Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si copii din Arges (3)


Recommended Posts

La munci se intoarce fata, dar de data asta e job nou, alte responsabilitati, noi-noute, deci cam incepator, d-aia e cu emotii...pana sa-i dau gata, mai am[:D] Eu stiu de o invatatoare buna la 11, dar termina in 2012 clasa a 4a, deci nu o prindem. Ma interesez si eu la directoarea de la gradi si va spun ce aflu. Mirela, pai copilul abia astepta sa mearga la gradi, nu acolo imi face figuri, ci acasa inainte de plecare, cand se grabeste omul. E asa de cand o stiu si daca o mai tine mult, o las acasa asa cum i-am spus. Asa, tot avem copii de varste apropiate, am si eu niste bube cu Riana. Nu vrea sa salute dle, v-am mai spus? Are impresia ca e urat sa salute, m-a innebunit. Voi cum stati la capitolul acesta? Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Remediat greseala. Nu dati cu rosii in mine decat daca sunt bulion , ca eu n-am facut[:D] Dacia e cartier in zona Spitalului de Pediatrie. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa sti Ralu ca as vrea[:D] Sa ai toata bafta din lume maine si sa-ti placa ceea ce faci foarte mult. daca faci rost de ceva pile pe la nr.11 sau aflii cate ceva despre invatatoare anunti, ca altfel dau bataie. Erica anul trecut mereu facea fite dimineata la imbracat si mereu trebuia sa car catre o jucarie dupa mine. Sa vad anu' asta. Cat despre salutat daca salut eu saluta si ea dupa mine, da sa fie ea prima nu-i chip. Mirela da si mie din energie, ca eu am baut 2 cafele si degeaba. Bilutza si eu sper la a doua varianta. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, si la noi cu salutatul e mai greu. tot asa, saluta dupa mine. Si tot de rusine. [:-/] Asa ca eu salut tare pe toata lumea. Cateodata saluta si ea, cateodata nu. Acum mi-a venit o idee: cred ca am sa-i spun o poveste, ceva de genul cu o fetitza care nu obisnuia sa salute, si ce gandeau oamenii despre ea, si cum in timp nu o mai saluta nimeni...si cu un final fericit in care fetita isi da seama ca ea trebuie sa salute si ce fericiti devin oamenii din jurul ei cand face treaba asta. [flo] Dati si la mine cu niste bulion, va roooog! [:D] Mami de Daria (18.04.2006) si de Diana (16.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca nu dau cu rosii ca doar ne cunoastem. dar m-am amuzat teribil de ideea unui copil de 3 ani care este inca alaptat. nu stiu cat de bine o fi pt fizicul si psihicul copilului treaba asta (3 ani este totusi o varsta, copilul are anumite perceptii despre parinti si despre lume in general)... mai stiu eu pe cineva care si-a alaptat pana la 5 ani copilul! nu stiu ce "bun" putea sa mai curga de acolo, dar in fine... fiecare cu ale lui! bilutza sa stii ca si eu m-am uitat pe blogul tau si mi-a placut f mult calendarul si cartoful-arici. am vrut sa las un comentariu la ele, dar cred ca nu m-am descurcat f bine si nu s-a postat din pacate. ai mei saluta doar daca le atrag eu atentia cu replici de genul: "cum zici?" sau "nu saluti si tu?" sau mai direct "zii si tu: buna ziua!" ori "raspunde si tu la salut" eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralu pai eu daca le-as zice alor mei ca nu ii mai duc la gradi daca fac figuri dimin s-ar bucura nespus de mult ca scapa de gradi!!!! cred ca numai in figuri m-ar tine ca sa ramana mereu acasa si sa nu ii mai duc niciodata[bang][bang][bang]la gradi! never ever... mai nou, noi le zice ca daca nu merg la gradi si apoi la scoala, liceu, facult etc ca nu vor avea bani sa isi cumpere ei ce vor: jucarii, dulciuri, hainute noi, masini sau case cand vor fi mari... ca uite, mami si tati au mers la gradi si apoi la scoala, si la alta scoala, si acum avem tot ce ne dorim! eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de rusine si certat copii va dau si eu o "tema"... eu mereu ii cert pe pitici cand gresesc (diferse prostii, stricaciuni prin casa etc) sau daca ma supara pe mine cu ceva anume, sau daca se supara ei intre ei. si mie mi se pare normal sa isi ceara scuze pt ca au gresit. ca atare insist sa isi ceara scuze. si eu daca gresesc cu ceva fata de ei imi cer scuze si insist ca si sotul sa isi ceara scuze fata de ei cand se intampla sa fie el vinovat. asa mi se pare mie normal. eh, am tot felul de discutii pe tema asta cu soacra mea: "ce domne' atatea scuze! sa las copii in pace sa nu ii mai invat asa SUPUSI SI RUSINOSI" ca le stric personalitatea!!!! auzi-ti si voi... ati mai pomenit asa ceva?! eu numesc asta educatie, sa fie civilizati si bine crescuti, sa nu fie padureti si scapati din jungla, incerc sa stabilesc niste reguli si sa le respectam, iar ea le intelege cum nu se poate de... oare gresesc eu?! voi va certati copii cand fac prostii? le spuneti sa isi ceara scuze daca va supara sau fac diverse greseli? eu + 1 pereche de pitici zgubilitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...