Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (711)


Recommended Posts

Da, Alina, corect spune MeAlex, ca eu prea repede m-am dus sa dau analize. Mai bine mai asteptam macar 1-2 luni sa treaca dupa pierdere. [pup][pup][pup] ca sa te refaci repede. Eu astept rusii inca si vad ca nu apare inca[alcool][alcool]. Azi e z28. Mai astept maine sa vedem, ca poate mi s-a schimbat ciclul si nu e de 27-28 de zile ci de 30.[:I] Nu-mi place ca el nu vine inca, pt ca eu il asteptam pe azi cel tarziu. Ca de obicei stiam cand vine el, acuma.... Sa nu credeti ca poate-poate e bebe, ca nu are cum. La eco de vineri nu s-a vazut nimic de bebe[:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, girls ! Adineauri ne-am intors si noi din weekendul de la Slanic. Ne-a placut tare mult, am stat in salina, bine infofoliti, sotul s-a balacit in lacul sarat, eu m-am bronzat aiurea, desi m-am ascuns bine sub umbrela, apoi am facut gratar si-am dormit lemn. Azi ne-am luat afine sa facem afinata, o sa caut o sticla deosebita sa pun la pastrare si una de afinata (mai avem cornata din 2006). Poate le desfacem la botez [olala][olala] aaaa, si cred ca "oficial" am incheiat prestatul util pe luna august. Ma bag la testare pe 10-11 septembrie, adica undeva in z31-32. [olala] Aproape am deja emotii, desi mai sunt 2 saptamani pana atunci. Important e sa fiu optimista si daca totusi vine CM, macar sa nu mai intarzie pana la pastele cailor, ca lunile trecute [bang][bang] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor raportez test de ovulatie pozitiv! L-am "iertat" pe sotu acum la pranz ca ne-am iubit si aseara asa ca am zis sa asteptam pana la noapte. Si asa nu respectam aia cu o zi da una nu, dar noi nu putem, ca asa ne-am iubit mereu, everyday [:I] Ah sa dea Domnul sa reusim toate, ptr toate ma rog, imi tresalta inima de bucurie ptr fiecare aspiranta cu 2 liniute, si imi plange sufletul ptr fiecare dezamagire. Noi am avut o zi tare frumoasa azi, am fost cu Eva in parc, apoi am gatit amandoua "pileutz si paneutze" of dar ma necajesc ca nu mai vrea sa doarma la pranz, ea care la 2 adormea imediat si iei si azi la 3 jumate se uita inca pe peretzi...... Mi-a trimis soacra porumb de la tzara si am pus la fiert abia astept sa pap, dar fetelor, a avut la urekelnite in el... le-am omorat pe toate (le-am decapitat cu cutitul) dar mi-au scapat doua, il pun pe sotul sa le vaneze cand se trezeste ca doarme cu Eva acum. Va pup. YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, Ylari, nu-l "ierta" deloc !! [:D] Eu ma simt usurata ca a trecut ovulatia si am prestat regulamentar, desi nu mi s-a parut deloc o corvoada [:I] Va urez spor celor care inca mai prestati cu scop si sa fie cu noroc de [bibe] Ma duc sa fac o placinta de mere ! [:D] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna fetelor eu am fost harnicuta azi am copt pentru iarna 15 kg de vinete si vreo 8 de ardei capia de la 10 dimineata am tot trudit acum am facut un dus si ma astern la citit [pup] http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/ Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E asa de liniste pe aci...[hopsieu] [:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele... eu am fost la iarba verde cu prietenii si sunt terminata nu imi mai pot tine ochii deschisi [nani][nani][nani][nani][nani][nani] nici dus nu am putere sa-mi mai fac va pupic pe toate si ne auzim maine noapte buna[nani] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar stau [hopsieu] ca sunt foarte trista si nu vreau sa va molipsesc cu pesimismul meu, ca nu vreau sa va stric buna dispozitie si optimismul. Nu e legat de proiectul bebe, ci de problemele familiale-parintii mei. Si nu as vrea sa va chinui si cu ale mele, ca o sa fiu bine pana la urma. In schimb va citesc fara intrerupere din "culise"[:I] si ma bucur zilnic pt voi, ma rog pt voi si tin pumnii pt toate ca sa fie lista cea mai norocoasa si toate sa plecati la odisee[pup][pup][pup] [grup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nici azi nu mi-am cumparat un test [bang]. Am avut musafiri, au plecat destul de tarziu si nu am nici o farmacie non-stop prin zona. Dar maine ma duc sa fac un beta HGC. Daca il fac maine dimineata la ora 8, cand trebuie sa repet analiza? Si trebuie sa nu mananc nimic dimineata? Va multumesc mult si revin cu amanunte [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...