Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 81


Recommended Posts

Claris multumesc de intrebare!Acum dupa un an de la calvarul din viata noastra,sunt bine multumesc lui Dumnezeu,ca numai cu ajutorul lui m-am vindecat,si ma rog sa ma tina sanatoasa,caci stii cum e boala asta,in cinci ani tb sa te asteptila orice.Ne gandim sa adoptam un bebe,dar asta mai peste catva timp.

Cat despre Onofriescu ce sa-i fac ,are bani,are putere,are influienta,si apoi eu am fost si sunt prea ocupata de sanatate si viata ,cu chimioterapia,acum cu regimul alimentar si sper cu ajutorul lui Dumnezeu sa scap si din asta.O sa-l bata Doamne Doamne ,caci nu doarme niciodata,oricum Dr Onofri nu se gandeste ca a nenorocit o tanara care era la inceput de drum,nu-i pasa,a zis ca asa ceva patesc doar "babele" si nu se astepta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ioanaid="red">, e ingrozitor ce ti s-a intamplat, sa te ajute Dumnezeu in continuare, sa-ti dea putere si sa deveniti si voi parinti!

 

Stii, un ateu zicea ca nu crede in Dumnezeu, dar crede ca exista o lege a compensatiei... asa incat toate se platesc: ori aici, ori dincolo...

 

Claris,id="red"> Dumnezeu sa-ti calauzeasca pasii sa alegi medicul potrivit si urmatoarea incercare sa fie reusita!

 

Fetelorid="red">, va ureez succes tuturor!( va urmaresc din umbra).

Off, prin multe mai trebuie sa trecem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Ioana_84, am ramas socata de povestea ta, nu credeam ca se poate ajunge atat de departe cu neglijenta unor medici...am ramas fara cuvinte. Sunt convinsa insa ca vei trece cu bine si peste urmatorii 4 ani, suferinta si pierderea de pana acum sigur vor fi recompensate! Multa sanatate, sa treci cu optimism peste toata aceasta perioada si toate aceste tratamente; nu uita ca optimismul este cu adevarat un leac in orice boala!

 

Eu am facut histeroscopia, nu a fost nevoie sa se intervina operator; am facut-o cu anestezie generala pt ca asa se procedeaza la Polizu si a fost in mare OK. Inseminarea o voi amana pe noiembrie, deoarece trebuie sa mai repet niste analize inainte.

 

Imi pare rau pt cele carora le-a venit menstra, trebuie odata si odata sa vina randul tuturor! Numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,id="red"> m-am ingrozit citind randurile tale. Sa se dezumanizeze intr-atat pentru bani, mai ales ca meseria pe care si-au ales-o e printre cele mai frumoase? Mi se pare inaltator sa ajuti la aducerea pe lume a unui copil.

Trebuie sa fim extrem de atente fetelor, pe mana carui medic ne dam. E drept ca in deznadejdea noastra, si din dorinta fierbinte de a fi mamici, trecem peste "scaparile" lor.

 

Eva,id="red"> astept vesti si de la prima ta ecografie.

 

Eu mi-am luat pentru azi portia de [q][q][q][q][q][q]. A 4-a IA cu test negativ.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fi'ar al naibii sa fie, mai Lauri! [bang]

Cezara i-a zis lui nasa lui Pinky ca a avut un cuplu cu sterilitate inexplicabila, adica amandoi erau ok si le-a iesit abia a 10-a IA. [alcool] Poate Moisa o sa decodeze rezultatele tale la analize. Poate acolo o fi "buba" [:-@] Zic si eu!

Ideea e ca nu trebuie sa te lasi! Stiu ce insemana un esec! O noua luna, o noua incercare pana la victoria finala! Nu te lasa! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor [flo]

 

am mai scris si la topicul de inseminare intrauterina.. intrebam acolo daca este cineva care a facut/face IA/IUI cu medicul Albu Dragos? [pup]pe toate si va doresc IA reusite si bebei la purtator[bibe]

 

MTHFR 677 C>T heterozigot

MTHFR 1298 A>C heterozigot

PAI-1 675 4G homozigot

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut !

trebuie sa ma alatur si eu voua ca .... nu stiu ce sa mai fac. Am 32 de ani de 2 ani incercam sa avem un bebe. suntem sanatosi TUN,dar smecherul ala mic nu vrea sa vina. am inceput de luna asta sa luam BRANCA URSULUI , sa imi iau temperatura in fiecare zi , sa imi urmaresc secretiile. Am de gand sa fac asta timp de 3 luni. dupa care cred ca o sa merg ptr vitro . Sau ............nu stiu ce sa mai fac.... :(

Intrebarea mea este : trebuie luat numai pana la ovulatie??? eu am citit ca trebuie luat pana nu iti mai vine ciclu,sau 3 luni . Daca nu e prinsa sarcina , cum poate sa afecteze ???

ne mai auzim

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!Nu am mai scris de mult timp dar v-am urmarit din umbra.De vreo 2 zile nu am intrat pe forum iar ce am citit pe forum dimineata m-a dezarmat cu totul in aceasta lupta apriga cu sterilitatea, cu tratamentele,cu doctorii cu destinul poate pina la urma. Draga IOANA-sunt foarte impresionata de patania ta, iti multumim foarte mult ca ne-ai impartasit acest lucru si ne-ai deschis putin ochii.Vedeti voi fetelor noi luate de valul marii dorinte de a tine in brate un copil suportam orice ,inghitim orice fara sa vedem si reversul medaliei,fara sa intrebam de multe ori si riscul pe care ni-l asumam, si vorba Ioanei nu am intilnit prea multi dr. care in afara de pretul tratamentului sa-ti mai spuna si riscurile lui.DRAGA MEA IOANA-iti doresc multa sanatate,sa-TI dea D-ZEU putere multa sa treci peste orice si iti multumesc inca odata ca ai impartasit cu noi povestea vietii tale.Cred ca la multe dintre noi ne-ai deschis bine ochii.Fetelor sotul meu are o vorba care cred ca se potriveste perfect cu povestea IOANEI-MAI BINE O MAMA FARA COPIL DECIT UN COPIL FARA MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...