Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si copii din Arges (3)


Recommended Posts

neatza fetelor! vai ce weekend nasol am avut! am fost la tara si a plouat si a fost frig... si am stat pana la 19 la tara pt 4 gaste nenorocite care ne-au mancat nervii la toti pana le-am facut, si m-am intors acasa infrigurata si obosita, asa ca la 21 m-am culcat! noroc ca piticii s-au dus la mama, si am dormit cand am simtit ca nu mai rezist, desi ne propusasem ca ne uitam la un film ca tot nu erau copii, insa dupa primele 20min am bagat cornu in perna si am adormit!!! a doua zi dimin la 7.30 eram in picioare, desi m-am chinuit sa ma mai culc inapoi, asa ca m-am apucat de treburi casnice. am impaturit rufele spalate vineri, am spalat baia, vasele murdare, am facut curat in camere, sotul a scuturat covoarele si a aspirat. la pranz au venit ai mei cu piticii si am facut un gratar, iar seara au venit niste prieteni cu fetele pe la noi. iar seara... durere!! nu aveam canitele de lapte, le-a uitat mama la ea. asa ca m-am targuit cu ei sa accepte niste pahare cu pai, in final au baut un pic din ele si s-au resemnat, in schimb am incasat o portie de urlete de la rebeca de dimin pt ca a refuzat sa bea din altceva, desi ieri bause din paharul ala. am dus-o plangand la gradi si a urlat vre-o 15 min cat am stat cu ea si am incercat sa o calmez. pana la urma am dat-o in primire la educatoare si am plecat pt ca nu mai aveam ce face. am plecat transpirata de acolo de cat am tinut-o in brate si cat m-am chinuit cu ea. asta este!!! o sa imbatranim cu canitele de gat :((((((((((((((( eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare. Mirela imi pare rau de week-endul tau. Si al meu a fost de kk ca Eri cu vremea asta m-a innebunit de tot. V-am spus ca ma doare un picior de nu pot dormi noaptea de vreo 2 saptamani. Vad ca nu ma lasa si trebuie sa merg la dr[q] si asta inseamna ca trebuie sa plec mai devreme de la serviciu, iar controlul nu s-a terminat... Oricum sunt atat de capaiata de am uitat sa-i duc copchilului pijamale la gradi[:D]. Promitator, nu? A...Erica vineri a fost la circ, iar noaptea a vomat. Am crezut ca e de la rontait cu mainile murdare, dar se pare ca mai multi copii de la gradi, din grupe diferite au avut problema asta, asa ca probabil e de la ceva de mancare. Sper doar sa nu se repete[alcool] O seara frumoasa va doresc. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt pe fuga..apropo de vomitat...noi duminica ne-am petrecut-o in spitalul de pediatrie..tocmai pentru asta, pentru vomitat. Crunt in spital, frig cumplit.Abea am reusit sa plecam pe la 19, ca mai plecam cu vreo raceala. Acum Codrin e bine, dar nu a mers azi la scoala. [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele. Sorana imi pare tare rau. La Erica in camin, cam prin majoritatea grupelor au fost mai multi copii cu probleme, posibil sa fi fost ceva in mancarea de vineri de la gradi. O colega de-a ei a ajuns la perfuzii, iar altii au avut probleme tot week-endul. [pup] Codrin. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of fetelor, nasol cu vomatul asta. multa sanatate si pupici [pup]ericai si lui [pup]codrin! sper ca se simt mai bine acum. si astia de la gradi ce naiba fac? au luat razna de tot? au luat vre-o masura macar? cum naiba sa bage cu buna stiinta in mancarea copiilor ceva perisat? doar ca sa fie "la numar" sau ca asa este reteta? pai nu sunt constienti ca pot sa faca o toxi-infectie alimetara la nivel de gradinita, sa primeasca reclamatii de la parinti si sa vina sanepidul sa le inchida bucataria si sa ii oblige apoi sa faca contracte cu firme de caterring?! sunt chiar asa de cretini adiministratorii de la gradi?! eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca de ce te doare piciorul? te-ai lovit? sau de la reumatism? o d-ne de la IT, d-na caragea, nu stiu daca o mai stii tu, isi face un tratament cu albine pe care l-a citit pe net. adik isi pune pe locurile dureroase cate o albina sa o intepe si zice ca veninul ala isi face bine si ii trece durerea. dar ea are stupi acasa si curaj. eu nu as fi in stare sa iau o albina cu buna stiinta si sa o las sa ma intepe. prefer cremele gen bengay si fastum gell. eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rares ieri a batut un copil la gradi! i-a tras una in spate ca la karate cica, ca vezi doamne il batea pe alt copil si ca l-a batut si pe el "in alta zi"!!! d-na i-a zis sotului, normal, si i-a cerut lui rares sa isi ceara scuze de la copil si de la d-na si el nu a vrut!!!!! nici macar cand d-na i-a zis ca ea l-a iertat el tot nu s-a calmat si tot nu si-a cerut scuze!!! el urla in continuare, se inrosise tot la fata si a transpirat ca nu e el de vina si nu mai stiu ce mai zicea el, dar urlete aiurea fara rost... asa ca ieri l-am pedepsit si nu i-am dat desene la tv, l-am spus sa scrie o pagina intreaga de liniute si sa coloreze 3 pagini eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...