Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ba si io-s aici [:D]! Maine e 8 DPO si nu mai am rabdare pana la testare...Incep sa am simptome inchipuite...stiti voi...Lore, poate ajuta painea neagra, cine stie care alimente ne ajuta...si cate ne fac rau...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor

am trecut vsa va salut

 

ma duc la treaba

sa aveti o Duminica frumoasa

 

http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Felicitari noii gravidute, sa ai o sarcina usoara si la termen.

Betercy imi pare asa de rau sa citesc ca ai patit acelasi lucru ca si mine. Cum te simti? Ce doza de metotrexat ti-a facut? Nu te-a internat?

Daca ai facut ieri cred ca azi noapte te-ai simtit rau, incearca sa nu bei prea multe lichide ca sa isi faca treaba metotrexatul si cand iti scade beta la 0 atunci sa bei cat mai multa apa ca sa elimini meto din corp mai repede.

La noi doctorii au pareri diferite Unul dintre ei care a avut rabdare sa imi explice a zis asa ca e interzis sa ramai insarcinata 3 luni dupa meto, 3 luni este minimul si maximul este 6 luni acum depinde si ce doza ai facut. Eu am hotarat sa ma protejez 4 luni si jumatate cred ca astept pana in noiembrie dupa ciclu. Incearca sa fii foarte atenta sa nu ridici si sa nu te lovesti la abdomen, daca simti moleseala mare, stare de lesin si durere in umar dute repede la urgenta ca e semn ca s-a spart trompa si ai hemoragie in abdomen, nu vreau sa te sperii dar mie si dupa a 2 doza de meto tot insistau sa le zic daca imi e rau.Te pup si iti doresc multa putere sa treci peste.

Fetele eu ieri m-am distrat foarte frumos la paradisul acvatic din Brasov, dar acum dimineata ma simt rau, m-am stricat la burta, sotul a plecat la biserica si eu stau cuminte in camera si astept sa isi faca medicamentele efectul.

O sa va pun si voua poze cand ajung acasa.

Va pup pe toate si va doresc o duminica placuta.

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi si de la mine[pup][pup]

La mine azi e o zi ca toate zilele, nimic nou. Azi Tb a inceput sa-miscada, si cred ca intru in faza dinaintea ovulatiei. Iar intru in butoi ca vad ca se aproprie ovulatia si nu pot presta[q]

Nu cred ca voi mai reusi sa prestez luna asta pt bebe, pt ca e plecat tati.

Ma tem deja ca el nu mai vrea bebe [:(].

Sunt "obligata" din cauza lui sa renunt la proiectul bebe [q][q]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc sa aveti o zi opusa de cea care o am eu.

Sa aveti o zi cat mai frumoasa si plina de bucurii.

[flo][flo][flo]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Buna dimi si de la mine[pup][pup]La mine azi e o zi ca toate zilele, nimic nou. Azi Tb a inceput sa-miscada, si cred ca intru in faza dinaintea ovulatiei. Iar intru in butoi ca vad ca se aproprie ovulatia si nu pot presta[q]Nu cred ca voi mai reusi sa prestez luna asta pt bebe, pt ca e plecat tati.Ma tem deja ca el nu mai vrea bebe [:(].Sunt "obligata" din cauza lui sa renunt la proiectul bebe [q][q] Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen. Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )id="size1">
align="right" id="quote2">Deny dar ce s-a intamplat de ce nu mai vrea [bibe]?Si lasa ca o sa vezi ca o sa vina si zile mai bune.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui racheel
Buna dimineata fetelor [pup][pup][pup]Va doresc si eu un capitol cu multe ||id="red">[pk][pk][pk]Vreau sa va spun ca pe 25 august a venit pe lume micuta mea Anastasia-Maria, prin cezariana.A avut 2,860 Kg, 48 Cm, apgar 9.Puteti sa ma treceti pe prima pagina.[flo][flo][flo]Racheel [mamica] fericita de struguras [bebic] Anastasia-Maria (25.08.2011)id="purple">id="Script MT Bold">id="size3">
align="right" id="quote2">FELICITAAAAAAAAAAARI!!!id="red">[pup]sa-ti treaiasca puiuta sa fie papacioasa si necolicioasasi mami refacere rapidaTu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mineAjuta-ma sa sufar ajuta-ma sa luptSi sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajutiCu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">bebelinul meu scumpMa [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos Florin 18 ani [jamaica] si [gravired]+29[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lia, mai ai putin

 

multa sanatate tie si bebelusului

 

te pupic

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...