Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 81


Recommended Posts

Acum sa va mai povestesc despre noi

 

Gia doarme singura in camera ei in celalalt capat al apartamentului

Am un videointerfon si este foarte bun si util. Nu numai ca se aprinde la cel mai mic zgomot dar cand vreau sa vad ce face, daca e invelita sau altele, nu trebuie sa ma duc pana acolo.

Doarme singura in pat mare de o persoana, deoarece acum vreo 3-4 luni deja incerca sa sara marginea patutului caci la noi nu se deschide.

Asa ca am mutat-o in pat normal de 1 persoana.

Daca se trezeste noaptea si nu ii place ceva acolo vine in patul mare.

Mereu ma mir de ea ca vine pe intuneric fara nici o problema.

 

Si ca sa o laud va spun ca imi scoate rufele din masina de spalat.

Adica intr-o seara s-a oprit masina, am scos de acolo un cearceaf si m-am dus sa il intind. Am pus ligheanul din balcon jos in sufragerie in ideea sa nu uit sa il duc in bucatarie sa iau si celelalte rufe.

Gia cand a vazut ligheanul l-a luat. Am crezut ca se baga in el ca deobicei.

Cand colo s-a dus direct in bucatarie l-a pus langa masina si a inceput sa coata rufele. Am ramas masca. A scos tot, inclusiv o pereche de blugi de ai mei care sunt fff mari si fff grei mai ales uzi fiind.

Am ramas tablou, iar ea era f fericita.

Apoi vroia sa ma ajute sa le si intind dar nu aveam cum sa le intind si sa o tin si pe ea in brate

 

In rest vorbeste o gramada si pe limba noastra si pe a ei. Asocieaza f bine cuvintele cu lucrurile pe care le numeste.

Este innebunita dupa Pooh si Tweety pe care ii si numeste

Invata cuvinte noi in fiecare zi, ultimele fiind: ceasu, tataie

Arata clar unde este ochiu, nasul, urechea, piciorul, mana, burta si le si pronunta pe majoritatea dintre ele.

Numara pana la 3-4

Asta bineinteles ca toate le face cand vrea, nu mereu

 

Aseara am fost la ai mei si nu a vrut sa zica mai nimic

A inceput sa vb si la tel de mama focului, dar singurele cuvinte inteligibile la viteza cu care vb sunt: ce faci si pa pa

 

Cam atatid="blue">id="Georgia">

 

 

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)id="purple">id="size1"> id="Georgia">

Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase id="red">id="size2">id="Book Antiqua">

Atat sunt de mare !id="blue">

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! id="purple">id="Comic Sans MS">

Carucioare pentru animaluteid="navy"> id="size4">id="Script MT Bold">id="red">

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.id="red">

Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.

Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpuluiid="blue">.id="size3">id="Book Antiqua"> id="Century Gothic">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sensibila, cred ca esti foarte fericita cu Gia...imi si inchipui, ea micuta cu blugii tai mari in manute, cred ca era hazlie rau...

Alexa, stiu ca ai intrebat de mine mai demult, nu am mai scris, eram intr-un moment de depresie.

Am fost la Albu la sf. lui aug, ne-a mai dat niste analize:mie mi-au iesit ok, spermocultura ok, in schimb spermograma era varza...nu s-au putut detecta spermatozoizi pt. testul MAR, in plus erau multi cu defecte de cap, gat si coada-la dr. Moisa nu ne-a facut niciodata asa amanuntit

Dr. Albu ne-a zis ca singura sansa(mica, de altfel, ca si eu am AMH mic)e sa facem FIV cu sperma de la donator, de la o banca din Danemarca...Urma ca sotul meu sa intre si la andrologul de la Medlife, dar eu m-am razgandit, mai aveam 3 ore de asteptat si apoi drumul inapoi, si nu am mai avut chef.

 

 

Ne-am hotarat sa depunem dosar de adoptie, am fost marti la consiliere, ne-a dat lista de acte care trebuie depuse la dosar(multe analize, ca la sc. de soferi)si daca ne ajuta Dumnezeu, maine depunem dosarul si luni incepem cursurile...

 

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, 3 IA nereusite, sotul- OATS

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="red"> in paralel cu depunerea actelor, nu vrei sa=i dai sotului niste pastile de branca+napraznic? Se zice ca fac minuni la barbati. [:-@] Noi asta incercam acum. LA ultima spermograma, a avut 2,2mil/ml, si dupa preparare 1,5mil/ml. Ne-am pus sperantele in homeopatele astea. Facem tratamentul asta timp de minim 3luni si incercam sa vedem daca se imbunatateste ceva. Noi speram... ca fiv nu facem.

