Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si copii din Arges (3)


Recommended Posts

neatza anka imi pare rau..socrul meu ae gonartroza. A facut injectii in genunchi dar au fost degeaba la el. Cred ca e intr-un stadiu avansat la el. Am luat cauciucuri..9 mil si ceva cu tot cu montaj..[q] [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai eu am varsat socrului, ca asta e o afectiune care apare la persoanele in varsta[:D]. Eu iau o luna pastile+ de saptamana viitoare injectiile local. Socrul tau s-a operat? Sa-ti fie cu folos cauciucurile si sa fie bune mult timp. [pup] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ..nu s-a operat.zicea ca in toamna asta, da nu l-am mai auzit sa zica nimic. Ftelor cine sta pe langa scoala 11?Pe langa stadionul aripi, ca acolo am sector de recensamant. [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sotu' meu tre sa faca bl.1 din Craiovei. Daca tot e in somaj tehnic. Acolo am stat eu pana acum o luna[:D] Craiovei cred ca e ok ca zona, sunt multi pensionari si familii cu copii. Mie imi placea mai mult decat Dacia... [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca sper sa iti treaca piciorul cu injectiile. sunt doar impotriva durerii, ca niste calmante sau au si alt efect de recuperare? incepe deja recensamantul? si care este exact scopul acestui recensamant? doar ca sa vada cati mai suntem in viata, cati f cati b, cati copii, cati pensionari si cati activi in campul muncii? ca nu cumva sa [bang][alcool][bibe][:D]suprapopulam planeta?! am auzit ca cer si CNP-ul... pt ce anume? ca sa se poata guvernantii [bang][alcool][bibe][:D]vota dupa bunul lor plac pe baza CNP-ului care nu a ajuns la urna de vot pana la ora inchiderii?! eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off mai Anca, nu stiu ce e cu boala asta, dar suna grozav rau. Se vindeca, sau o tarai cu tine toata viata? Iti doresc sa aiba rezultate bune tratamentul si sa nu mai ai dureri. Sorana, sa va fie de bine cauciucurile..scumpicele, dar asa sunt astea noi. Sotul meu prefera sa ia sh, marci bune si ne duce mai ieftin. Eu stau pe langa scoala 11, dar numai dupa buletin, ca fizic sunt in alta parte. E zona foarte ok, oameni in varsta, familii tinere cu copii...Bafta. Mirela, suntem ok. La serviciu este tare bine, imi plac colegii, chiar daca am bazait eu nitel la inceput[:D]..problema e cu ce fac acolo, ca desi imi place, este tare greu si cu responsabilitate mare...daca fac prostii iau bataie de la toti. Copiii sunt bine, se cearta, se bat, se mai si inteleg. Erica este o figuranta mare, o alergam dimineata s-o imbracam, Riana e cu dansul, care-i place. Sper sa reusesc sa o dau si la pictura si la pian/vioara, inca nu stiu sigur care din astea doua, vedem si ce va dori ea. Eu as mai vrea si ceva sport, inot eventual, ca poate mai pune si ea ceva carne, ca e de speriat cat poate fi de slaba. Cu scoala ei nu am facut nimic, astept noiembrie, ca sa ma duc iar la scoala 4. Sunt singura care scrie pe la ora asta matinala[:D], dar recunosc ca nu mai pot sa tin pasul cu toate. Hai sa aveti un rest de saptamana reusit. Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Ralu ma bucur mult ca iti place la serviciu si ca totul este ok. Eu pe Erica nu am dat-o la nimic, da sa vad lunile urmatoare...Ma gandeam si eu la dansuri/inot. Pentru engleza parca e cam tarziu acum. Slaba e si a mea. Am trecut-o si eu pe lista la scoala 11. Cum afli ceva de 4 ma anunti.[pup] Sorana daca ai nevoie de ajutor in zona te poti baza pe al meu sot, ca pana la sfarsitul lunii in afara de recensamant nu face nimic ca e in somaj tehnic[alcool] A...bola mea e boala de babe e practic artrita cred. Trebuia sa incep pe la 20 de anui cu artrostop&co ca poate asa nu mai aveam nimic[q] Si ca sa fie treaba treaba al meu de vreo 2 zile face temperatura, a racit cred, aseara avea 39.2. Sper sa nu ia si fiesa de la el. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralu dar cine isi face timp sa o duca/aduca la/de la toate activitatile astea pe riana? nu este un pic prea mult 3 activitati extrascolare pe saptamana? si erica ce face in timpul asta cat riana este la actitivitati? pe ea unde o lasi? si eu vroiam sa o inscriu pe rebeca la dans in gavana unde ziceai tu ca este riana inainte, si pe rares la karate, insa de cand cu incidentul cu bataia la gradi nu stiu daca mai este indicat. mi-e sa nu devina mai violent si sa arate ce "noutati" stie el. ieri am intrebat-o pe cealalta d-na a rebecai daca rebeca participa la activitati, daca raspunde, daca zice poezii si cantece si a zis ca zice, dar ca nu ridica mana pe sus sa raspunda din proprie initiativa, dar daca este intrebata raspunde. cred ca trebuie sa le mai "atentionez" cu cate ceva[bang]. eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ankule sotul tau e recenzor in zona?daca da..da-mi un mesaj privat cine ii e recenzor sef..ce tare ar fi sa fie la mine![:D]Eu am recenzorii pe str.Tineretului. Mirela..da trebuie date multe...CNP, loc de munca, daca ai termopan, soba, cine e capul familiei, daca stai permanent