi-a venit mai tarziu. [olala] Fetele mele au una aproape 10 ani si una 6 ani. Eu n-am avut probleme de fertilitate, am facut laparoscopie anul trecut pentru ca am avut un chist suspect care putea fi cancer si dr a zis ca nu crede ca e dar nu poate fi sigur asa ca e de preferat sa-l scot. Dupa laparo am luat decizia finala sa fac bb3, vreo 2 ani am tot stat la indoiala, dar a fost un eveniment care m-a facut sa ma gandesc mai mult la viata mea. Cu bb3 am ramas dupa vreo 6 luni de incercari, fara sa fie vreo problema. Pur si simplu atat a durat, n-a iesit din prima. De ce? Nu stiu. Bafta multa! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi , fetele cum au primit vestea ca vor mai avea o surioara? chiar sunt curioasa de raspuns , sunt maricele deci sunt convinsa ca au avut ceva de spus mai bifez o zi de intarzere [:D], daca fac test maine oare este prea devreme? hai ca o dau in paranoia , nu am cum sa fiu , nu am....nu?! nici nu o sa mai dorm la noapte , mai bine nu imi spuneai ca este posibil lavi fetelor care va intarziat dupa laparo ...la apel ...ca eu deja ma gandesc aiurea..... ultimul Cm a fost pe 17 noiembrie si pe 28 noiembrie am avut operatia, am cm la 28 zile fix , dupa calculeele mele trebuia sa vina pe 14 decembrie , cine a mai avut o intarziere asa mare dupa laparo ? am editat pt greseli ------------------------------------------------------------------ --------------------------------------------------------------------- Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008 ............................................. Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos -------------------------------------- hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am lamurit fetele, am facut test si este negativ nu stiu ce sa fac...sa astept sa vina sau sa merg la dr ? 0------------------------------------------------------------------ Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008 ............................................. Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos -------------------------------------- hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...