Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (711)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
dream baby imi pare rau de rsp negativ , daca era extra da iesea si la test de pipi ...deny eu as cauta cauza durerilor, si eu am avut dureri si am endometrioza, care este o boala perfida si nenorocita si pana nu m-ar asigura nimeni ca n-am boala asta n-as baga ac-uri in mine si eu am luat anu trecut 3 luni si dupa cei drept mi s-a reglat cm-ul si ovu insa nimic mai mult, uite cate luni au trecut si bebe e departe...exclude tot ce ar putea fi si incearca tratamente mai usoare, ac-urile sunt tare pacatoase....eu am avut numai stari de rau de la ele celulita , vene sparte pe picioare si cine stie cate si mai cate...pt dureri incearca sa tii schema asta cu o sapta inainte de ciclu ia vit a, vit e, no-spa si magne B6 si cand vine doar no-spa..eu am incercat si a functionat o vreme, asta pana sa-mi descopar boala, acum vad ca dupa perioada de sustinere cu utrogestan mi-e fffff ok , luna trecuta nici o durere....mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
align="right" id="quote2">Multumesc mult pt raspuns[pup]Ginecologul mia dat o data la inceputul anului o schema cu uncalmant foarte puternic si vit e cu 10zile inainte de ciclu si primele 2 zile ca sa nu am dureri mari.La ora 17 eu am aruncat antibebe in closet la wc ca sa numi mai faca cu ochiul ca "poate ma iei?"[bang]asa ca am scapat de antibebe, si ma voi apuca de invetsigatii la endocrinolog, la TORCH inca o data, la trombofilie, de toate. Si la infectia care mia zis Lorena.Si nu ma apuc antibbe fara analize facute prealabil. Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simonata, acum am inteles, totusi e bine sa mergi la ginecolog, sa faci o eco, asa sa stii ce si cum. Cand lucram, aveam abonament la Regina Maria si mergeam la un ginecolog f bun, desi f tanar. El a fost singurul care m-a trimis sa fac analize de tromobfilie...si uite ca a avut dreptate. id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelot pt raspunsuri, m-ati ajutat enorm.

Gaby, da, vreau inca bebe, dar anticonceptionalele am vrut sa iau pt dureri mari in ciclu. Ieri devenisem disperata si am zis ca luna asta iau neaparat. Dar vad ca acuma nu mai simt nici o durere de menstra si asa de bine ma simt[:I].

Mi-am adus aminte de cuvintele ginecologului meu de la privat, ca mai bine bei calmant si vit e(pt durerile astea) o data in luna decat sa bei antibebe incontinuu ca nu o sa mai intelegi ce e cu organsimul tau. Bine ca ai ovulatie "naturala". Nu ti-o mai deregla cu hormonii in plus adusi de dinafara(adica antibebe).

Simona, le-am cumparat dupa reteta data de ginecolog(de la stat). Dar vezi ca ea mi le-a recomandat anume de tipul respectiv fara sa-mi faca analize hormonale prealabil, si eu stiu ca nu se ia asa dupa ureche, si mi-am facut ochi mari la ea ca mi le prescrie asa ca la bomboane.

Din cauza asta am tot evitat sa le iau inca din ianuarie2011.

Mi-e frica de ele ca am citit foarte mult despre reactiile adverse. Sormea a luat 2 luni antibebe si s-a ales cu pete brune pe fata (mai multe pistrui, ca si asa avea cateceva) si ceva dereglari de ciclu, dar dupa ce le-a intrerupt, si-a revenit la normal.

 

Pana la urma, am hotarat sa nu mai bag in plus in mine fara sa fac analize.

 

Lore, dar cum se face analiza la infectia aia? La frotiu sau la sange?

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny ma bucur ca ai renuntatla antibebe si eu cred ca este mai bine sa iei un calmant in menstra decat antibebe.

Fetelor sotul meu a venit si e nervos ca el ma vrea naturala, e suparat ca vede ceva schimbat dar nu stie ce el banuieste ca doar m-am pensat o sa ii treaca i-am explicat ca sunt femeie si trebuie sa ma mai aranjez si eu din cand in cand si ca trebuie sa fie mandru.

Va pup[pup] de asta sau maine intru si eu la jap-jap ca am facut pauza cat am pus ovulele alea, sper sa imi fi ajutat.[pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny, din sange se face

[pup]

 

fetelor, eu am fost putin in oras si cand am urcat scarile am simtit ceva intepaturi in burtica....[:-@]

maine sunt z 8 dpo

vreau sa vina momentul mai repede

 

eu va pupic si plec la [nani][nani][nani][nani][nani][nani][nani]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Fetelor, ajutor, sunt total in ceata![8D]

Am vrut ieri sa scriu aici in forum ca nu mai sunt pe listuta pentru testari, pentru am crezut ca a venit cm, iarasi prea devreme - ieri am avut spotting, la mine asa incepe, spotting cu ceva usoare crampe, iar a doua zi incepe flux normal.

Dar! S-a oprit aseara, azi dimineata absolut nimic, chilotelul curat, nimic pe hirtie (scuze daca prea multe info).

Alaltaieri am facut un test - cred ca mai mult de plictiseala _ evident negativ. Sunt in Z11 DPO.

As vrea parerea voastra ce poate fi??? Mie sincer mi-e frica nu cumva dupa doua chiuretaje sa fiu plina de cicatrici sau alte bazaconii...Desi am avut cm normale dupa chiuretaj...Nu mi s-a mai intimplat niciodata asa, spotting o zi si apoi nik...

Please comment[flo]

[pup][pup]

 

 

 

Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...