Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si copii din Arges (3)


Recommended Posts

Mirela copilul nu se simtea vinovat. Probabil celalalt a facut la fel sau el a considerat ca se joaca si a considerat ca nu are de ce sa isi ceara scuze. Piciorul cred ca un romantism exagerat, ca ma doare de nu pot sa dorm sau sa merg[alcool]. Ce putin mai are Iulia! Fetita parca ai zis? Cum o va cheema? Sa dea DD ca totul sa fie bine. Curajoasa madama voastra de la It. Eu folosesc apireven si diclofenac, da degeaba. Ralu voi cum mai sunteti? Ma copchila mea s-a pricopsit cu niste muci galbeni verzui si urati. I-am pus dimineata niste Pivalone in nas. Ar trebui sa-i mai dau si altceva? [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetele si poftiti la o cafea fierbinte ca tare urat e afara. Ce faceti? Eu tot cu controlul si cu piciorul, copchila azi acasa cu tati tot pe motiv de muci, maine probabil iar la gradi, in rest nimic nou. [pup] Hai ca mai e putin si vine week-endul[pk] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]ralu mersi [pup]anca sa treaca pitiorul cat mai repede! si [pup]erica sa treaca mucisorii aia urati. si eu sufar de romatism in oase peste tot: picioare, spondiloza, mijloc/coloana si tocmai de asta mi-am luat asta vara libet de 12 zile la felix, chiar daca toti prietenii mei au ras de mine ca ma duc cu pensionarii la bai, in loc sa fiu in trend cu tineretul la discoteci pe litoral. insa eu recunosc ca sunt [:D]baba si ma tratez de bolile aferente :))))))))))))))) eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va zic ca am fost ieri dupa-masa cu sotul si piticii prin centru la zilele toamne/recoltei si am plecat dezolata! in zona libraria eminescu-magazinul trivale nu vedeai decat tiganime cat cuprinde cu tarabe cu tot felul de porcarii si "bijuterii de argint " ziceau ei, dar aratau oribil de tot, ziceai ca e otel/fier in toata regula. nu mi-au placut absolut deloc!!!! iar in zona casa sindicatelor cateva mese de mere, pere, struguri, dovleci pt placinta, must, branza, pastrama de oaie insa preturi piperate, nu te incumetai sa cumperi ceva. deci am plecat in 30min asa cum am ajuns. nu v-am zis ultima gaselnita a copiilor mei: se dezbraca de pantaloni si isi pun funduletele pe calorifer sa si le incalzeasca, dupa care danseaza fund in fund ca niste maimute!!! asa zici ca sunt... eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Superi tari picii tai! Sa-ti traiasac ca idei au! Hai ca rad copios. Eu nici nu am incercat sa merg in centru ca mereu au fost preturi tare piperate si pe frigul asata si cu mucoasa... [pup] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela..stiu perfect ce spui de...expozitia de pe centru..chiloti, colanti...[bang] Toata lumea ne acuza pe noi..dar ei nu au acord sa comercializeze asa ceva.Au voi marochinarie, gablonturi.[bang]nici nu mai stiu de cate ori am iesit la ei..ma doare capul.Au luat si amenzi..degeaba. Nu mai pupa alta data loc in Pitesti. Iar ma apuca nervii si ma duc peste ei![bang] [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele. Sorana nu te mai enerva, ca e degeaba. Asa se intampla la noi... Codrin cum e? [pup] pe toata lumea. A...ma voi ce dati copiilor in caz de raceala. Erica: ceva muci, parca un pic gatul rosu si acum si un pic de tuse seaca (asta nu ne lipseste niciodata, deci a inceput[bang]) Nu as vrea sa-i dau nimic, dar mi-e frica sa nu faca ceva complicatii. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza anca eu cum ii simt ca incep cu raceala, adica primele stranuturi, tras de nas..ii trec pe aerosoli pe amandoi, cam 3 zile, seara, doar cu ser fiziologic. In 90% din cazuri nu am mai ajuns la alte minuni de siropuri. Aaa si aerosolul de obicei il combin cu o lingurita de ketof seara. Cand apuca sa raceasca tot la aerosoli apelam, dar ser cu dexametazona.Si nurofen, vibrocil in nasuc.Pentru tuse le dau stodal granule. Eu sunt foarte multumita.Siropul Diana nu prea il ia, asa am ajuns la granule. Si oscilococcinum mereu de la primele semne de raceala, fiecare ia 2 tuburi pe zi, adica ambii copii, chiar daca doar unul e pe racite.[:D]. Stie cineva unde gasesc cauciucuri de iarna la un pret mai mic? [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorana multumesc. Aerosoli nu am cu ce ca nu am aparat si nici nu ma ajuta bugetul acum... Stodal granule de unde ai luat? Cat le dai? Eu am doar sirop, da face fitze. Ketof am in casa da nici nu m-am gadit la el. Bag si eu diseara. Cat despre cauciucurile de iarna, habar nu am. Ai mei patroni au un magazin la parter in cladire, da baietii ziceau ca nu au de unde sa ia si de obicei preturile sunt mai mariu decat in alte parti. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...