Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si copii din Arges (3)


Recommended Posts

[pup]anca nu cred ca ai vrea sa vii cu 4 adulti plus 4 copii super galagiosi in masina. sunt scara piticului: rares are 5 ani, yasmina are 4 ani, rebeca 3 ani si maya 2 ani. dintre care ai mei super vomitosi!!! este o harmalaie si o galagie si o chiraiala de nedescris! sincera sa fiu si eu as prefera ca cineva sa ii teleporteze sau sa ii aduca cu avionul la munte direct ca sa scap de chinul de 3 ore de drum cu ei pe cap. si s-ar putea sa mai vina inca o familie din buc care au o fetita de 7 ani, dar ei vi cu masina lor. deci iti dai seama ce weekend va fi!!! distractie pt copii si nervi pt noi adultii, in special pt noi mamicile. parca vad ca taticii se dau pe langa gratar cu un pahar de vin in mana si noi induram certurile si urletele piticilor. fetelor ai mei se spala pe dinti inainte de culcare si cam atat. merg [bang]nespalati pe dinti si ochi la gradi! nici nu incape vorba sa ii duc la baie si sa ii spal cumva dimin. eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D]socrul meu este deja cu parul pus pe moate de la 8.35! rares s-a sculat marait, ca este prea multa lumina in casa si el vrea intuneric. rebeca nu stiu ce nemultumiri mai avea si ea... pana nu le-a dat [alcool]laptele nu s-au potolit din urlete! sper sa reuseasca sa ii imbrace, ca erau tot in pijamale cand am sunat ultima data si sper sa ii scoata afara prin curte ca vad ca s-a facut frumos, a iesit soarele. eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela [:-)))]. Tata nu poate sa stea nici o ora, nici macar cu unul. Noroc ca tu scapi repede astazi. cat despre dimineata si baia tocma ti-am spus ca nici Erica nu stie ce e aia. Mai mult pe fata de abia vrea sa se spele in general, isi da doar un pic cu mana cu apa la nas si gura, iar dintii seara dupa ce-i spala bea lapte[alcool] As veni si asa sa sti. Drum bun si distractie placuta[pup] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca, astazi este j[:D]oi mai fetitza! nu este vineri ca sa plec mai repede! as fi vrut eu sa fie vineri... tu nu m-ai inteles pe mine! ei nici macar la gura nu se spala singuri!!!! decat cand "insist" eu ragusind sa se spele ca sunt murdari/lipiciosi! si cand fac baie ii spal tot eu pt ca ei nici atunci nu se spala, stau in apa la "inmuiat"!!! ii spal eu seara pe toate cele (dinti, fata, maini, picioare, funduletz), insa dimineatza nu incape in discutie[bang] sa fie atinsi pe undeva cu apa!!!! si ai mei beau [bang]laptele in pat, dupa ce au fost spalati pe dinti! atat ca il beau neindulcit, dar nu renunta sa il bea mai devreme decat musai cand se pun in pat de nani. nici macar pt pishu nu se duc dimin la baie ca pierd desenele, sau ca ii dor ochii de la lumina, sau ca le este frig, sau ca nu pot sa mearga etc (tot felul de scuze tampite pe care le inventeaza la secunda). plus de asta ei sunt ff maraiti dimin cand este vorba de mersul la gradi, asa ca nici eu nu insist sa se duca la baie. daca este weekend, nu au nici o treaba, mai colaboreaza, insa daca este vorba de gradi nu fac nimic din ce trebuie si imi pun numai bete in roate sa ma scoata din sarite. deci la noi dimineatza trecutul pe la baie se rezuma la facut pishu le olita in dormitor[bang], in timp ce se uita la desene animate, dupa care beau lapticul de dimin, ii imbrac pt gradinita, apoi sting desenele si plecam la gradi. cam asta ar fi ritualul nostru eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela idem ritualul de dimineata, mai putin lapticul. Trag de ea cand o imbrac ca de un sac de cartofi! Of...traiam cu impresia ca e vineri. Lunga si grea saptamana mai am, iar ailalata de marti control fiscal pe 3 ani. Sper sa iesim ok si as nu tina mai mult de o saptamana si sa nu-mi ceara chestii de care habar nu am[bang]. A...si eu o spal pe Erica la baie in timp ce ea se joaca cu diverse tampenii. Pe dinti nu ma lasa as o spal ea , iar ea se spala mai mult in fata si mai mult inghite pasta[bang]. Daca e la desene indiferent ce, cand si cum...pipi la olita[:D] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela asta da veste proasta. Probleme la Marius? Macar sa te bucuri, deoarece azi e vineri si ai zi scurta. Ce palnuri aveti pentru week-end? E ceva pe undeva prin oras? [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, anca. l-a chemat de serv, ca cica i-a ajuns destul cat a stat in concediu! de parca nu era dreptul lui, si de parca altii nu si-au luat concediul cand au vrut. in fine... este sarbatoarea recoltei, a toamnei, a mustului, ceva de genul in carrefour. s-ar putea sa fie ceva organizat si in centru, nu stiu. nu am auzit nimic sa anunte la radio. dar in carrefour erau cateva standuri puse afara si inauntru cu produse specifice. tocmai ce am fost pana acolo cu colegele de serv. noi am fost de fapt la takko, au ceva reduceri si i-am luat rebecai o pereche de blugi verde militareasc la 20lei si un hanorac si 4 tricouri cu maneca lunga lui rares la 8 lei. aveau ceva reduceri si la tricouri de fetite, dar mai scumpicele la 20 lei. eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele si poftiti la o cafea. Ce faceti? A...nu v-am zis de sedinta :35 lei lunar si 200 de lei pt carti/ caiete de dat pana la jumatatea lui octombrie (astia sunt pt tot anul). Multumesc pentru pontul cu takko.I-am luat un tricou cu maneca lunga si unul cu scurta cu 8 lei fiecare, blug,i, o camasa. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...