Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (711)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Fetelor, nici azi nu mi-am cumparat un test [bang]. Am avut musafiri, au plecat destul de tarziu si nu am nici o farmacie non-stop prin zona. Dar maine ma duc sa fac un beta HGC. Daca il fac maine dimineata la ora 8, cand trebuie sa repet analiza? Si trebuie sa nu mananc nimic dimineata? Va multumesc mult si revin cu amanunte [pup]
Il repeti miercuri Nu are nimica daca mananci sau nu mananci nimic dimineata. Dar dupa a explicat odata Lorena cum sta treaba la laborator, ar fi mai bine sa nu mananci. [:D]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deny si trebuie sa nu fac ceva in mod special ca sa iasa bine analiza? Si ai idee in cat timp o sa primesc rezultatul? [pup], multumesc frumos de informatii si nu mai fii pesimista, pls (viata e tare frumoasa! [flo])
Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Fetelor, nici azi nu mi-am cumparat un test [bang]. Am avut musafiri, au plecat destul de tarziu si nu am nici o farmacie non-stop prin zona. Dar maine ma duc sa fac un beta HGC. Daca il fac maine dimineata la ora 8, cand trebuie sa repet analiza? Si trebuie sa nu mananc nimic dimineata? Va multumesc mult si revin cu amanunte [pup]
Il repeti miercuri Nu are nimica daca mananci sau nu mananci nimic dimineata. Dar dupa a explicat odata Lorena cum sta treaba la laborator, ar fi mai bine sa nu mananci. [:D]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dreambaby, nu trebuie sa faci nimica special, te duci si dai sange pt HCG si gata. Ca atare in 2 zile vine rezultatul, dar unele fete zic ca si in 2-3 ore obtii rezultatul. Alte cazuri, a doua zi. Depinde de laborator. Dar al doilea test sal faci tot la acelasi laborator. Multumesc pt incurajare[pup] stiu ca o sa fiu bine, stiu, dar acuma asa tare doare si plang, si plang....[q], dar o sa fiu bine[:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa plangi, sa te descarci sau poti sa faci ceva placut ca sa mai uiti de suparare (eu de exemplu citesc o carte sau stau pe forum [:D]). Si eu am avut momente triste in care imi venea sa plec in lume, dar nu rezolvam nimic daca stateam si plangeam cu orele. Eu am clinica mea unde ma duc tot timpul, am incredere totala in ei. Acum, as mai avea o intrebare: ce fel de ecografie trebuie sa faci in saptamana 5-6 de sarcina? [pup] si daca vrei sa te descarci, eu sunt aici sa te ascult [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eco transvaginala. Multumesc ca imi esti alaturi, deja incep sa ma simt bine numai datorita faptului ca stau pe forum. Ma molipsesc de optimsmul vostru si gata, am uitat de ce trebuie sa plang?[:D][:D][:D] La 5-6 saptamani se vede saculetul, uneori si inimioara dar depinde cand a avut loc ovulatia. Uite-te aici ca sa intelegi, sa ai vreo idee ce poti vedea la eco[pup] http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html#week4 edit: pardon, la 7 saptamani se aude inimioara[:I][:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am schimbat f mult anul trecut. Iar din dec 2010 de cand ne-am hotarat ca vrem un bebe m-am schimbat total. Nu mai vreau sa fiu stresata, sa gandesc negativ deloc. Inainte stateam si ma gandeam la fel de fel de situatii, de scenarii, ma enervam inutil. Acum trec peste toate hopurile razand pt ca ma gandesc ca bebe tb sa fie sanatos. Mersi pt rabdare, esti o dulce [pup]! Eu sunt mai repezita de felul meu, nu stau sa ma gandesc prea mult la un lucru. Iar maine sunt hotarata sa ma duc la beta, ca sa scap de o indoiala. Te tin la curent cu ce se mai intampla [pup] (sper ca si Lorena sa fie maine pe forum [flo])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere draga mea[pup] Sigur va fi Lorena maine pe forum, doar ca azi s-a dus la [nani][nani][nani] mai devreme. (deja e un simptom ca are un samburel acolo in burtica ei[olala]). Si tu sa vii cu rezultatele de la HCG cat mai curand ca de cand asteptam vestea cea mare de la tine[:D][:D] Tin pumnii[pk][pk]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, corect[:)] E foarte bine sa gandesti optimista si schimbarea totala spre bine (din interior) ajuta foarte mult in viata, pt ca in felul asta atragi numai lucruri bune, spre exemplu "domeniul" nostru: bebele mult asteptat[olala].
Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8 (istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [pup] A trecut abia o sapt din concediul nostru, sambata nne-am mutat la ocean [olala] Asa de mult imi place, nu-mi vine sa cred ca frumos e. Din pacate mai stam aici pana sambata viit si apoi mutam iar locul. Dream, eu zic sa faci si un test maine, ca daca e bebe iese pozitiv. Eu nu as da banii pe beta degeaba. Deny, lasa supararea, spune aici ce te supara, poate iti dam idei. [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Dream multa bafta la test sau la beta pe maine sa vii cu o veste super buna. DEny tu nu mai fi suparata lasa ca trec toate si o sa fie bine. Lori ce ma bucur pentru tine deja simptomele incep sa apara, noi stim ca ai un samburel acolo in burtica la tine. fetelor eu am facut un test de ovulatie azi dupa ce am venit de la biserica si e pozitiv-pozitiv, sunt asa bucuroasa ca mi-am revenit cat de cat cu partea asta, privind ciclul si ovulatia deacum nu mai am nimic de facut decat sa astept uratii pe 9-10 septembrie, apoi in octombrie si dupa cei din noiembrie sunt pe cai iar n decembrie o sa va arat un test super pozitiv dar de sarcina nu ovulatie. Va pupic pe toate si noapte buna.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...