Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)


Recommended Posts

yarrina daca a imi amintesc eu bine, parca la ultima inseminare tu ai folosit gonal f la pen? de cat ai avut? mie mi-a dat pt inceput unul de 450 si am inteles ca sunt mai multe unitati in el. stiu ca a scris cu ceva timp in urma cineva pe la noi cantitatile reale din pen-uri dar nu le mai gasesc. mie mi-a dat sa fac pt moment 112,5 unitaati pe zi si vroiam sa imi calculez cate zile imi ajunge. In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea [ruga] [gravi] [bebic] [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

diana,doamne ajuta!sa fie un inceput cu noroc, ne rugam pt tine sa vii cu acelasi rez ca a lui yarrina. Ce anal hormonale ai facut ,toate din z1-3 de CM ?fsh,lh,estradiol,PRL,tsh?progesteron ai facut? ce protocol faci?ai inceput stimularea de o data sau inainte cu o zi inhibarea sau faci protocolul cu antagonisti? eu nu am mai facut nimik,trebuia sa incep fiv-ul acum citeva zile,dar fiindca mi-a iesit progesteronul mare a trebuit sa aminam,ce sa fac ,asta-i norocul meu[:I] tin pumnii tare ,te asteptam cu vesti bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bytzi imi pare tare rau ca iar a trebuit sa amani. eu sincera sa fiu cand auzeam sa mai stau pe bara inca o luna ma lua cu toate cele ca din iulie tot asteptam [:D], dar poate luna viitoare e norocoasa pt tine, iti tin pumnii stransi. la szeged inainte sa iti dea schema de tratament se fac toate analizele hormonale din ziua 2-3 in clinica, astepti rezultatul si apoi iti prescrie schema pe 4 zile.nu cred ca mi-a facut si progesteronul. eu ieri am inceput cu decapertyl, o siringa preumpluta iar de azi de la pranz am gonal f 112,5 si 1 decapertil, iar pe langa asta mi-a dar aspirin cardio de 100mg, vitamina c si femibion, cate 1 pe zi. vineri merg iar la analize, eco si vedem daca mergem pe aaceasi schema sau daca modifica ceva. yarrina msfrumos. o sa vad eu intr-un final cat o sa imi ajunga. oricum panavineri am in mod sigur. In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea [ruga] [gravi] [bebic] [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau,Yarrina deja sambata stii exact cati sunt? Mi se pare ca e foarte devreme,dar abia astept sa ne zici,eu zic ca sigur sunt gemenasi[pk] cum ti-ai dorit... Diana-iti tin pumnii draga mea,sa vii cu vesti bune vineri de la Szeged, sa fie intr-adevar aprilie luna ta. Bytzi si Simonete-"veteranele" mele dragi-va pup,va veni soarele si pe strada voastra (adica a noastra).Iar daca nu se va intampla "minunea", macar stim ca am luptat pana unde a depins de noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...