Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 81


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mari_dom eu de obicei merg la cabinet ,dar urmeaza sa fac FIV la Giulesti cu ea. La tine a observat polipul la ecograf ? Din cate am inteles eu polipii pot sa fie o cauza a infertilitatii pt ca nu dau voie embrionului sa se fixeze de peretele uterului. Pai pana la urma faci histeroscopie sau endoscopie? Care este diferenta intre ele? Cred ca suntem [offt] scuze daca vrei putem vb pe PM PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi in 2011 o sa fiu [gravi] Doamne ajuta [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari_dom, de ce nu ai vrut sa faci histero cu dr. Vultur? Claris, in general se face pregnyl, ovitrelle atunci cand foliculii au cel putin 18 mm. Eu am facut la diferite dimensiuni ale foliculuilor, în ultimul timp fac cam pe la 22 mm, pt ca foliculii mei in lunile cu stimulare se sparg pe la 25 mm. Depinde de fiecare persoana in parte si de fiecare medic, dar ar trebui sa aibe min 17-18 mm. Anioana, f. bine ai facut ca ai renuntat la un medic care iti da tratament de stimulare fara monitorizare eco. Dar tu ce faci, doar stimulare sau inseminare? MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa eu as fi vrut sa fac inseminare pe natural dar doctorul mi-a propus sa incercam cu stimulare o luna si pe urma sa fac inseminare dar tot cu stimulare... din punctul meu de vedere inseminarea pe natural e mult mai ok decat stimularea mai ales ca eu nu am probleme cu ovulatia...sper ca cezara sa fie de acord cu inseminarea pe natural... vroiam sa intreb fetele care merg la ea daca face inseminari pe natural si daca am toate analizele de anul trecut ma pune sa le repet? ca nu as fi vrut sa pierd si luna octombrie...[bang] MTHFR C677T homozigot PAI -675 4G homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa multumesc pt raspuns,dr a vrut sa imi faca injectia de declansare cand aveau 17.2 mm si nu am acceptat,am zis ca pt linistea mea doresc sa ajunga la 18 mm si apoi sa fac declansarea. Banuiesc ca in in 16 ore au ajuns la 18 mm ca nu am mai mers din nou la eco.Am facut declansarea cu Brevactid 5000 ui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ARUAM-imi cer suze, in loc de hisrero am scris endo, histroscopie fac ,m-a programat pt. marti 20.Polipul l-a vazut si la eco si la histerosalpingografie pe care am facut-o mai demult. ALEXA-initial la d-na dr.Vultur am avut recomandarea dar dinsa era ocupata si nu putea luna asta trebuia sa mai astept o luna iar eu nu am vrut sa pierd timpul de aceea fac cu dr.Enache
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mari_dom - eu am facut histero la Giulesti si mi-a facut chiar Dr Moisa ca a zis c avrea ea sa stie cum o face A fost foarte ok S-a purtat exemplar Recomand cu caldura sa iei ceva nospa inainte sa mergi Mie mi s-a facut rau, da rau Si nu sunt genul care se plange, doar am condus masina in timp ce se declansase avortul spontan si aia insemna rau mare. [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161270"] Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase [/url] [url="http://lb2f.lilypie.com/yY0ep2.png"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are. Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anioana2002 vroiam sa intreb fetele care merg la ea daca face inseminari pe natural si daca am toate analizele de anul trecut ma pune sa le repet? ca nu as fi vrut sa pierd si luna octombrie...[bang]
Mai mult ca sigur ca nu te va mai pune s afaci inca o data analizele. Nu stiu daca face pe natural ca eu nu am fost caz de asa ceva. Mi-a trebuit stimulare la greu de fiecare data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui anioana2002 vroiam sa intreb fetele care merg la ea daca face inseminari pe natural si daca am toate analizele de anul trecut ma pune sa le repet? ca nu as fi vrut sa pierd si luna octombrie...[bang]
Mai mult ca sigur ca nu te va mai pune s afaci inca o data analizele. Nu stiu daca face pe natural ca eu nu am fost caz de asa ceva. Mi-a trebuit stimulare la greu de fiecare data.
multumesc mult pentru raspuns...[pup] MTHFR C677T homozigot PAI -675 4G homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...