in locuinta, temporar, sunt recenzati si cei care sunt in spital, studentii, elevii...toate locuintele. Si da..e obligatoriu sa dai datele, altfel e amenda.Sunt doar 3 intrebari la care nu esti obligat sa raspunzi> cu etnia, religia si nu mai stiu a 3-a.Restul sunt obligatorii dar sunt pe propria raspundere. Sper sa nu ma tineti la usa ca va impusc. Anca, in legatura cu racelile, Diana mea ia mai greu racelile, dar al meu sot ia de la ea toate bolicicile. [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sorana eu declar din start ca nu voi deschide recenzorului asa ca puteti sa scrieti deja amenda pe numele meu[:D][alcool][:-@] inca de zilele trecute ma declaram impotriva, astazi cu atat mai mult cu cat am primit un mail destul de complex printre care continea aceste informatii. puteti sa intrati pe adresa sa cititi mai multe daca vreti http://antirecensamant2011.wordpress.com/2011/10/14/demontarea-minciunilor-care-sunt-in-favoarea-recensamantului-2011/ Minciuna 1: Recens#259;mântul e ceva normal #351;i nu trebuie s#259; ne sperie. Tocmai c#259; acest recens#259;mânt nu este unul normal prin natura întreb#259;rilor prea intime. Recens#259;mântul are scopul de a afla dinamica popula#355;iei #351;i nu aspecte legate de via#355;a privat#259; a individului. Trebuie spus c#259; acum, fa#355;#259; de trecut, statul de#355;ine forme informatice (hardware #351;i software) superioare de gestionare a informa#355;iei. Pe scurt, statul vrea s#259; î#351;i creeze propriul Facebook cu toat#259; popula#355;ia României. Cel pu#355;in pe Facebook spui ce vrei tu despre tine, la recens#259;mânt spui ce vrea s#259; afle statul. Informa#355;ii smulse sub amenin#355;area amenzii. Minciuna 2: Confiden#355;ialitatea este calitatea de baz#259; a Recens#259;mântului 2011. NU EXIST#258; CONFIDEN#354;IALITATE! Dac#259; ar exista, atunci de ce statul nu ofer#259; un contract de confiden#355;ialitate? Pentru c#259; nu poate. Statul va trimite datele ob#355;inute la Eurostat iar acolo, la datele dvs., vor avea acces puteri straine #351;i companii straine. Englezii au f#259;cut mare scandal pe tema asta. Nem#355;ii au dat statul în judecat#259;. Minciuna 3: Statul va vrea binele si pentru asta are nevoie de datele dvs. Statul nu se prea omoar#259; cu datele ob#355;inute din recens#259;mânt ca s#259; aplice politici sociale. Exist#259; declara#355;iile unor oficiali ai statului român c#259; politicile sociale nu sunt aplicate dup#259; datele din recens#259;mânt, ci dup#259; alte criterii politice. În urma ob#355;inerii unor date, de obicei statul vine cu noi taxe #351;i impozite. Când au v#259;zut c#259; românii î#351;i aduceau ma#351;ini de afar#259;, au pus taxa de prim#259; înmatriculare, de#351;i nu le pas#259; de mediu (Ro#351;ia Montana #351;i jaful din p#259;durile României). Aceast#259; tax#259; este ilegal#259;. Dar pentru binele dvs. ce nu face statul. Minciuna 4: Statul cheltuie bani #351;i e p#259;cat de ei s#259; nu particip#259;m la recens#259;mânt. La recomandarea puterilor str#259;ine statul a cheltuit bani #351;i pentru vaccinuri. Vaccinurile nocive care au l#259;sat copii paraliza#355;i. De#351;i sunt foarte multe cazuri la noi în #355;ar#259;, nu apare nimic la #351;tiri. Copii paraliza#355;i, manipularea Tecuceanu #351;i nu în ultimul rând, cazul Finlanda. Un caz de r#259;sunet mondial în care finlandezii au spus c#259; vaccinul pentru gripa porcin#259; este nociv. La noi nicio vorb#259;. Presa este interesat#259; de vulgar #351;i din când în când prezint#259; c#259; statul ne vrea binele #351;i s#259; r#259;spundem la toate întreb#259;rile recens#259;mântului lor. Altfel amend#259;! Minciuna 5: Nu trebuie s#259; r#259;spunde#355;i la toate întreb#259;rile din chestionar. S#259; fie clar, dac#259; la unele întreb#259;ri r#259;spunde#355;i #351;i la altele nu r#259;spunde#355;i, atunci risca#355;i amenda, c#259;ci e refuz de cooperare cu recenzorul. Decât s#259; nu r#259;spunde#355;i la unele întreb#259;ri pe un chestionar semnat de dvs., mai bine îi lua#355;i recenzorului chestionarul din mân#259; #351;i îl rupe#355;i, apoi îl da#355;i afar#259; pe u#351;#259;. Minciuna 6: Dac#259; nu deschide#355;i u#351;a primi#355;i amend#259;. FALS! Proprietatea este inviolabil#259; #351;i este dreptul dvs. dac#259; deschide#355;i sau nu, u#351;a. Minciuna 7: Dac#259; nu sunte#355;i în localitate trebuie s#259; v#259; prezenta#355;i la Comisia de recenzori altfel primi#355;i amenda. Rezultatele recens#259;mântului vor fi complete în 2014. Abia atunci se poate discuta acest lucru. #350;i ca s#259; poate fi pus în discu#355;ie, trebuie s#259; v#259; aduc#259; în fa#355;#259; o persoan#259; care a declarat c#259; nu sunte#355;i în localitate. Pân#259; în 2014 se vor schimba foarte multe, inclusiv pre#351;edintele. Dar cei cu apuc#259;turi de informatori s#259; aib#259; grij#259;, c#259; tot ce e semnat se afl#259;. Ca #351;i acum de altfel. Cine ar fi #351;tiut ca Voiculescu e fost informator, dac#259; nu era o semnatur#259;? eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...