Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lavi, nu ma supar deloc dar aspenterul e apa de ploaie....el nu e anticoagulan ci anti agregat plachetar

 

heparina este anticoagulant

 

acum stii tu, cati medici atatea pareri

 

dar eu nu cred ca e ok doar acid folic si utrogestan care nu vad rostul, ea daca nu are deficit de progesteron dr asta crede ca nu mai inceteaza sarcina in evolutie

 

 

progele e bun in iminenta de avort, desprinderi placentare, carenta de progesteron....dar nu in probleme de coagulare

 

 

eu nu mai zic nimic.....bettercy tu faci cum vrei tu eu doar m-am dat cu parerea

 

tin pumnii

 

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, vroiam sa te intreb de niste analize dar am biletul de trimitere acasa [bang]. O sa incerc totusi, poate intelegi ce vreau sa te rog... Endocrinologul mi-a dat sa fac o gramada de analize, inclusiv progesteron in ziua 14 sau 17 (parca, nu sunt sigura) de CM sau la 2 saptamani de la consultatie. Tu cum le-ai face in locul meu? Mie mi-e si rusine sa mai sun vreun doctor ca nu cumva in curand sa schimbe nr din cauza mea [:D]. De 2 zile pe langa acid folic de 1 mg mai iau si Femibion 1 (1 pe zi) (si asta contine acid folic si vitamine). Mersi [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cate probleme fetelor!

Nici nu ne bucuram bine ca apare ceva..eu m-am inscris pe forum de curand,era chiar cand Mihaelafalt pierdea sarcina,apoi Deny,Betty tu sa o tii acolo...si de atunci numai asa....azi test pozitiv,maine probleme[q]

Mi-e si frica sa raman, cu polichisticele mele sunt sanse mari sa pierzi sarcina in primul trimestru (dupa cum am citit) si nu stiu cum mi-as reveni...am 27 ani si nu am ramas niciodata.

Hai Betty,poate poate...[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dreambaby, progesteronul se face la mijlocul fazei luteale

de regula in z 21 a CM

 

dar, daca ai fost consultata de medicul endocrinolog....el stie mai bine ce anume vrea sa vada

esti sigura ca a zis in z 14 sau 17?

 

 

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, eu sunt sigura ca nu a scris 21 acolo... Dar lasa ca ma uit acasa pe biletel si ori te intreb pe tine, ori sun direct endocrinologul. Si asa am intrerupt tratamentul 3 saptamani ca nu am citit eu "continuu" pe instructini [bang]. S-a si mirat cand a vazut cat "tupeu" am avut [:D]. Si stii ce am descoperit? Ca eu nu am facut analizele pt herpes, asa ca ma duc sa il fac si pe asta. M-au intepat anul asta cat nu m-au intepat in toata viata mea. Mersi mult [pup]

Dana000, si eu am tot 27 de ani si abia acum incerc sa fac un bebe. Dar eu sunt cat se poate de optimista, la un moment dat trebuie sa apara, nu? Macar unul adoptat si tot apare [:D] (eu am luat in calcul si varianta asta si nu m-ar deranja, atata timp cat am un [bibe] al meu)

Katy, felicitari pentru nota mare [asia]!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
si pe mine ma cam doare burta...asa prin invaluire...mda...sunt abia ziua 21 si deja se anuntaasta e...http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Eu nu mai pot sa spun asta e ,m-am saturat sa ma tot consolez,sa numar zile ,sa ma gandesc ca vine o luna noua si o noua sansa [bang]...astazi sunt intr-o pasa foarte proasta.Ma revolta la culme situatia...in decembrie cel tarziu ianuarie fac inseminare.Poate si mai repede...Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">da Luci, asa esi eu m-am saturatsi eu voi face prin noiembrie -decembriepana atunci mai incerc acupunctura si vitaminele de la Dr. Uscatescuhttp://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
lavi, nu ma supar deloc dar aspenterul e apa de ploaie....el nu e anticoagulan ci anti agregat plachetarheparina este anticoagulantacum stii tu, cati medici atatea pareridar eu nu cred ca e ok doar acid folic si utrogestan care nu vad rostul, ea daca nu are deficit de progesteron dr asta crede ca nu mai inceteaza sarcina in evolutieprogele e bun in iminenta de avort, desprinderi placentare, carenta de progesteron....dar nu in probleme de coagulareeu nu mai zic nimic.....bettercy tu faci cum vrei tu eu doar m-am dat cu parerea tin pumnii========================================================================Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">
align="right" id="quote2">pai si mie de ce mi-ar fi dat aspenter doar pentru coagularea sangelui????daca e vax trebuia sa iau altceva nu?http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor![flo]

Azi ziua 1, pt mine din pacate nu a fost sa fie nici luna asta.

Incepand de ieri de cand am vazut testul negativ am intrat la cura de slabire:fara zahar,grasimi,paine f.putina sau deloc daca se poate ,doar fructe,legume,iaurturi,carne fiarta iar mancare gatita doar ca pasaricile 2-3 linguri.Nus tiu ,dar simpt nevoia de o schimbare in organismul meu,iar primul lucru care vreau sa-l fac e sa slabesc poate asa apare si bebele meu ,cine stie.Anul trecut din cauza hormonilor bagati in mine mam ingrasat 10kg,anul asta dupa pierdere inca 7kg,am ajuns o mica balena,vreau neaparat sa slabesc.Am citit saptamana trecuta ca fetele au inceput o cura de slabire data de XDidi (daca gresesc fata in cer iertare[iartama])care la Mihaela a avut efect,a reusit sa slabeasca.Care dintre voi stie despre ce cura este vb va rog din suflet sa imi trimite prin pm si mie cura respectiva ,as dori sa o incerc si eu.

Betercy imi pare sincer rau de tot ce se intampla ,dar vad ca tu esti ok si asta este bine.Ne rugam sa nu fie vorba de extrauterina si totul sa decurga bn[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...