Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (711)


Recommended Posts

Dreambaby abia astept ziua de maine sa ne dai minunata si mult asteptata veste cu IIid="red">[olala][olala]

[pup][pup][pup]

 

Elenush [grup] tine-te tare[pup][pup] Eu nu as avea curajul sa divortez, mai ales cand iubesti atat de mult. Dar nici sa-l tin cu forta langa mine daca el vrea sa fie plecat, departe de mine. Nu e placut sa stii ca barbatul de langa tine sta cu tine din mila. Decat asta, mai bine alone.

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa mi-o ciuda pe jobul asta al meu, ca din cauza lui nu prea am timp free sa mai stau si pe forum[bang] [:(]

Si cam raman in urma cu noutatile despre ce mai fac fetele mele[:I][:I].

Mi-e dor sa stau home[:I]. Ca cand sunt home, parca sunt mai alaturi de voi, dar cand job... nu prea pot intra pe net[bang].

Dragele mele, sa stiti ca daca din cand in cand nu dau semn de viata prin scris, eu sunt prezenta[:D] ca ma rup de la job, orice ar fi, si va citesc. [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [:)][:)]

Azi noapte, dupa ce am postat aici pe forum, am rascolit netul sa vad despre anticonceptionale, si am ajuns la concluzia ca mai bine intai sa ma duc la un consult endocrinolog, si voi face niste analize hormonale, si apoi impreuna cu endocrinologul sa vedem ce anticonceptionale mi se potrivesc. Si chiar asa am sa fac.

Ca mi-e taaaare frica ca sa nu fac un bai si mai mare cu antibebe, ca la mine ovulatie merge ok. Ciclul merge parca normal (dupa pierderea sarcinii, a trecut la 29 zile, ca era 27zile)

Prin cautarile pe net am dat si de "hipotiroida" si la simptomele nu doar fizice, si senzoriale, etc, m-am regasit in toate, chiar si "ooforita" este pe acolo. Si eu parca nu mai scap de ooforita asta, ca si acuma o am, dar la stanga. Luna trecuta era pe dreapta. Asa ca fara analiza la TSH seric, T4, T3, markerii anti-TG, anti-TPO, si altele-- nu ma apuc de nici un antibebe[:I][:I]. Si asa am un feeling ca nu va mai fi nevoie denici anticoncept. for me pt ca ceva nu e regula cu glanda tiroida la me. Ca trebuie intai sa tratez hipotiroida(macar sa iau tratamnet pt imbunatatirea ei-ca nu se trateaza am inteles) Daca nu rasfoiam netul azi noapte, acuma era sa fi baut deja prima pastila de antibebe. Si ma simt asa de usurata ca nu am mai baut-o[:I][:I]

Eu si acuma nu-mi pot explica ca la frotiu de acuma nu s-a vazut tricomonas la me.[alcool][alcool][alcool]

Lorena, imi zici te rog ce inseamna flora bastonasi (la frotiu- canal cervical)?

Si la celelalte e ok? Am epiteliu 25-30. Leucocite-multe c/re (?-nu inteleg ce e scris).

Voi urma tratament cu antibiotice ceva, nu? Pt ca am leucocite multe.

Si celelalte trih, GN, ciupeci->nu s-au depistat.

 

Eu fug la job ca am intarziat deja[:I]

Va pup[pup][pup][pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo]

Sa aveti o zi frumoasa si plina cu soare.

 

Astept vestile bune de la voi[:D][:D]

[grup]

Hai dreambaby bucura-ne cu vestea cea buna.

Cine urmeaza dupa dreambaby?

Lorena?[:D][:D][:D]

Se aproprie 1 septembrie[olala][olala] adica listuta cu testarile[olala]

(nu mai tin minte listutza[:I] cine e prima[:I])

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Haideti sa va zic una buna: testul a iesit negativ in dimineata asta, dar CM tot nu vine si nu am primit nici rezultatul de la beta HCG [q]. Acum stau si ma gandesc ca maine cand ma duc sa repet beta HCG sa vb cu medicul de familie poate reusesc sa fac o ecografie transvaginala, sa vedem daca e totul ok. Ma gandesc din ce in ce mai des la extrauterina acum... [pup] si va tin la curent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Buna fetelor. Haideti sa va zic una buna: testul a iesit negativ in dimineata asta, dar CM tot nu vine si nu am primit nici rezultatul de la beta HCG [q]. Acum stau si ma gandesc ca maine cand ma duc sa repet beta HCG sa vb cu medicul de familie poate reusesc sa fac o ecografie transvaginala, sa vedem daca e totul ok. Ma gandesc din ce in ce mai des la extrauterina acum... [pup] si va tin la curent!
align="right" id="quote2">Ufff [:(].Sper sa afli mai repede rezultatul HCG.(la mine nu s-a pozitivat testul de urina, doar de cel de sange).Nu te descuraja. Atata timp cat nu vezi rosu, mai ai speranta[pup][pup]Hai ca eu am fugit la job[:I] Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Simonata, bine ai venit. Nu am inteles daca ai facut ceva teste (hormonale, imunologice, trombofilie).

Singerarea in primele saptamini de sarcina poate indica un dezechilibru hormonal (corpul nu secreta suficient hormon de sustinere a sarcinii - progesteron). Am patit-o de doua ori. Insista la medic sa iti dea Utrogestan vaginal (nu oral, pentru ca e metabolizat de ficat). Nu stiu de ce medicii se feresc sa dea tratamente de sustinere a sarcinii - progesteronul e frecvent o problema.

Sper sa iti fie de folos si sa mearga sarcina mai departe fara probleme.

[flo]

 

 

Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Buna fetelor. Haideti sa va zic una buna: testul a iesit negativ in dimineata asta, dar CM tot nu vine si nu am primit nici rezultatul de la beta HCG [q]. Acum stau si ma gandesc ca maine cand ma duc sa repet beta HCG sa vb cu medicul de familie poate reusesc sa fac o ecografie transvaginala, sa vedem daca e totul ok. Ma gandesc din ce in ce mai des la extrauterina acum... [pup] si va tin la curent!
align="right" id="quote2">si extruterina iese la testul de sarcina[pup]anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!id="red">Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete!

Simona bine ai venit si sa fugi repede la odisee!

Dream imi pare rau pentru test si sper sa iasa bine HCG-ul [pk][pk]

Katy daca mai ai un hop , bafta si la ultimul iar rezultatele sa fie cele mai bune posibile! [flo]

Deny stiu ca e greu dar icearca sa te mai relaxezi , sa nu te superi pe mine pt ca iti vreau doar binele , dar mi se pare ca esti un pic cam stresata [pup]

 

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Danaela, eu cred ca la 4 saptamani un test de sange ca sa vezi cum creste hormonul HCG este suficient, daca ai fost sanatoasa pana acum si nu ai avut infectii sau alte operatii la abdomen, care cresc riscul de sarcina extrauterina sau alte complicatii.
align="right" id="quote2">Da...o sa vad joi cand merg, pai 4 saptamani zic eu ca am....si ma gandeam ca e posibil sa nu se vada nimic la eco....va tin la curent. Multumesc de informatii tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...