Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)


Recommended Posts

Buna dragele mele! [flo][flo][flo] Nu am mai scris in ultima vreme in mare parte din cauza perioadei proaste prin care am trecut. In paralel cu tratamentul pentru papanicolau am continuat cu analizele pentru inseminare. In februarie am avut programare la dr.Dracea care mi s-a parut o dragutza, ramanand ca in prima zi de CM sa sun sa ma programez pentru monitorizare. Monitorizarile le-am facut cu dr.Dragu Roxana. La prima monitorizare am avut un folicul de 11 si unul de 13, urmand ca la a doua ecografie sa stabilim ce si cum. La a doua ecografie mi-a spus ca foliculul este de 22 si ca trebuie sa fac injectia ca sa se sparga urmand ca a doua zi sa fac inseminarea. Partea ciudata e ca cu vreo cateva zile inainte au inceput dureri abdominale si intepaturi, la inceput usor apoi din ce in ce mai rau. Durerile au incetat a doua zi dupa inseminare. Nu imi explic nici acum cauza acelor dureri. Acum presupun ca poate au fost de la ovulatie. Inseminarea am facut-o cu Dracea pe CM natural exact acum o saptamana. Ideea e ca eu sunt convinsa ca nu s-a intamplat nimic [q] si sunt foarte demoralizata. Am citit tot internetul despre primele semne si e clar ca nu e cazul meu. Mai am o saptamana pana sa aflu exact ce si cum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

draguta mea si eu am intepaturi minore cand sunt kla ovulatie(presupun ca atunci se sparg foliculii)nu toata lumea are aceleasi simtome si dureri deci nu mai cauta aiurea pentru ca fiecare organism difera in ceea ce priveste durerile sisimtomele..sa speram ca totul e bine si te asteptam cu vesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxiid="red"> stai te rog cumintica, nu te mai stresa, nu mai cauta simtome si ai sa vezi ca totul va fi bine. Este greu, stiu dar cauta sa nu te mai gandesti. Ti-a dat sa iei ceva pt sustinere? Eu al luat duphaston timp de 10 zile.[pup]

 

 

 

 

 

Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi pe mine la ovulatie ma inteapa ovarele de merg aplecata la 90 de grade. Depinde de organism...la unele ovulatia este mai puternica. Cu semnele nu te pot sfatui ca-s in aceeasi situatie...abia stau sa nu ma testez. Ia duphaston 2/zi timp de 20 zile pentru sustinere. Iti tinem pumnii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...