Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (711)


Recommended Posts

'neata fetele

 

ce faceti?

eu si aseara am dormit bine, sper sa fiu din ce in ce mai bine

azi ma duc iar la Acu'

 

astept sa imi vina si rez. de la hormonalele de ziua 14 si le transcriu aici

 

[pup]

 

Tzuky cred ca e nidatia [:D][:D]

so!!!!! [pk][pk][pk]

 

Lore poate-l faci pe ala mic direct canadian [:D]

 

http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetelor,

tzuky, nu vreau sa fiu oaia neagra pe aici dar si eu mai patesc asa , daca am spotting luna respectiva noaptea se operste si vine mai timid, mai ales daca am facut efort sau am schimbat ceva(gen tara , aer ,apa) in vacanta din iunie am patit asa, am facut efort cu o zi inainte de ziua cu venirea si in ziua respectiva si nu a venit iar de a doua zi am avut spotting si stop si apoi ziua urmatoare a inceput sa curga maro si apoi sange...n-am facut test ca nu eram in tara, dar mi se parut ok pana la urma macar a venit....

eu mai am un stres cu intarzierile, ma gandesc ca mi se opreste robinetu', ei deh cum sa fi daca am trecut printr-o perioada de 1 an si 3 luni fara ciclu....

va puuup pe toate[pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri. [pup]

La celelalte doua sarcini n-am avut asa ceva, dar deh, poate e semn bun asta..Doamne ajuta! Mai astept vreo 2-3 zile si mai bag un test. Chestia e ca am intrerupt Utrogestanul(inca mai cred ca o fi o reactie de la el, spottingul asta ciudat), ca am crezut ca-mi vine si acum nu stiu sa mai iau sau nu...La ciclurile mele aiurite din ultima vreme nici nu am idee practic cind ar trebui sa-mi vina...

Pot parea stresata si chiar sunt, pentru ca mi-am promis ca daca mai ramin, bag concediu medical pina in luna a patra. Eu lucrez in caldura (45 de grade) si sunt nevoita sa car pachete grele, de 15 kg. Ultimele doua dati, avortul a inceput la serviciu si nu cred ca nu are legatura.De asta, ma straduiesc sa fiu pe faza daca e ceva.

Scuze ca m-am lungit, dar a treia oara n-as mai putea, mi-e o frica de numa numa.[bang]

[pup][pup] si o zi frumoasa!

 

Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele mele dragi [pup]. Am fost dimineata la dr si dupa ce s-a uitat pe beta stiti ce mi-a spus? Ca sa mai astept o saptamana, sa stau cat se poate de relaxata si sa mai fac un test de sarcina ca poate e prea mic bebe si nu apare la beta. Iar eco mi-a spus ca imi face tot atunci, ca acum nu s-ar vedea nimic daca nici la beta nu apare. Acum astept inca o saptamana ca vedem ce se intampla... O zi excelenta va doresc si va multumesc ca sunteti aici [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor! v-am mai urmarit pe aici, dar se pare ca lucrurile in viata mea se intampla cu o repeziciune....Eu lucrez la o firma de 8 luni dupa ce in prealabil lucrasem la o firma multinationala f cunoscuta timp de 6 ani, dar la momentul ala am considerat eu ca e bine sa plec. Aici nu mi-a placut deloc si firma mica si oamenii reci si rautaciosi si mai in varsta si colac peste pupaza am venit la recomandarea amantei sotului. Dupa toata situatia asta m-am decis sa plec si am inceput sa aplic pe best jobs si ma intorc de unde am plecat pe o alta pozitie mai buna! sunt foarte fericita! Simteam nevoia de ceva nou, sa fie ca un nou inceput pentru toate! De sotul meu nu mai stiu nimic...sunt curioasa cand va avea curajul sa dea ochii cu mine! Trebuie sa aiba si el putina constiinta si sa-l puna pe ganduri ca nu mai stie nimic de mine! Oricum sapt viitoare tatal meu va merge sa vb cu el sa punem puct si legal - vorbind. Sunt mai ok din punct de vedere psihic, incerc sa ies, sa ma vad cu prietenii! Am credinta in Dumnezeu ca o sa fie bine si ca o sa aiba grija de mine!

legat de analizele de trombofilie mi s-a spus sa le mai repet prin octombrie pt un diagnostic clar.

 

va pup pe toate![pup][pup][pup]

 

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

 

ingeras plecat la 7 wks

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine fetele.

Va multumesc ca imi sunteti alaturi[pup]

Fizic ma simt ok, nu am dureri de menstra. Si ma bucura asta.

In schimb sufleteste sunt in butoi[q]. Din cauza my love. Dar lasa ca o sa fiu bine. Sanatate sa am.

 

Tzuky, situatia ta cum ca ti s-a oprit brusc spottingul imi este tare cunoscuta. Cineva dintre noi a mai trecut prin asta. Bettercy a avut asa, si e gravidutza[:)]. La fel a intrerupt utrogestanul. Dupa ce s-a oprit sopttingul brusc, a reluat utrogestanul, si acuma e la odisee[olala][olala][olala]

 

Dreaambaby, nu m-am asteptat ca doctorul sa-ti dea sperante. Sper sa aiba dreptate si samburica chiar e in burtica ta. Tin pumnii.[pk][:)]

 

Eu ma intorc la treaba.

Va doresc o zi cat mai frumoasa[pup][pup][pup][pup]

 

P.S. nu bagati capitol nou?[:D]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls ! [pup] Sunt si eu p-aici cu bune, cu rele. Sunt foarte obosita din cauza serviciului, seara pic lata de la 10, simt ca nu mai am energie pentru nimic. Azi m-am trezit cu fata la cearceaf, direct deprimata ca nu e [bibe] luna asta. Nu stiu de unde am tras concluzia (as fi abia z21, adica z7 DPO), iar adineauri ma gandeam ce sila mi-e ca va trebui sa merg la stimulare in septembrie. [bang]

In momentele bune ma gandesc ca incarcarea asa profesionala ma va ajuta sa-mi iau gandul de la bb si stiti cum zice toata lumea: cand nu te stresezi pt [bibe], atunci vine barza. Deh, incerc sa vad si eu partea buna a paharului. Va pup, ma bag inapoi la munca silnica [:D]

 

 

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, nu stiu ce sa zic pt ca pana acum stiam exact ce mi se intampla in fiecare luna. Era ritualul clasic care incepea cu dureri de spate, de burtica de nici pe scaun nu aveam stare sa stau. Acum nu am nici un simptom... Si chiar nu stiu de unde are el speranta sa fie [bibe], dar merg pe mana lui (nu m-ar deranja deloc sa aibe dreptate [:D])... Eu sunt super ok, nu sunt deprimata deloc, m-am enervat ieri ca nu primeam beta pe mail. Azi m-am dus acolo, le-am platit si le-am batut un apropo ca nu mor pt 45 lei. Si nici nu o trimiteau daca nu ii minteam ca asteapta obstetricianul rezultatul ca sa plece acasa...

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dreambaby[pup] ramai tot asa optimista in continuare!

Legat de simptome, la majoritatea li se intampla asa, cand chiar erau gravidutza, nu aveau simtpome. Dar cand nu era bebe, aveau simtpome de gravi care de fapt erau induse.[:I]

Si eu am patit-o[:D]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...