Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

Nustiu cum sa-ti zic Mihaelo [:(], ne-am cam certat nitel, si am hotarat sa luam o pauza. Mi-a dat de inteles ca nu vrea bebe pt ca ii este foarte greu. Am sufletul "zdrobit" de atitudinea lui, ca nu intelege cat de mult imi doresc un bebe acuma. Macar primul sa-l nasc pana la 30 de ani. Nu as vrea sa intru in detalii[:I]. Doar atat va pot spune ca sunt mai multe cauze, dar cel mai mult ne apasa starea financiara slaba[:(].

Eu tot sper la o minune, ca el sa-si revina si sa ma inteleaga. Si sa prestam chiar luna asta.

Dar daca nu isi revine, ma gandesc ca poate trec totusi la antibebe de data asta ca sa "economisesc" ovulele or fac mai rau asa?[alcool]

 

Ca dureri mari in menstra nu am avut luna asta si renuntasem la ideea antibebe, dar cand vad ca tati evita proiectul bebe[:(], de nevoie voi ajunge sa le iau[:(]

 

Nu m-am asteptat la asa ceva din partea lui pt ca cand am pierdut sarcina, ma incuraja zilnic ca o sa facem love pana vine bebe, dar acuma...[q][q][q][q][q]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dupa graficul meu se asteapta ovulatia in ziua 14 (adica trebuie sa prestez pana 12septembrie cel tarziu) si pana atunci poate isi revine.

Dar daca nu, bag antibebe si asta e. [:(]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Ce mai faceti? Au plecat musafirii, imi pare bine ca mi-am facut o noua prietena. Lorena, ai dreptate, pe 21 septembrie trebuie sa ma duc la analize [asia]. La prima ora o sa fiu acolo, iar se sperie doctorii de mine [:D]. Eu sunt ok, aproape a trecut CM si de maine ne apucam de treaba iar [pk]. Va doresc o duminica excenlenta! [pup]
Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
eu zic ca mai degraba pe 21 sept sa mergiatunci se considera cele 21 de zile completepe 20 sept intrii in a 21 zi a cm dar nu e completa, nu e incheiataeu asa credfetelor care ati mai facut....voi ce ziceti?========================================================================Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

eu cred ca ies din cursa testarilor, de cateva zile am tot avut simtome, care nu erau imaginate deloc, nu suportam mirosul din toaleta de la ikea si dulciurile..mai multe stari de voma si oboseala...ce sa zic azi dimineata m-am testat deci nici urma de cea de-a doua liniuta, deci azi e z26 , cam devreme...dar daca acum n-a iesit nici nu cred ca mai iese, am 15 zile dpo....

acum sper sa ma scuteasca starile astea si sa o iau de la capat , bafta celor care urmeaza sa se testeze saptamana viitoare....

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny tu stii ce e intre voi, eu zic sa nu iei anti bebe sa astepti sa treaca timpul si daca in timpul asta ramai insarcinata o sa vezi ca o sa se bucure si el ca doar nu cred ca e in stare sa iti zica sa faci avort dupa ce ai pierdut odata, stai linistita asa sunt barbatii se sperie de orice dar cand o sa te vada graviduta o sa se bucure.

Si referitor ca al 2 copil vine mai repede stiu si eu un caz in care s-a chinuit vreo 6 ani si cu tratamente a ramas si acum fata are 1 an si cateva luni si ea a aflat ca e gravida iarasi, a fost o surpriza ca a zis ca a avut putine contacte sexuale in timpul asta si nu se asteptau, doctorii au zis ca e imposibil sa mai ramana ca nu are ovulatie deci se poate si cu un ciclu odata la 3-4 luni si ala cu utrogestan.

Va pupic

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, nu renunta la speranta. Si al meu sot s-a razgandit dupa ce imi facusem toate analizele si am inceput tratamentul pt tiroida. M-a si uimit cand l-am auzit ca imi spune ca el nu mai vrea bebe, ca nu e pregatit pt el. Dar acasa si-a cerut scuze, si-a dat seama cat de mult inseamna asta pt mine si nu a mai zis nimic. Si tare mult ii place sa lucreze la [bibe] in fiecare zi.... [pup] si fii optimista!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xdidi, mie luna trecuta mi-a fost rau, greata tot timpul si stare de voma din senin. Si nu a fost bebe, doar imaginatia mea. Chiar ma gandesc acum daca nu creierul meu a intarziat atat CM... De luna viitoare nu mai zic nimic, nici macar cand ar trebui sa vina CM si incerc sa fiu cat mai relaxata. Plus ca medicul la care am fost miercuri mi-a zis ca statisticile spun ca o femeie nu are prea mari sanse sa ramana gravida din prima luna. Si tot el mi-a spus ca ar fi fost bine sa incepem sa prestam imediat dupa ce am renuntat la antibebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetele pt incurajare[pup][pup]

O sa vad ce voi face cu antibebe, ca mi-e frica sa le iau din cauza reactiilor adverse.

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma [ruga] ca in curand-curand sa fiu [gravired] pana la termen.

Si asa [gravi] si asa [gravired]! [:D][:D][:D] Da, da, da, vreau doi [copil][copil] odata!!! [:D]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Deny, si eu ma gandisem la anticonceptionale ca sa ma ajute sa raman mai repede...stiu multe cazuri de fete care au ramas dupa ce au intrerupt sau...dupa ce au uitat o pastila. As face asta o luna sau doua, ca sa pun ovarul in repaus si sa ma echilibrez. Personal, nu cred ca apar efecte adverse daca iei 2 luni pastile. Am luat cativa ani anticonceptionale recomandate de ginecolog ca sa tratez un fibrom uterin (chiar s-a rezolvat).id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex, poate exagerez sau ma credeti nebuna ca ma tot bag....[alcool]

dar din ce am citit si am auzit de la dr, ba chiar pe buletinul meu de analize de la synevo cu mutatiile imi scria clar pe langa altele......interzis anticonceptionale

 

anticonceptionalele coaguleaza foarte tare sangele

 

am cunoscut o fata cu mutatii ca si ale noastre si nu stia de ele, ea nu voia bebe dar fuma si lua si ac. si a facut tromboembolism pulmonar.....aproape ca ia fost fatal dar norocul ei a fost ca se afla in germania si acolo au stiut sa intervina repede ca in romania sigur murea

 

ai mare grija repet

anticonceptionalele sunt strict interzise la persoanele cu trombofilie

 

 

sa nu te supii pe mine

 

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...