 

Stie cineva de ce analize e nevoie inainte de HSG? id="red">

Acum 7 ani, nu mi-au cerut nimic, nu m-au intrebat nimic. [:-@]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dancutzaid="red"> , analizele obligatorii, la Regina Maria, pentru HSG, au fost Culturile de Col si Pap,s , trimitere de la medicul ginecolog si vei fi intrebata daca te stii alergica la ceva !( Eu sunt alergica la polen si par de pisica, asa ca am avut de dus o munca destul de grea de lamurire pentru ca ei ma trimiteau sa fac test la subtanta IOTAMIRO sau IOD dar de fapt nici in laboratoarele lor nu se efectua asemenea test) Oricum, medicul alergolog va fi linga tine in permanenta si iti va fi pusa branula!

Din pacate am fost incredibil de ocupata in ultimele zile si nu am am putut raspunde intrebarii tale in timp.. sper ca nu ti-am raspuns prea tarziu ![pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubita mea,Andra_Cid="red"> , iti doresc din toata inima sa ai o sarcina usoara si la termen, sa ai cel mai frumos, cuminte si sanatos bebel din lume (deja este evident acest lucru.. vezi cat este de luptator [:D][colegi] ) si sa nu cumva sa mai aud ca esti trista sau pesimista ca pun bataitza pe tine! [:D]

Pentru tine sunt [9cer][9cer][colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mari_dom
Buna fetelor! Andra- te rog sa fii optimista, sa ai incredere si sa nu mai fii trista altfel ii transmiti starea asta si bebeului. Asa ca fii vesela draga mea.Rizi cit poti de mult. Pink-ma bucur ca totul a fost o.k. si iti doresc multa bafta la inseminare.Astept vesti bune. Aruam-ce mai faci? ai mai facut inseminare? Alexa- la tine ce urmeaza? iti trimit M.P.
align="right" id="quote2">Mari eu nu mai IA pt ca eu am inceput cursa pt FIV. Mai am de facut histeroscopia si in functie de asta o sa incepem tratamentul .Probabil in noiembrie sau cel tarziu decembrie o sa facem FIV-ul.Tu mai faci IA?PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /ziin 2011 o sa fiu [gravi]Doamne ajuta [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, am vazut ce ai scris la adoptii. Citesc ac. subiect de ceva vreme, am citit f multe din capitolele vechi. Ma gandesc si eu la ac. varianta. Deocamdata mai incercam prin IA pana la sf anului.

M-a impresionat enorm modul in care vb fetele de la adoptii despre copii lor si mai ales era o fata care a reusit natural dupa ce avea 2 copii adoptati. Am vazut ca nu facea nici o diferenta intre copii.

Sper sa reusiti cat mai repede sa aveti un [bibe] acasa.

Te citesc din umbra[pup]

 

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot id="teal"> id="size1">

2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt id="teal"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen_ch_12id="red"> - da,m-am topit cand am vazut-o

Dar de ce incercati IAD ? Adica inseminare cu sperma de la donator anonim ? La Giulesti se face si costa numai 450 de lei

De ce nu incercati si asa ?

Cu donatori romani ?

Eu la Giulesti am facut IAD.

Si uite ca ma bucur de rezultat de 1 an si 6 luni

 

dankutza id="red"> - eu am facut in 2009 HSG la giulesti si nu mi-au cerut nimic. Aveam insa dosarul cu toate analizele de la Bucur pe care le ai si tu.id="blue">id="Georgia">

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)id="purple">id="size1"> id="Georgia">

Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase id="red">id="size2">id="Book Antiqua">

Atat sunt de mare !id="blue">

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! id="purple">id="Comic Sans MS">

Carucioare pentru animaluteid="navy"> id="size4">id="Script MT Bold">id="red">

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.id="red">

Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.

Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpuluiid="blue">.id="size3">id="Book Antiqua"> id="Century Gothic">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu , sensibila,id="red"> ca ai facut IAD, din pacate dupa 3 IA dr. Moisa mi-a zis ca singura sansa e FIV...am scris mai sus ca am mai fost la Albu(dupa ce mi-a fost respins dosarul de FIV gratuit, din cauza AMH mic).

Alexaid="red">, multumesc pt. sustinere, iti doresc si tie si celorlalte fete sa aiba puiutul mult iubit si sa nu se mai chinuie atat.[pup]

Dankutaid="red">, din pacate sotul meu nu a raspuns la tratamentul cu branca ursului si naprasnic, a fost mai rau, la el se imbunatatise ceva doar cu spermotrend, dupa vreo 2 luni, cand avea normospermie si apoi la a3a IA a fost tot rau...

 

 

 

 

 

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, 3 IA nereusite, sotul- OATS

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...