Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 81


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da aveti dreptate e devreme pentru orice fel de test. Oricum nu prea cred in reusita celei de a doua IA. La cat m-a chinuit poate nici nu i-a pus pe cei mici unde trebuie. Pana si atunci mi-a curs putin sange vreo 2 zile, f. f. putin. Mai visez si eu uneori...dar ma trezesc si-mi dau seama ca sunt numai iluzii. Nu am cum sa resuesc cu doar 11 mil obtinuti la 2 proceduri....plus ca si cand era peste 29 mil. spermograma peste 70 % erau defecti...deci ce sa poti alege din cele 11 mil. A reusit Dankutza cu 5 mil. dar poate erau de calitate si dadeau bine din codita. Oricum voi face test abia vineri si mai repet vreo 2. Ca mi-am cumparat 3!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina.ela, ce putin mai ai pana ne dai vestea buna. Bafta multa! kmy_black, asa cum a spus si sensibila, sansele de reusita sunt mici la o inseminare, dar cresc daca se fac mai multe. Referitor la faptul ca verisoara ta nu are probleme, vezi ca pe prima pagina sunt trecute mai multe analize, le-a facut pe acelea? Daca nu le-a facut pana acum, ar trebui sa verifice macar ovulatia (dozari hormonale, monitorizari ecografice)si permeabilitatea trompelor (HSG). MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O fata de pe un forum a intrebat doctorul ei si i-a spus ca din ziua 10 dupa IA se poate face beta, oricum mai ai foarte putin si afli oricum!!! Da Doamne sa spargi tu gheata si apoi sa curga cu II liniute, sa trecem cu toatele la gravidute [pk][pk][pk] --------------------------------------------------------------------------------- [fetita] Amana 1 an si 5 luni IA1 cu dr Bechir nereusita, urmeaza IA2 cu dr Bucur, Doamne ajuta sa fie cu ochisori!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, nu inteleg...cum au fecundat in gol???? Cum stii? Mi s-a spus ca nu mai fac morfologia cand se face inseminarea. I-a selectat intr-adevar pe cei mobili. Dar nu au de unde sa stie daca nu-s defectii, poate se agita aiurea ...par mobili dar sunt de tot rasul. Oricum nu pot visa ca am ramas doar de la 2 firicele de roz, f. putin, mai ales ca azi nu am observat nimic. Doar durerile de mijloc, burta, sani umflati si mameloane f. f. sensibile cum se intampla lunar. Mai lucram natural se vedem ce rezultate da tratamentul sotului. Pana la anul prin vara sa tot muncim, desi nu-mi arde de asa ceva stiind ca e fara rost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristina.ela
Dankutza, nu inteleg...cum au fecundat in gol???? Cum stii?
Cand m-am dus sa fac eco, eram in 8 saptamani si sracina arata de 5 saptamani si ceva. S-a chiorat Bechir o groaza sa vada ceva ceva in saculet. Nada! Cand am ramas gravi cu Pinky la 5 saptamani jumate mi-a aratat CEzara si embrion si sacul yolk-vezicula vitelina. Dupa ce am eliminat sarcina, in urma unui avort menstrual, m-am uitat si am studiat pe toate partile "bucata d ecarne" eliminata. Era un sac mic cu un diamteru de 1cm, gol golut. Am avut asa zisul ou clar. [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Of, Doamne, Dankutza! Bine ca o ai pe Pinky [olala][olala][olala]
Dap! Si eu ma gandesc ca suntem foarte norocosi ca deja avem un copilas. Acum ne chinuim de vreo cateva luni cu tratamente si uite, ca nu iese, fi-ar sa fie! Ba merge, din ce in ce mai rau! [bang] Sper, ca totusi, intr-un an de zile sa raman din nou si mai fac unul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari_dom, ce mai faci? Cum esti? Dankutza, daca a fost o data va fi si a doua oara. Eu asa incerc sa ma imbarbatez pe mine [asia] Cezara ce ti-a zis? Cand incepeti iar IA-urile?[flo] --------------------------------------------------------------------------------- [fetita] Amana 1 an si 5 luni IA1 cu dr Bechir nereusita, urmeaza IA2 cu dr Bucur, Doamne ajuta sa fie cu ochisori!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...