Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (712)


Recommended Posts

Mihaela, merci ca ai scris. Pe mine m-au trimis acasa( stau la 10 minute de spital) si mi-au zis ca daca imi este rau sa ma duc la spital. Doctorul meu sta si el aproape de spital, a zis ca vine imediat daca e o problema. Sotul meu e doctor,nu ginecolog, dar ma monitorizeaza si el acasa...ar trebui sa fiu in siguranta. Aseara am fost la nunta si am si dansat...dar de noaptea trecuta simt ca am o presiune in uter...nu stiu ce este deocamdata. Nu e asa de mare ca sa trebuiasca sa iau medicamente de durere. Daca o sa fiu mai rau, ma duc la spital.

 

Nu stiu ce doza de metrotrexat mi-au facut, mi-au facut doua injectii, cate una pe fiecare parte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

Xdidi [pup][flo] luna viitoare o sa fie mai norocoasa daca presimtirea ta se adevereste.

Denyand- personal nu as lua nici macar anticonceptionale fara recomadarea doctorului.Daca vrei sa iei o pauza,in idea ca o sa faca bine organismului tau,fa asta,dar vezi ce recomanda doctorul.Asculta-ti instinctul,dar nu te auto-medicamenta(daca exista cuvintul asta).

Bettercy- cum mai esti?ai fost ok la nunta? totul in regula?[pup]

Lorena [flo]

LIA SA FII SANATOASA SI SA AI PUTERE.SA STEA BEBE ACOLO CIT MAI MULT CA SA FIE CIT MAI USOR DUPA id="size2">id="green">

Histamina nu ai mai intrat de ceva timp.Stiu ca bebe a facut progrese mari,poate ne mai spui despre el?id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, dar medicul care i-a prescris antibebe nu a intrebat-o daca fumeaza? Pe mine m-a intrebat din start, i-am zis ca nu fumez deloc si mi-a spus ca ce bine, ca daca eram fumatoare nu prea era indicat sa iau antibebe. Plus ca mi-a pus o gramada de intrebari despre mine, despre familia mea, despre bunicii mei (tanti chiar si-a dat interesul). Am uitat sa intreb endocrinologul daca antibebe mi-a facut rau la tiroida, dar data viitoare o sa o intreb cu siguranta. Mersi pt raspunsuri! [pup]

Bettercy imi pare rau pt ce ai patit, acum am citit si eu din urma. Ma bucur ca esti pe maini bune si sa iti revii cat mai repede pt ca [bibe] te asteapta [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor merci de incurajari , asa este mai e luna viitoare dupa iau pauza de la stimulari..., dream baby eu chiar nu-mi iamaginez nimic si sincer am intrat intr-o regresie a dorintei arzatoare de bebe, stiu fff bine ce efecte au hormoneii la mine ca de 3 ani tot iau , insa cu utrogestan e ok pt ca-l iau vagi si n-ar trebui sa am prb cu ficatelu ca nu se mai metabolizeaza in el, ma rog sper sa se termine o data , as intrerupe utro ....luna trecuta mi-a venit cu tot cu el , dar as mai salva niste zile fara hormonei sa se mai curete din organism...

si nu mi-ati zis cum sa iau aspenterul, incontinuuu si in zilele de sangerare? eu am menstre abundente si atunci l-as evita, nu stiu . voi ce ziceti?????

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Ce mai stiti de Alina_loca?Trebuia sa mearga azi parca sa vada daca mai face chiuretaj sau nu..Irmaria nici de tine nu mai stim nimic,ce mai faci?Azi am o tona de treaba,dar nu am nici cel mai mititel chef[q]Lore pofta buna!
align="right" id="quote2">Hello fetelor.Multumesc pt griji, din fericire am scapat am fost miercuri la medic, mi-a facut eco si mi-a spus caa s-a curatat tot si nu este nevoie de chiuretaj. Imi venea sa zbor cand am auzit [pk].Am terminat tot miercuri antibioticele si acum astept sa treaca luna asta sa ma apuc de treaba de luna viitoare.Intre timp o sa-mi fac si analizele de trombofilie.Va pup si astept sa mai vad gravidute noi.[pup]PS vreau si eu din nnou la aspirante...plsss[pup]*****************************************************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu asta, Lore, stiu ca fumatul si anticonceptionalele agraveaza trombofilia, ca si la mine ptobabil ca de asta s-a agravat, dar eu ma refeream la folosirea lor pe perioada f scurta, o luna sau doua...si in acelasi timp iau Aspenter ca sa contracareze. Repet, spun ca m-am gandit sa incerc asta pentru ca sutn disperata...dar probabil ca voi face luna viitoare histeroscopie sa vedem daca-s probleme la instalatie[:D].

