Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

lavi, ce frumos sa faci 3 bebelasi

si eu tot trei vreau

 

tin pumnii sa fie luna asta cu noroc

 

pata maronie e un semn bun, daca nu ai mai avut lunile trecute

 

cand faci un test?

de cate zile e cm tau?

la celalalte sarcini ai ramas repede?

 

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ylari, dar ce branza era aia cu lapte pasteurizat? Cele de aici cu mucegai nu sunt pasteurizate.[:D]

Deobicei cele cu mucegai sunt interzise din motive de liseria si taxo...dar stii tu cati dr ... atatea obiceiuri.

Eu nu rezist niciodata la astfel de branzeturi [pofta]

 

 

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetelor, am numai vesti proaste. Doctorul a vazut o "masa" pe trompa stanga, mi-au facut inca un ecograf ca sa mi-o arate. Nu avea fetal pole, dar arata ca un sac gestional(~1 cm). Beta HCG a crescut cu 100 de unitati de ieri pana astazi si doctorul nu a vrut sa ia nici un risc si mi-a dat o doza de metrotrexat. Mi-a zis ca face sens ce-i spun eu despre simptome dar faptul ca vede ceva pe trompa stanga nu-l linisteste. Nu stiu daca v-am spus, cand am fost la urgente au vazut ca un sac in uter care era "colapsat" deasupra cervixului(scuze, nu-mi vine cuvantul acum in romana). S-a uitat si doctorul pe ecograful ala si el zice ca ar fi putut sa fie un chist care se sparsese...sau posibil o alta sarcina.

 

Numai lucruri ciudate s-au intamplat. Cert e ca acum va trebui sa astept sa-mi scada HCG-ul la zero. Aici recomanda sa ramai insarcinata dupa cel putin trei luni de la metrotrexat sau doua cicluri normale. De la Mihaela am inteles ca in Ro se recomanda 6 luni. Mai vedem cum decurg lucrurile, iau o pauza in orice caz.

 

A aflat si toata lumea la lucru acum ca am pierdut sarcina. I-am spus doar sefei, ca astazi a trebuit sa merg de mai multe ori la doctor si cum ea e paranoica, se gandea sigur ca ma duc la interviuri pentru alt job. I-am zis sa nu zica la nimeni dar apoi m-a vazut o colega ca plec si ca sunt ingrijorata si cu lacrimi in ochi, asa ca a venit si m-a luat in brate insistand sa-i spun care e problema. A fost de ajuns ca sa jelesc in bratele ei in hohote si uite asa a aflat toata lumea. Maine mergem toti la nunta unui coleg si sa vezi ca o sa ma intrebe iar toti si asa o sa ma jelesc si la nunta omului. Poate ar trebui sa iau ceva ca sa-mi calmez nervii sau sa nu ma duc deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bettercy [pup]

Orice se intimpla,sper sa se rezolve cu urmari cit mai mici si asteptare scurta pt o noua incercare.Bafta la examen-nu stiu daca l-ai avut sau urmeaza.Numai ginduri bune si incurajari din partea mea.

Cit despre brinzeturi...cred ca io sunt mai americanizata ca numa ce se produce in Wiscansin si de la happy cow cumpar.Eu stiam ca feta cheese este de evitat in timpul sarcinii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, felicityhope.[pup] Am dat examenul miercuri, dupa ce am fost la emergency room. Cateodata am niste rezerve in mine de ma minunez si eu. Eu cat am fost insarcinata am mancat chedar cheese de irlandezii de la Kerrygold. Ti-o recomand, e excelenta cu rosii din alea mici.

http://www.samsclub.com/sams/shop/product.jsp?productId=prod3160415 sau

http://www.samsclub.com/sams/shop/product.jsp?productId=prod3160416&navAction=push

 

Sotul meu prefera branza mucegaita de la francezi sau blue cheese roquefort de la danezi care are enorm de mult mucegai...e aproape verde. Pe asta ti-o arat ca sa n-o cumperi:

 

http://www.samsclub.com/sams/shop/product.jsp?productId=prod3430192&navAction=push

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabyv am mancat danish blue cheese de la Castello scrie la ingrediente lapte de vaca pasteurizat, sare, culturi lactice, cheag, culturi de mucegai. In fine, acum am mancat, nu am mancat mult, dar na.. Acum am cuiul in cap, pot doar sa sper ca a fost ok... Oricum daca peste o saptamana voi fi norocoasa si testul va arata 2 liniute, atunci fac repede analizele. Pupici.

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele dragele

 

am dereticat prin praf si mizerie ca suntem in zugraveli

daca ati vedea ce-i aici v-ati lua cu mainile de cap [q]

 

TB azi e iar 36.8

dar asta nu ma incanta prea tare

mucusul nu mai e asa cremos si am firicele de endometru subtiri subtiri

ceea ce inseamna ca se dezintegreaza in curand si vine si CM

 

deci iar nu-mi mai fac sperante luna asta

sunt 'by the way' ziua 22 deci daca ma tine tot 25 zile.....ma apropii cu pasi repezi

 

Lore merci mult de info'

esti consilierul forumului de aspirante

esti pion de baza [pup]

 

http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Cu toata ca nu o sa pot sa raman insarcinata o perioada, o sa citesc cu drag topicul asta. Abia astept sa vedem ce se materializeaza din lista aia lunga de testari. Va tin pumnii la toata, in trei luni vreau sa fiu singura pe topicul asta.[:)]
align="right" id="quote2">Imi pare rau Bettercy......offfffffffff....te infiori ce citesti aici [pup]http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...