Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

moni, la tine nu s-a confirmat ca ai mutatii

 

iar sindromul antifosfolipidic e negativ....ti-a dat doar preventiv, atata timp cat se pare ca nu ai o problema mare...

 

eu am avut homocisteina imensa, iar proteinele la limita inferioara de se uita dr la mine cum de mai sunt pe picioare si tot mi-a dat doar aspenter si vitamine urmand sa fac clexane doar dupa ce am testul de sarcina pozitiv

 

aspenterul e bun dar cand am zis "apa de ploaie" m-am referit ca in caz de interventii nu provoaca hemoragii pt ca nu e anticoagulant

 

si oricum clexane (heparina, injectabil) se da doar in cazul in care femeia e insarcinata si are mutatii si mai ales daca nivelul proteinelor sunt la limita inferioara sau scazute rau

 

sau se mai da in cad de tromboze si alte complicatii

 

la ce ai tu e foarte ok sa iei preventiv

[pup]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
luci vb aia pana nu vezi rosu ....uite-te la tzuky[:D]apropo de proaspata noastra mamica , eu am ceva aciditate la stomac si nu stiu cat de ok ar fi aspenterul, insa cred ca-l voi lua dupa masa sau chiar in timpul mesei...si cum se ia continuu...pls help vreau sa incep cu aspenterul cred ca ar fi mult mai ok...ce eu am endometru mic de obicei 7mm.mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
align="right" id="quote2">Eu iau Aspenter 1 tb/zi, de 75mg, continuu. Intr-adevar, trebuie sa papacesti inainte, sa nu te doara stomacul. Si eu aveam endometrul de 7mm in ziua 10 a CM, dar la indicatia dr. Cezara Bucur mi-am dat cu cate 2 spatule Oestrogel/zi, acesta crescandu-mi pana la 11,4mm in numai trei zile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor care stiti de ce e interzisa brinza cu mucegai in sarcina? La naiba tocmai am mancat o bucatica mica, ooooofffff ca numai prostii fac dar nu mai puteam de pofta... Oricum am citit pe ea si e facuta din lapte pasteurizat... Bine, eu nici nu stiu inca daca sunt gravi sau nu, dar ce sa fac, imi fac de lucru :)))) ma fac si io ca sunt gravida...

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari, branza cu mucegai poate fi contaminata cu Listeria. Dar branzeturile produse din lapte pasteurizat sunt OK. Si eu ma fac ca-s gravida [:D], imi vine rau de la mirosul de omleta.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex merci, deci e branza cu mucegai din lapte pasteurizat, e ok? Oricum nu mai pun gura...

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, teoretic ar fi ok ca e lapte pasteurizat...nu cred ca mucegaiul dauneaza...si eu am mancat 2 bucatele acum vreo 2 saptamani...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, [flo] am povestit si eu ce am vazut in spital, ce-i drept femeile respective luau Aspenter a la long, de mult timp, doctorii le-au pus sa intrerupa Aspenterul si le-au rechemat dupa ceva timp la operatie. Vorba ta, cate capete (mai ales de doctori) atatea pareri.

 

Utrogestanul si eu cred ca e util doar daca ai deficienta de progesteron. Eu am sangerat putin (maroniu-bejuliu) la ambele sarcini in trimestrul I, n-am luat absolut nimic, n-am facut repaus la pat, mi-am vazut de activitati in mod normal si a fost totul bine, a fost doar un mic hematom.

 

Azi sunt z29 dar am ovulat in z19 (dupa teste) si am avut o super-mica pata bejulie. Poate fi vreun dezechilibru hormonal sau implantare [il] sper eu. Cancer sau alte probleme sigur nu am pt ca tocmai am fost la control + PAPs cu rezultat bun. E a 6-a luna de incercare deja.... pt bb3.

 

Bafta multa tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...