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex, si mie dr dupa ce mi-a facut HSG-ul mi-a zis ca daca nu raman luna asta sa faca sotul spermograma si eu hormonalele z 3 si daca e tot ok si acolo facem histeroscopie sa vedem uterul

 

sincer sper sa nu ajung acolo

 

eu am simptome mai ciudatele un picut

 

foame mare, urinari dese, sanii sunt mai putin durerosi decat de obicei

 

sper sa fie de la bebe[:D]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xdidi, eu iau din 2 in 2 zile Aspenter. Poti lua si in perioada menstruatiei, s-ar putea sa fie mai putin abundent, la mine asa s-a intamplat.

Lore, hormonalele le-am facut anul trecut si erau OK, sotul a facut spermograma de 2 ori, acum 2 ani si anul trecut...ramane histeroscopia sa vedem daca s-a intamplat ceva dupa al 2-lea chiuretaj...stiu ca nu exista reguli, dar nu m-as baza pe regula aia ca daca nu ramai timp de 1 an, atunci iti pui probleme...asta e valabil la cuplurile care nu fac calcule, nu stiu exact cand ovulatia, etc...dar daca stii chestiile astea, ma gandesc ca perioada de incercare ar tb sa fie mai mica...Prima oara am ramas gravida dupa 6 luni de incercari, a 2-a oara am ramas dupa 3 luni de incercari...acum incercam de 6 luni...nu e mult, dar timpul trece, noi crestem ca sa nu zic altfel...

Alina, e foarte bine, uite ca mai sunt si vesti bine! Te asteptam cu vesti de la analize!id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicityhope, am scrie pe pagina trecuta, am fost la nunta, am si dansat. M-am simtit foarte bine. Colegii nu m-au intrebat nimic initial, dar am deschis eu subiectul ca sa-i asigur ca sunt ok. M-am bucurat ca am deschis subiectul, cateodata e bine sa le povesteti oamenilor ca ai si probleme, nu numai bucurii. A fost chiar amuzant sa povestim despre peripetiile prin care au trecut toti si discutiile pe care le-au avut din cauza starii mele. Colegul din biroul alaturat, a fost ca un leu in cusca dupa ce am plecat[:D]Mi-a povestit o colega ca a mers la ea in birou si i-a zis ca el crede ca eu am probleme de sanatate si ca este foarte ingrijorat si nu stie ce sa faca. Imi povestea colega ca se plimba dintr-un colt in altul...dragul de el. Colega i-a spus sa stea linistit ca sunt probleme de femeie in "the reproductive years" si ca totul va fi ok. [:)]

 

Of, of, of am asa niste oameni de treaba la lucru. Numai de nu ar fi sefa aia. Joia trecuta am avut sedinta ad-hoc ca sa anunte ceva important si toti speram ca sefa si-a gasit un alt loc de munca.N-a fost sa fie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt in regresie cu proiectul bebe

mai ales ca imi vine si luna asta ciclul...

si tocmai am cumpoarat vitaminele recxomandate de dr. uscatescu (5 milioane - pentru mine si pt sotz)

el are chiar mai multe [q]

in ritmul asta nu cred ca rfezistam financiar

iar eu oricum sunt din ce in ce mai blazata

 

aproape ca nu ma mai intristez cand vine ciclul

o iau ca pe o normalitate.....

 

 

http://www.fertilityfriend.com/home/2fe758/

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...